Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Případ bumerang - Marian Jurečka

Vládnou katolíci, nerušit!

 

Prolog: V době kdy jsme začínali, media většinou neinformovala o bolševizaci EU a o islámu už vůbec a nebo jako dnes, většinou lhala. Blogy nebyly a o webech jsme si mohli nechat snít. Dnes je situace jiná, vzniklo plno nezávislých webů a blogů, a vše je již dostatečně popsáno – stačí to jen sbírat a číst. A protože FB cenzuruje, a kdykoli bez náhrady maže, tak to nejdůležitější a nejtrefnější co se uděje v české politice budeme pravidelně komentovat zde… vaše Atllanka

Jurečka chce jednat o úpravách halal a košer porážek zvířat

Marian Jurečka je český politik. V roce 1999 vstoupil do KDU-ČSL. Několikrát neúspěšně kandidoval v krajských i komunálních volbách. V listopadu 2010 byl zvolen řadovým místopředsedou KDU-ČSL a v prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou KDU-ČSL.

V říjnu 2012 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem Olomouckého kraje, když v krajských volbách vedl v Olomouckém kraji společnou kandidátku KDU-ČSL a Strany zelených. V letech 2014 až 2017 figuroval jako ministr zemědělství ČR v Sobotkově vládě. Za jeho vládnutí byly stále v běhu rituální porážky skotu a drůbeže.

Jak to vidí Jurečka?

Podle ministra Jurečky spočívá proces košer a halal porážek v tom, že v okamžiku přeříznutí krční tepny zvíře ztratí tlak v krevním řečišti, čímž nastává celkový šok a paralyzace centrální nervové soustavy. Dochází k tomu prý nejvýše za několik desítek sekund, což je srovnatelné s tím, když se zvíře omráčí.

 

 

Problém ale spočívá v tom, že jelikož se vykonavatel porážky podle Jurečky nesmí dotknout kosti, zvířeti se stále částečně prokrvuje mozek a centrální nervová soustava není paralyzovaná tak rychle. S oběma obcemi chce proto ministr jednat o úpravách tak, aby porážka byla pro zvířata co nejméně bolestivá. Výsledek chce do dvou měsíců. Jurečka také uvedl, že podle jeho informací není tento způsob porážek v rozporu s evropským právem.

zdroj a celý text

Komentář Atllanky

Pan ministr je z církve, tedy evidentně mluví o tom, co si do zákonů naší země v roce 1992 prosadili Lidovci, tedy hovoří o § 5f – kde se píše o Porážení zvířat pro potřeby církví a náboženských společností, jejichž náboženské obřady stanoví zvláštní metody porážky zvířat, zde. Tenkrát totiž v našich končinách o islámu nebylo téměř vidu a slechu, a tak nikdo moc dobře nechápal za co už tenkrát loboval dobře Vatikánem poučený černoprdelník Lux…

 

 

Takže porážka pro potřebu církví a náboženských organizací?

Ministerstvo zemědělství vydalo vyjádření k problematice halal porážek. Objasňuje, že Nařízení Rady (ES) o ochraně zvířat při usmrcování umožňuje provedení porážek pro potřebu církví a náboženských společností, pravidla pro udělení výjimky stanovuje členský stát.

Nařízení však upozorňuje na právo na svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení prováděním úkonů a zachováním obřadů, tak jak stanoví Listina základních práv Evropské unie.

V České republice tuto problematiku řeší zákon o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností. Pravidla, podle kterých se udělují výjimky pro porážení zvířat pro potřeby církví a náboženských společností, jejichž náboženské obřady stanoví zvláštní metody porážky zvířat, jsou obsažena v zákoně na ochranu zvířat proti týrání.

Členské státy mohou v souladu s nařízením o ochraně zvířat při usmrcování zakázat výjimky pro porážku bez předchozího omráčení. Tuto výjimku je v České republice možno udělit jen církvi nebo náboženské společnosti, která splňuje požadavky zákona o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností.

Jakýsi pan Josef Duben ze Státní veterinární správy k tomu napsal: Možnost košer nebo halal porážky u nás existuje, výjimky náboženské obci k jejímu provedení uděluje ministerstvo zemědělství.

  • Jinak taková rituální porážka není podle odborníků nehumánní, neb podříznutí, které provede speciálně školený člověk jedním říznutím a tudíž přetnutím velkých cév dojde k okamžitému poklesu tlaku krve a k okamžitému bezvědomí. Každý venkovan drůbež poráží u nás takto, useknutím hlavy či podříznutím!

