Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Taliban - Desatero po islámsku

S muslimem doma, je to stejné jako s přežraným lvem v kleci

 

Málokdo zná smutnou pravdu, že útlak žen ve stylu Talibánu existoval v mnohých oblastech Afghanistánu a Pákistánu dávno před tím, než se vůbec Talibán stal středem pozornosti. Ženy tam odjakživa žijí nesvobodně, nosí burky a jsou negramotné. Po celá staletí za ně rozhodují muži a určují co smí, nesmí, kdy a za koho se vdají a hlavně, za kolik to bude… Khaled Hosseini

 

Mír s vámi, bratři a sestry

V koránu je dvě stě šest míst, která oslavují násilí proti nevěřícím. Sám islám určuje, jak se mají muslimové k nevěřícím chovat – obracet je násilím na víru, a nepřestoupí – li, nechají se buď přežívat jako dojné krávy (poplatek džizjá podle koránu musí platit každý nevěřící, žijící na území, kde platí islámské právo), nebo rovnou zabít a rozdělit si jejich majetek.

Nevěřící se také hodí jako viníci všemožných krizí a katastrof. Tak jako byli ve středověké Evropě Židé obviňováni z otravování studní a morových epidemií, tak jsou dnešní Američané osočování z toho, že sesílají na muslimy nemoci a dokonce že muslimským dětem v USA podávají jedy místo léků.

 

 

Vykladači islámu vědí, čím si posluchače získat. Latinské „ora et labora“, modli se a pracuj, není v kurzu. Mnohem raději vykládají svým ovečkám, že ti špatní by dobrovolně měli odevzdat svou zemi, své majetky a ženy těm dobrým, tj. muslimům. Nemají totiž na ně zákonný nárok. Práce ho nevytváří. To Alláh. A nevěří – li v Alláha, proč by měli něco vlastnit?

Citát Yussufa al-Qaradávího, který zní „Alláh dal ve své nekonečné moudrosti slabým to, co silní nemají, tj. schopnost použít své tělo jako bombu, tak jako Palestinci“, je legalizací a obhajobou terorismu. Podle tohoto učence nejsou západní ženy a děti stejné jako muslimské, a proto si zaslouží smrt. Nedodržují to, co my, tak co s nimi? Stanou-li se tedy obětí atentátu, není mi jich líto, vzkazuje lidem na západ.

 

Jsme ve válce s islámem?

My nejsme ve válce s islámem. On s námi ano. Lidé si většinou neuvědomují, že to, co brání islámu v další násilné expanzi, je prozatimní nepoměr sil. Muslimů na cizím území je pořád méně než původních obyvatel. Dřívější taktika dobývání kusů území byla účinná právě proto, že Evropa byla nejednotná. I tak zastavila Turky u Vídně, když se konečně dokázaly pomazané hlavy dohodnout.

 

 

Dnes, v době NATO, by podobná strategie měla za následek faktický, i když ne fyzický konec národa, jež by se o to pokusil. Proto muslimové postupují jako výteční stratégové. Pořizují si tucty dětí. Jak pravil v roce 1974 alžírský prezident a duchovní autorita Boumenien, „ovládneme vaše území dělohami našich žen.“

Nejčastější evropské chlapecké jméno novorozeňat bývalo Jan ve všech možných jazykových variantách. Ano, vím, že jde o jméno židovské a nepůvodní, ale je dávno zdomácnělé. Mohammed, který ho úspěšně nahradil v Belgii a o totéž usiluje ve Švédsku, v Anglii i v Německu, takovým jménem není.

Nechci, abych byla místo rovnoprávného sňatku prodána jako kus masa. Nechci, aby se můj syn jednou jmenoval Mohammed. Nechci, aby se naše území stalo muslimské. Lze však tomu ještě zabránit? Ano, lze. Zrušením multikulturní společnosti a vyžadováním „starých“ hodnot. Nebyly ideální, ale byly naše, evropské.

