Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Přišla vám faktura na 60 Euro?

Další hyenismus – tentokrát slovenský

 

Čeští a slovenští uživatelé internetu, kteří v minulosti provedli registraci na slovenském serveru download-portal.sk, se dočkali jedné veliké nepříjemnosti. Společnost Pro Content, která zmíněný portál provozuje, jim totiž 3. listopadu zaslala fakturu na uhrazení částky 60 euro.

 

Zaplať 60 Euro, nebo uvidíš… Exekutora!

Má se jednat o „poplatek“ za poskytování jimi objednané služby. Fakturu však obdrželi i ti, kteří se rozhodli od smlouvy ve stanovené lhůtě odstoupit. Lidé přitom navíc v drtivé většině případů o zpoplatnění služby nevěděli, neboť tato zmínka byla na registrační stránce umístěna na špatně viditelném místě a navíc byla psána drobným šedým písmem

 

 

Společnost Pro Content tento 60 eurový registrační poplatek vymáhá upomínkami jak emaily tak i poštou po všech lidech, kteří se dle ní v minulých měsících na jejích stránkách downloads-portal.sk a basne-portal.sk zaregistrovali. Požaduje, aby lidé zaplatili do dvou týdnů, jinak jim každý den částka naroste o 1,08 procenta. V dalším kroku vyhrožuje občanům dokonce exekucí!

 

Vykutálení podnikavci mají dole pod registrací napsáno toto

 

  • Kliknutím na tlačítko „Registrovať“ žiadam download-server.sk, o sprístupnenie prístupu k databáze programov. Pokiaľ požadujete registráciu na súťažné akcie vyznačte registráciu. Aby sa zabránilo zneužitiu a zámernému zadávaniu chybných údajov, bude Vaša IP-Adresa [78.78.100.245] a poskytovateľ internetu [ip245.02.telecom.cz] pri použití uložená… (pro naše účely jsme použili IP smyšlenou, jinak se ukazuje samozřejmě ta vaše – pozn. redakce)
  • Na základe tejto IP adresy je možné identifikovať danú osobu cez Vášho poskytovateľa Internetu. Kliknutím na tlačítko „Registrovať“ akceptujete uzatvorenie zmluvy s našou spoločnosťou na 24 mesiacov. Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám, na základe tejto zmluvy činí 5 EUR (150,63 SK) mesačne so splatnosťou 12 mesiacov predom, splatenie a prístup podľa Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských informácií.
  • Prehlasujem týmto, že som spôsobilý /á/ na uzatvorenie tohto právneho vzťahu a súhlasím podľa § 65 zák.č.610/2003 Z.z. a § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z.z. v platnom znení, so zasielaním informácií a ponúk.

 

Protože to většinou málokdo čte, zaregistrovalo se spousta lidí, a nyní se obávají postihu. Co radí právník si můžete přečíst například zde…

Celým případem se také již zabývá i obchodní inspekce. Podrobně o tom informovali například na Lupě.cz před týdnem.

 

Nyní nastal v celé záležitosti další zvrat

Rozhořčení uživatelé, kteří se cítí být jednáním společnosti poškozeni, podali na Pro Content v Banské Bystrici 9. listopadu hromadné trestní oznámení „pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, pokusu o podvod, neoprávněného podnikání a porušování autorských práv“.

Dle dostupných informací se k němu zatím připojilo přes 650 osob a další neustále přibývají. Iniciátorem tohoto kroku je Miroslav Antoňak, na jehož webových stránkách se můžete k trestnímu oznámení připojit, nebo si přečíst názor právníka.

V návaznosti na popsané skutečnosti vznikla i nová skupina na Facebooku, nesoucí název Přišla vám faktura na 60 euro?

zdroj 01 zdroj02   zdroj03 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

««« Předchozí text: Ivanovy Karlovy Vary Následující text: Místo důchodů socanské žebračenky!? »»»

Atllanka | Pondělí 3. 05. 2010, 10.07 | Česko, Hyenismus, Internet | trvalý odkaz | vytisknout | 3413x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Faktura formulář
ada mejl web Neděle 12. 01. 2014, 15.37

Hledal jsem vzor faktury a dostal jsem se sem. Článek je sice zajímavý, ale hledanou věc jsem nenašel. Proto pokud někdo jako já skončí na této stránce a shání vzor faktury, mrkněte na www.faktura-formular.cz.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?