Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Jeden den muslimky

O budoucnosti, která nastane, až svět ovládne Umma

 

Motto: Žít pouze proto, aby člověk žil, to je dost málo. Plnohodnotný život musí obsahovat hodnoty, pro které stojí za to žít… Arthur C. Clarke

 

Hudba budoucnosti?

Je ráno osmého dubna roku dva tisíce padesát bývalého křesťanského kalendáře, šestnáctého rajabu roku jednoho tisícího čtyřstého sedmdesátého prvního dle prorokova kalendáře.

Budí mě zpěv imáma z Velké městské mešity, rozvedený rozhlasem do amplionů po celém městě. Při pohledu z okna zjišťuji, že se sotva rozednívá, ale jakákoli modlitba je povinná. Vstávám z postele, oblékám se do volných šatů,které skryjí linie mého těla, pečlivě se myji a ještě jednou kontroluji čistotu svého pokoje a koberečku.

 

 

Poctivě a dlouho se modlím. Ne, že bych přehnaně zbožná, ale za nemodlení je trest, většinou tělesný. Všichni jsme muslimové a musíme to dávat najevo. Po modlitbě se pečlivě upravím, a protože se nikam nechystám, provoním si alespoň šaty a trochu nalíčím obličej. Chci být pro svého pána a manžela co nejkrásnější, jsme svoji teprve půl roku – a já už čekám plod naší lásky, pevně doufám, že syna. Po porodu si změním jméno a budu konečně Umm, matka. Nic důležitějšího pro muslimku neexistuje a ty, které nejsou matkami synů, nenaleznou v očích Alláha milost.

Když uklidím byt a připravím snídani, jdu polehoučku do pokoje svého muže pozvat ho k jídlu. Leží v posteli, asi po modlitbě znovu usnul. Už jsem si skoro zvykla, že má prokvetlé vlasy, i když občas sama sobě přiznám, že jsem si manžela představovala jinak, především mladšího. Ale co, věkový rozdíl čtyřiceti let ještě ujde, náš prorok byl od své poslední ženy vzdálen věkově ještě víc. Sestra z vedlejšího domu má manžela staršího jen o pět let, ovšem bije jí denně. Mě ten můj jen občas, když uvařím něco, co mu nechutná ( to se stává čím dál tím méně, už vím, co má rád ), nebo přijde moc nazlobený z práce. Tehdy mi i vyčítá, že nejsem jako jeho předchozí dvě ženy, které už nežijí – jedna zemřela při porodu a druhá po úrazu v domácnosti.

Jemně ho budím s úsměvem na rtech. Sotva však otevře oči, dá mi důrazně najevo svou nespokojenost s tím, že musí vstávát. Prý jsem ho vzbudila příliš pozdě, chtěl se se mnou ještě pomilovat. Mé nesmělé námitky, že doktor doporučuje milování co nejméně, aby nedošlo k potratu, ho přimějí ke zvýšení hlasu. Jeho argumenty slyším až do kuchyně, kam jsem uprchla zalít kávu. Po snídani manžel odchází do práce a já si sedám ke snídani. Moc toho nezbylo, ale na súk smím až odpoledne s manželem, takže mi musí chlebová placka a jogurt stačit. Dojím, uklidím kuchyni, chvíli si odpočinu ( už mi začíná růst bříško a jsem teď unavenější, když jsem doma sama, odpočívám docela často ) a je čas na další očistu a modlitbu.

 

 

Po modlitbě se chvíli dívám z okna. Vím, že bych to neměla dělat, že se to neslučuje s morálkou cudné muslimské ženy, ale nemůžu si pomoci. V televizi dávají většinou modlitby a záběry poprav jinověrců a to mi nedělá dobře, mám potom strašné sny. Na ulici vidím cizí lidi, většinou muže, ženy ven skoro nechodí, a když už, tak jen se svými mahram příbuznými jako ochranou před znásilněním či únosem. Občas projede ulicí hlídka mutawwah se samopaly, biči a rákoskami. Jsou jediní, kdo ještě jezdí, jinak není benzín ani pro vozy rudého půlměsíce a auta soukromníků už nejezdí vůbec, jediné v celé zemi má hlavní imám. Náklady se dopravují na oslech a koních nebo na lidských hřbetech.

