Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Mossad je holt Mossad

..a vyměklý mozek myslet nenaučíš

 

Motto: Myslíte si, že už lecos znáte a pamatujete, že víte co je strach? Ano? Nevěřte tomu, nevíte co je strach, dokud vám ve tři ráno nevtrhne do bytu Mossad…

 

Zvířata z Mossadu

Izraelská rozvědka Mossad sice lpí na své pověsti nejrafinovanější tajné služby světa. Leč občas po sobě zanechává přímé důkazy podvratné činnosti. Platí to pro případ velkého opeřence zatčeného nedávno kontrarozvědkou Saúdské Arábie na základě udání bdělých vesničanů.

 

Sup bělohlavý – Gyps fulvus

Vzácný dravec je podezírán ze špionáže ve prospěch Izraele, o čemž svědčí nezvratný důkaz: Obojek na krku opatřený vysílacím čipem a zpětnou adresou telavivské univerzity. Když se zpráva o odhalení nebezpečného vyzvědače objevila na zpravodajské stránce BBC, arabská média a blogosféra doslova explodovaly články a úvahami o odhalení nejnovější metody izraelské špionáže a o dalším krachu sionistického spiknutí.

Dalo by se říci ptákovina, kdyby případ byl svého druhu ojedinělý. Jenže řada podobných událostí už je tak dlouhá, že se nad ní nedá mávnout rukou.

 

Delfíní rozvědka

V říjnu roku 2007 na jižním pobřeží Íránu uvízlo na mělčině početné stádo delfínů. Ministr íránského rybného průmyslu přišel s originální hypotézou, že se nejedná o normální kytovce – tento druh se prý ve vodách Perského zálivu vůbec nevyskytuje – nýbrž o delfíny vycvičené Mossadem k provádění protiíránského vyzvědačství.

I když pitva uhynulých zvířat neprokázala žádné odchylky od normy, zasvěceným bylo vše jasné. Jaké ještě chcete důkazy nelidských praktik izraelské rozvědky neštítící se ani zvrácených pokusů se zvířaty?

V paranoidní blízkovýchodní atmosféře lze stejným způsobem vykládat jakoukoli aspoň trochu neobvyklou příhodu.

 

Rafinované žraločí komando

Když pár žraloků zaútočilo nedávno na evropské turisty na plážích egyptského Šarm aš-Šajchu, guvernér provincie Jižní Sinaj už to měl v malíčku a prohlásil:

Nesmíme podceňovat možnost, že to byla izraelská rozvědka Mossad, která schválně navedla žraloky vycvičené k lidožroutství na mírumilovné turisty. Každý přece ví, že Mossad se snaží za každou cenu zruinovat kvetoucí egyptský turismus a záškodničtí žraloci dobře zapadají do jejich plánu.

Izrael tedy vnímá rozmach egyptského turismu jako další hrozbu své existence, hned vedle íránského jaderného programu.

 

Jeruzalémské Staré Město je zaplaveno útočnými potkany!

S tímto děsuplným prohlášením přišla Oficiální tisková agentura Palestinské autonomie WAFA loni v prosinci. Potkani se prý nedají vyhubit pomocí klasického otrušíku, po němž jen tloustnou a množí se jako diví.

Agentura WAFA, kterou kontroluje úřad „umírněného“ palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse, formálně obviňuje z invaze sionisty a tvrdí, že jeduvzdorní potkani jsou vlastně kyborgové sestrojení v izraelských laboratořích, jak nezvratně dokazuje skutečnost, že útočí jen na arabské obyvatelstvo a důsledně vynechávají židovské starousedlíky.

 

Agent Mossadu – Gyps Fulvus

 

Pokud někomu důvěřivost Palestinců připadá poněkud přehnaná, nechť si vzpomene, jak izraelská rozvědka dokázala nenápadně varovat před útokem 11. září tisíce a tisíce židovských zaměstnanců Světového obchodního centra.

Ostatně cožpak není tentýž postup obsažen již ve Starém zákoně, který popisuje, jak anděl smrti Azrael pobíjel Egypťany, leč vynechával židovská obydlí, když chtěl donutit faraóna, aby dovolil Mojžíšovi vyvést svůj lid z Egypta?

Někdo tvrdí, že ochota Arabů věřit v obdobné ptákoviny obráží nízkou úroveň vzdělanosti v regionu. Vysvětlení se nezdá být dostačující. Saúdskoarabští a egyptští úředníci věřící bajkám o naprogramovaných zvířatech z Mossadu mají vesměs univerzitní vzdělání. To, co jim schází, nejsou vědomosti, ale schopnost zdravého úsudku.

Někteří argumentují, že jistá zabedněnost pramení ze záliby v memorování koránu. Nejvyšší stupeň teologické vzdělanosti se uznává učencům, kteří znají korán nazpaměť. Tento přístup je očividně sdílen i americkým prezidentem Obamou, který se pochlubil tím, že velvyslancem při Organizaci islámské konference jmenoval opravdového hafíze, neboli člověka, který umí korán nazpaměť.

 

Následky jsou devastující.

Jak můžete uzavřít trvalý mír, jenž předpokládá důvěru a dobrou vůli, s někým, jehož myšlenkový vesmír není slučitelný s reálným světem? Mnozí na Západě mluví o tom, že Arabové nutně potřebují projít vlastním osvícenstvím. Jenže už před osvícenstvím prošla Evropa Věkem rozumu.

Arabský svět potřebuje svého Descartese, potřebuje ve školách výuku teorie poznání, noetiky, epistemologie. Dokud se to nestane, bude dál vzácný sup bělohlavý (gyps fulvus) okroužkovaný ornitology z telavivské univerzity čekat ve své cele na trest smrti.

Jefim Fištejn 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Kdo to je Allen West Následující text: Jak se člověk učil milovat svou zem »»»

Atllanka | Sobota 12. 03. 2011, 14.58 | Blbost lidská, Totalita, Socani | trvalý odkaz | vytisknout | 3715x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.