Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Jak česká Hyena snědla koně

Hyena číslo 1 (z archivu)

 

Motto: Asi před deseti lety jsem si zakoupil privátního koně s nadějí, že za své peníze, vynaložené na ustájení, budu dostávat odpovídající služby…

To bychom ale nesměli žít v postsocialistickém státě, kde hlavní snahou pochybných podnikatelů v tomto odvětví zůstává zisk, tvořený na hranici a za hranící slušných mravů, a to i přesto, že když bude u nich zákazník spokojen, zůstane jejich klientem několik let, možná i několik desítek let!

Letos na jaře jsem byl touto chátrou tak znechucen, že jsem se rozhodl koně již dále nedržet.

Vzpomněl jsem si na Igora Hollera z Čisté u Litomyšle, kterému se kůň vždy líbil a divil se, proč na něm nezávodím. Naivně jsem se domníval, že by se u něho kůň mohl mít dobře, a tak jsem mu nabídl, jestli by ho s podmínkou, že kůň u něj dožije, nechtěl. Záležitost byla smluvně ošetřena, podotýkám, že hlavně z iniciativy Igora Hollera.

 

Ve smlouvě je mimo mnoho dalšího uvedeno:

  • Pan Holler bude koně využívat k provozování jezdeckého sportu pro svou potřebu, tedy ne k vození turistů a podobně…
  • Pan Holler neprodá koně třetí osobě…
  • Pan Holler bude předchozího majitele informovat, pokud by měl kůň od něj odejít.

 

Naivně jsem se domníval, že takto postavená smlouva zabrání tomu, aby kůň skončil na jatkách.

 

Žijeme ale v Čechách

Pan Holler porušil pod plytkou záminkou jakéhosi krvácení z nozder (která se vyskytuje na každých dostizích, jakoby neexistovali veterináři) všechna ustanovení smlouvy a koně nechal po necelých třech měsících odporazit s tím, že úhradu z jatek za koně si celou ponechal. Tuto skutečnost jsem se nedozvěděl od něho, nýbrž asi po třech týdnech od porážky od zcela jiné osoby!

Podotýkám, že ode mne kůň odcházel zdráv a ještě 5. června, kdy si jej Holler odvezl, vykonal se mnou vyjížďku dlouhou asi 12 km v klusu a cvalu.

Pan Holler i nadále obchoduje s koňmi. Chtěl bych touto cestou varovat všechny jeho případné zákazníky před „poctivostí“ tohoto individua.

 

Závěrem si dovolím jedno doporučení:

  • Pokud se ocitnete v situaci, že nebudete chtít nebo moci svého staršího koně dále chovat, dejte jej sami uspat, nebo jej alespoň nepřevádějte oficiálně na nového „majitele“. Ochráníte se tak před beznadějí a vztekem nad jednáním takovýchto zrůd.

 

Jiří Hašek – Cerekvice nad Loučnou    

 

PERLA ze dna ATLLANKY

Download souboru v Power Point 2003

 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Pátek 12. 10. 2007 – 09.46pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Buřty, pivo a nenávist Následující text: Lesy České republiky – další loupež za bílého dne? »»»

Atllanka | Sobota 5. 02. 2011, 09.46 | Videa, Hyenismus, Česko | trvalý odkaz | vytisknout | 6231x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?