Ne a ne a stokrát NE!

Vždyť oni ta zvířata neobětují při nějakých obřadech, oni je normálně a nenábožensky konzumují v rámci každodenního civilního života. Muslimové dokonce už svoje malé děti učí jak podřezávat vše živé, ráchat se v jejich krvi a volat u toho Allahu akbar! Copak ve své tuposti a zbabělosti, pod rouškou svobody vyznání ještě budeme zavádět? Co třeba Turecké záchody? Nebo vytírání zadku rukou?

Dále by mě zajímalo, na které že vesnici se to pan Duben pohyboval. Znal jsem spoustu drobných chovatelů, ale všichni vždy poráželi drůbež buďto zlomením vazu, nebo úplným oddělením hlavy, tedy v každém případě přerušením míchy.

A to se u halal porážek neděje, naopak, tam musí být životní funkce zachovány až do úplného vykrvení zvířete, které se, zavěšeno hlavou dolů, po celou dobu porážky doslova topí ve vlastní krvi, podříznuté od ucha k uchu. Což musí být zajisté velmi příjemné, proto zvu každého zastánce halal či košer porážek, aby si to osobně vyzkoušel na vlastní kůži.

 

 

A to už vůbec nemluvím o tom, že takové zákony jsou v rozporu s mezinárodními úmluvami a deklaracemi, což je panu ministrovi zřejmě šumafuk… A nebo snad český ministr lže a dělá že neví nic o existenci Všeobecné deklarace práv zvířete z roku 1977–1978, kterou česká vláda a OSN podepsala a ze které citujeme z Článku 3 toto:

  • S žádným zvířetem nemá být špatně, tím méně krutě zacházeno. Jestliže je nutno zvíře usmrtit, pak je třeba učinit tak bez prodlení bezbolestně, aniž by u něho vznikl pocit úzkosti.

zpracovalo st@tll 2015

Čas nám oponou trhnul

A máme tady fanaticky věřícího katolíka Jurečku zpět. Tentokrát jako místopředsedu vlády ČR a ministra práce a sociálních věcí ve Fialově (katolické) vládě. Ve svém curriculum vitae píše, že prý po předcích zdědil zdravý selský rozum a proto ví:

  • že dobrý hospodář nežije na dluh
  • že solidarita a pomoc potřebným je naší povinností
  • že fungující rodina je největším štěstím
  • že každý lidský život je hoden ochrany a úcty
  • že nepoctivost se musí trestat a
  • poctivost je začátek prosperity

Nějak zapomněl na to, že na bezpečný a důstojný život, i když třeba za účelem našeho nasycení příliš krátký, mají i zvířata a také nevěřící, jejichž práva vědomě opomíjí, ač jsme sekulárním státem a náboženské názory schované za všelijaké svobody by tak neměly do našich, ani zvířecích práv nijak zasahovat.

Jako nevěřící v nadpřirozeno a Bohy protestuji proti rituálním porážkam zvířat, protestuji proti tomu, aby v sekulárním státě byla nadřazována práva věřících nad zdravý rozum a také nesouhlasím s tím, že každý lidský život je hoden ochrany a úcty – jsou životy, které si žádné úcty nezasluhují, například životy věčných zlodějů, hrubých násilníků, válečných zločinců a vrahů.

Rovněž nesouhlasím s tím, že dobrý hospodář nežije na dluh – to bych musela odsoudit , všechny, kdo si vzali hypotéky na bydlení, nebo leasingy na výrobní prostředky, úvěry na rozvoj svého hospodářství, podniku, či jen malé živnosti, a potažmo v podstatě i na celou naši republiku, kterou soudruh katolík už leta pomáhá sám zadlužovat.

P.s. Církve jsou nejstarší zločinecké strany založené na principu hromadění oveček, a přes ně majetku a moci. A proto se ptám: Kdy půjdeme cestou Polska a USA a zakážeme i u nás přerušení těhotenství, soudruhu katolíku Jurečko?

aktualizovalo st@tll 2022

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Když KSČ vraždila, ze strachu jsme mlčeli Následující text: Studuje Český dobytek pouze v Plzni? »»»

Atllanka | Pondělí 8. 08. 2022, 09.40 | Církve, Česko, Islám | trvalý odkaz | vytisknout | 1672x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?