Je čas k obědu. Snažím se žaludek ošidit horkou kávou a kaší z trošky vody a mouky, příliš se mi to nedaří, ale musím vydržet. Manžel si nedávno koupil osla k jízdě do práce a tím se finančně vyčerpal, takže jíme jen dvakrát denně. On první a já, co zbyde. Když přijede z práce, ustájí osla a vypravíme se na súk, kde nakupujeme. Většinou chlebové placky, trochu zeleniny a někdy, když je muž spokojen a v práci byla pohoda, i trochu baklavy, rýži, cukr či sušené ovoce, v pátek i kousek jehněčího. To je pak slavnostní večeře, ve všední dny sladká rýže, v pátek pilaf.

Muž se vrací dnes domů o něco dříve, zřejmě nebyla práce, takže si ještě stihneme dát před odchodem na trh sladký mátový čaj. Je nevrlý, proto si dávám obzvlášť pozor, abych jeho příkazy rychle a přesně plnila. Přesto se rozzlobí, když mu nepřinesu dostatečně rychle další cukr, a vynadá mi za málo sladký čaj. Hozenému hrnku se štěstím uhnu a hrnek se neškodně roztříští o stěnu. Manžel se tím odreaguje a už nejeví touhu mě dál peskovat. Rychle uklízím střepy a shledávám po domě šaty na ven a burku.

 

 

Venku chodíme po tržnici od stánku ke stánku, muž sem tam zvedne mrkev, brambor či kousek jiné zeleniny, prohlédne, položí nedbajíc na vychvalování prodavačů a jde dál. V předepsané vzdálenosti za ním kráčím já. Najednou se ozve velký hluk, kdosi opodál křičí „zloděj, zloděj“. Už se objevil, postarší trhovec vleče za ručku hošíka sotva sedmiletého, vyhublého, otrhaného, s vyplašenýma obrovskýma očima. Mutawwah je jako vždy brzy na místě a hošíka si odváží s sebou. Později téhož dne ho zahlédnu v televizi… sekají mu ruku. Hoch nevydrží šok, zkolabuje a umírá přímo na stadionu. Proč kradl, hlady? Bude můj syn také nucen jednou krást? A zabijí ho taky? Ještě se nenarodil a už se o něj bojím.

Tečou mi slzy, stojím a zírám na televizi. V tom se objeví muž v kuchyni, zaregistruje, že se ještě ani nevaří voda na rýži, a schytám pohlavek. Křičí cosi o tom, že jsem nevděčná, on že nakoupil výborné suroviny a já nejsem schopná ani uvařit… a facky jen prší. Mlčím, tiše pláču a snažím se chránit si břicho, které mě bolí, asi od nervů. Konečně se vyčerpá nebo ho to přestane bavit a já můžu dále vařit. Snažím se co nejrychleji dohotovit jídlo, nestojím o další výprask. I přes přerušení další modlitbou je jídlo hotové v přijatelném čase a muž si dnes večeři dokonce pochvaluje.

Po večeři uklízím celý byt, myju nádobí, manžel podřimuje u televize. Poté se loučíme a rozcházíme do svých pokojů. Muž se po chvilce objeví v tom mém, a ačkoli protestuji, že mi není dobře, uplatňuje manželské právo dané mužům i přes ženský odpor. Nechci znovu dostat výprask, proto mu vyhovím, klepu se přitom strachem o to maličké v mém břiše, naštěstí se nic špatného nestane, přetrpím pár minut a je po všem. Nechápu, proč to muže nutí příroda dělat a co z toho mají. Mě to ze začátku jen bolelo, teď je mi zase špatně nervozitou o budoucí děťátko. Nepříjemná záležitost.

Manžel mizí do svého pokoje, já provádím velkou očistu a noční modlitbu a uléhám k spánku. Usínám rychle, jsem po celém dni unavená a také vím, že budu muset ráno brzy vstávat, abych vše stihla. Život vdané ženy je velmi, velmi těžký, s lítostí vzpomínám na doby, kdy jsem vdaná nebyla, dělala jsem si skoro co jsem chtěla, jen jsem se učila korán a pomáhala trochu mamince v ženské části našeho bytu – vyšívala jsem, šila, uklízela a učila se vařit. Byly to krásné časy. Ale teď už pst, musím spát, miminko potřebuje odpočinek ještě víc než já a ráno je tu co nevidět.