 

 

Vypuštěním nejkontroverznějších částí, jakými je povinné náboženství či stigmatizace neprovdaných matek, se můžeme udržet na určitém standartu, obohaceném vědou a technikou posledních dvou set let. Nebo to raději dobrovolně vyměníme za středověk v podání imámů a muezzinů?

Karolina Kunstová  

Vyhláška Talibánu – po uchopení moci

 

 • Všichni občané se musí pětkrát denně modlit. Budete-li v čas modlitby přistiženi při jiné činnosti, budete zbiti.
 • Všichni muži si nechají narůst vousy. Správná délka je přinejmenším na zaťatou pěst pod bradu. Pokud tohoto příkazu neuposlechnete, budete zbiti.
 • Všichni chlapci budou nosit turban. Chlapci od první do šesté třídy budou nosit černé turbany, ve vyšších ročnících turbany bílé. Všichni chlapci se budou oblékat po islámsku. Límečky u košil budou zapnuté.
 • Je zakázán zpěv.
 • Je zakázán tanec.
 • Zakázáno je hraní karet, hraní šachů, hazardní hry a pouštění draků.
 • Zakázáno je psaní knih, sledování filmů a malování obrazů.
 • Za chov papoušků budete zbiti. Vaše ptactvo bude utraceno.
 • Pokud něco ukradnete, bude vám uťata ruka v zápěstí. Pokud něco ukradnete podruhé, bude vám uříznuta noha.
 • Pokud nejste muslim, nekonejte své bohoslužby v místech, kde by vás mohli nějací muslimové spatřit. Pokud tak učiníte, budete zbiti a uvězněni. Budete-li přistiženi, jak se snažíte muslima obrátit na svoji víru, budete popraveni.

 

Download

 

Na vědomí ženám se navíc dává:

 • Budete se trvale zdržovat doma. Pro ženu není vhodné, aby se bezcílně potulovala ulicemi. Jestliže se vydáte z domu, musí vás doprovázet MAHRAM – příbuzný mužského pohlaví. Budete-li přistižena na ulici sama, budete zbita a poslána domů.
 • Za žádných okolností nebudete ukazovat svoji tvář. Mimo dům se budete zahalovat burkou. Jestliže tak neučiníte, budete silně zbita.
 • Zakázána je veškerá kosmetika.
 • Zakázány jsou šperky.
 • Nebudete nosit svůdné šaty, odhalující siluetu těla.
 • Nebudete mluvit, pokud nebudete oslovena.
 • Nebudete hledět mužům do očí.
 • Nebudete se smát na veřejnosti. Učiníte-li tak, budete zbita.
 • Nebudete si lakovat nehty. Učiníte-li tak, bude vám uříznut prst.
 • Dívkám je zakázáno navštěvovat školu. Všechny dívčí školy budou s okamžitou platností uzavřeny.
 • Ženám je zakázáno pracovat.
 • Bude-li vám prokázáno cizoložství, budete ukamenována.
 • Slyšte a dobře poslouchejte. Řiďte se těmito pokyny.
 • Allahu akbar!

 

Zdrojem pro úvod a „Desatero“ Talibánu mi byla kniha afghánského spisovatele Khaleda Hoseiniho – Tisíce planoucích sluncí o životě Afghánských žen. Je to skutečně strhující četba popisující těžký až krutý život afghánského děvčete od narození přes nešťastné manželství až po smrt na popravišti Talibánu.

andrea.andrea  

 

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: PF 2010 - Václav Klaus & Václav Havel Následující text: Eurábijská šifra II.část »»»

Atllanka | Pondělí 4. 01. 2010, 21.21 | Islámský středověk, Zvůle, Islamizace | trvalý odkaz | vytisknout | 5922x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] ahoj
ZaNeTa Středa 6. 01. 2010, 14.02

To je opravdu příšerný, já mám segru a ta si v Egyptě nabrnkla muslima, normální cikán, a ona si ho chce přitáhnout sem! Prej potomek faraonů, nevíte kde najdu to o tom původním obyvatelstvu Egypta? Někde jsem to četla a nevím kde, pomůžete?