 

 

Co dodat? Je mi patnáct – a toužím… toužím po lepším životě, kde bych nebyla jen rybičkou v dravém proudu. Kde bych byla vážená, ctěná a milovaná jen sama pro sebe. Ne proto, kde jsem se narodila a komu patřím. Kde bych mohla něco sama ovlivnit, i když jsem jen žena.

Karolína Kunstová 

 

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Související texty:

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 


Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Odbory chtějí krach státu!? Následující text: Islám je tmářství, středověk »»»

Atllanka | Pátek 24. 09. 2010, 21.29 | Islamizace, Multikulturalismus, Islámský středověk | trvalý odkaz | vytisknout | 4957x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Islám je zlo bez skrupulí
Tamara L. Pátek 24. 09. 2010, 21.35

Vždy jsem zastávala názor, že se lidé dělí pouze na dvě skupiny, bez ohledu na náboženské vyznání a barvu pleti. Na lidi dobré a špatné. Nyní, poté co se má dcera provdala za Araba a má s ním 2 malé děti, začínám mít obavy, že už muslimy až tolik před jejich, řekněme odpůrci, chránit nemohu.

Pije, je sprostý, a to i na mne, dokonce dceru málem přede mnou ubil pěstí, kdybych nebyla volala o pomoc.., všude byla krev. Držela jsem na ruce necelý rok starého vnoučka a vrhl se i na mne. Bylo mu to jedno. O dceři mohu říci jen tolik, že kvůli němu přestoupila na islám, chodí v šátku, a stará se jen o děti. Protože se její muž nechává živit, začala dělat školu, aby měla šanci jednou získat dobré zaměstnání a tak uživit rodinu. Moc se nabrečím… Jak tohle dopadne… :(

[2] sokovan
Igor Brazda mejl Sobota 25. 09. 2010, 19.16

Tak tento clanek mne doslova sokoval. Abych byl presny sokovalo mne to co napsala autorka tohoto clanku.Evidentne o islamu nema ani paru a ani o koranu jinak by takove nesmysly nemohla ani vyslovit.Zivot te zeny popisuje zpusobem ze kdyby se neco takoveho stalo tak ten jeji manzel za to z basy nevyleze (v islamskem svete) jelikoz porusuje snad vsechny prikazy koranu.Dale pak nikomu neuseknou ruku protoze kradl s hladu ale potrestali by panovnika ze dopustil aby mel poddany hlad (islamske povinnosti panovnika)atd. Burka ,to je tradice v nekterych zemich ne narizeni islamu!!! To co tu ta pani splacala za nesmysly je jako bych tvrdil,ze kdyz se dcera narodila v Rakousku tak bude denne znasilnovana a mucena katolickym otcem ,jeji bratr znasilnovan v katolicke skole a sni o tom ze se jim jednoho dne podari utect jelikoz nechteji dopadnout jako zbytek jejich rodiny kterou vyvrazdila banda opilych skinheadu!!!! A ted se ptam je to popis katolickeho Rakouska za 20 let?????????

[3] jo a jeste neco
Igor Brazda mejl Sobota 25. 09. 2010, 19.27

Az vsichni muslimove budou dodrzovat prikazani Koranu,vsichni krestane desatero,a vsichni zide Toru,,tak budeme moci konecne vyhodit vsechny nenazrane pravniky,zavrit veznice, tak bude vseho dostatek,lide budou stastni a nastane raj na zemi.Buh nam dal nekolikrat prilezitost a ukazak nam cestu.Lide ale nechteji poslouchat a vzpiraji se bozim narizenim. Vse je to jen a jen o lidech,tak neprekrucujte bozi prikazani. To co popisujete v clanku buh nikdy nepovolil a nepovoluje to ani islam!!!Tak tady lidem nelzete a nevnucujte jim vase diletantske predstavy o necem co neznate!!!

[4] Naopak!
Syba Sobota 25. 09. 2010, 19.32

[2] Igor Brazda:Pani doslova popsala holou skutecnost, vzdelavejte se pane a nebo jete lepe, nelzete tady! Nastesti uz vychazi dost literatury i filmu, dokumentu a clanku v tisku, uz nikoho neopijete suchym rohlikem.

Jestli jste muslim, lzete podle koranu, jestli nejste muslim, jste uzitecny idiot. Vyberte si, ale kazdopadne jste bezchrakterni osoba.

[5] No ted ste to dorazil!
Syba Sobota 25. 09. 2010, 19.36

[3] Igor Brazda:Az budou lide nadlidmi bez spatnych vlastnosti a budou dodrzovat desatero a toru a koran? A take az zvitezi marxismus leninismus a jejich komunisticke idee? Nemam co dodat, pane nerad to rikam, ale vy jste rozhodne bud velky blazen a nebo velka prolhana svine!

[6] A Buh?
Syba Sobota 25. 09. 2010, 19.38

Co to je Buh, kde to je a kde je to co nam podle vas dal? Je k obrazu Boha stvoreny kazdy clovek, i vrah, odpadlik a terorista? Byl tak stvoren i Stalin a Hitler? :-D :-D :-D

[7] Sybo klid je to muslim;)
Atllanka Sobota 25. 09. 2010, 19.44

„Igor Brázda“ píše z Dubaje, asi nějaký bývalý pražský muslimský student, co mu článek šlápl na kuří oko… :)))

[8] Aha!
Syba Sobota 25. 09. 2010, 20.07

Ja zrovinka ctu knihu Fatwa, kde popisuje Britka svoje manzelstvi s Egyptanem, je to presne jako v tom clanku, napriklad za to, ze si jeho trileta holcicka dovolila oblect sortky a tricko ktere dostala v baliku od babicky z Anglie a vylezla tak na balkon, ji jeji otec rozsekal paskem zadecek do krve.

Svoji manzelku bezne fackuje pesti, znasilnuje kdy se mu zamane a kdyz se mu nezda cokoli, tak ji bije paskem, jako ulicnika.

Kdyz se rozbesni, jde tem zenam o zivot. Jednou zenu div neubil proto, ze si dovolila bez jeho svoleni otehotnet, a navic nekolikrat ji dupnul na podbrisek az potratila. Je to zver a ne lidi!

Proto mi tak toci to jejich lhani. Muzi v islamu nejsou lidi, jsou to tupi, lini a sprosti otrokari zen. Tady ten co tu pise by nas nejradeji take uskrtil, cisi to z jeho projevu!

Je tam bezne ze jim to vsecko projde, protoze zadna si nedovoli jit stezovat a pokud to udela? Drive nebo pozdeji ji umuci, nebo rovnou zabijou. Ostatni si to rozmysli.

Zdravim a piste dal, nedejte se odradit – a tu knihu Fatwa doporucuji!

[9]
Karolína Kunstová mejl web Středa 29. 09. 2010, 12.38

Igore, dodejte mi prosím čísla veršů koránu, kde je a) zakázané bití žen, b) kde manželka nemusí vyhovět v sexu i proti své vůli. Eventuálně, pokud toto v koránu není, dodejte citace hadísů. Děkuji :-)

Mirelay Úterý 12. 10. 2010, 23.42

Když tolerance ustoupí netoleranci islámu, který hlásá a zcela veřejně Korán, co vyhraje? Netolerance Koránu, ne proto, že by tolerance byla slabá, ale protože ustoupila! :-( :-( :-(

[11] jak to,
Zuzana mejl Čtvrtek 17. 03. 2011, 19.39

ze je tu tak malo komentaru? To lidi tak malo ctou? A ze se Igorek uz neozval s temi odkazy, co?

Já česká muslimka Čtvrtek 17. 03. 2011, 22.54

Autorko „článku“ vycucaného z prstu bila ste někdy ve skutečném arabském světě? …ale na druhou stranu mě to i pobavilo – něco tak neskonale hloupého jsem už dlouho nečetla. Zas někdo, kdo si myslí, že má patent na rozum a touží ho rozdávat dál. Pravděpodobně je autorka -náctiletá puberťačka, která krade fotky a články z jiných stránek. Běžte dělat něco užitečnějšího – třeba koukat na Hannah Montanna!! Vijde to nastejno!!!!

[13] Pro
vitak69 mejl Pátek 18. 03. 2011, 14.23

Českou muslimku – aspoň hezky česky by jsi se měla naučit, když už jsi tedy česká muslimka. :-)

Nelze přidávat nové komentáře.