reaguj[2] pjekne
Adam Michnik mejl web Neděle 10. 01. 2010, 13.00

Pěkný článek a i celkově máte hodně zajímavé stránky. Jen tak dál. Dobře se to čte a je to inteligentní – to se často na internetu nevidí.

reaguj[3] Afghanistán
Sabbat web Neděle 17. 01. 2010, 00.52

Předevčírem jsem dočetla knihu Khaleda Hosseiniho Lovec draků. Vřele doporučuji, realistické zobrazení dnešního Afghanistanu je tak syrové, že se slabším povahám zvedne žaludek.


Atllanka reaguje:

Souhlasím s Vámi a dodávám, že i román Tisíce planoucích sluncí od téhož spisovatele nenechá nikoho na pochybách o tom, cože to vlastně znamená žít v islámu. Myslím, že žádná z těch našich konvertitek si neumí představit co to je, být odkázána na milost a nemilost druhému člověku… v tomto případě jakémukoli muži, dále náboženskému dogma a zcela nefunkční světské spravedlnosti.

Pro zájemce – knihy zakoupíte zde: http://knihy.abz.cz/…ucich-slunci

reaguj[4]
Karolina Kunstova web Úterý 19. 01. 2010, 14.32

Evropané v kůži Indiánů… :) http://karolina-kunstova.blog.cz/…kuzi-indianu

reaguj[5] Za závojem
Agnežka Středa 20. 01. 2010, 09.47

V pasti saúdskoarabského ráje se ocitla hrdinka příběhu, který jsem dočetla já.

Australanka se nechala zlákat na možnost dobrého výdělku a podepsala roční smlouvu na práci vrchní zdravotní sestry v Medině. Hrůzy, kterých byla očitým svědkem popisuje zcela bez skrupulí, s určitou smířenou lehkostí a věrně. Ale daleko otřesnější než popis různých zvěrstev, kterých se dle koránu sami na sobě muslimové dopouštějí, je je její popis toho, jak to v Saudi chodí každý všední i sváteční den, jaký tam panuje doslovný chaos, nepořádek až bordel, kdy se například nic neuklízí, odpadky vyhazují z oken na ulici a stejně tak se vylévá špinavá voda! Jak je tam stále funkční otroctví, naprosté bezpráví pro nemuslimy a jak se stále soudí podle středověké šarii.

Za zlodějnu – byť i domělou se sekají veřejně ruce a krvácení zastavuje ponořením pahýlu do vroucího oleje. Za cizoložství se považuje i soukromá rozmluva mezi zcela zahalenou ženou a cizím mužem, stačí se zeptat na cestu, mužům se za to sekají hlavy a ženy se kamenují – štěstím je, když jen dostanou vězení s bičováním, které se opakuje několik měsíců každý pátek!!!

Popravy a tresty jsou veřejné, a je povinnost se na ně dívat! Pokud právě někde budete v davu, když se zrovna rozhodnout zastavit s dodávkou, vytáhnout z ní ven nebohého odsouzeného a setnout, či zbičovat ho, a když vás zmerčí, přitáhnou vás do popředí, abyste to jako cizinec lépe viděl a více se bál! Kdybyste to odmítali, můžete být zbičováni a zatčeni rovněž!

Na turistické vízum se nemuslim do Saudi vůbec nedostane, jedině za prací a to musí mít předem dojednáno. Cizinci je dále ihned odebrán na letišti pas, a k vycestování domů potřebuje opět svolení, mnohdy je proti své vůli držen v zemi i mnohonásobně déle, než bylo uváděno ve smlouvě. Nezřídka se stane, že mu nic neplatí a vycestovat brání!!!

Prostě čtěte to… je to středověk, saudští arabáci považují práci tak jak ji chápeme my, za ponižující a najímají si na ní cizince, v současnosti pracuje jen v Saudi něco okolo 4 milionů cizinců, většinou z Filipin, Egypta, Iráku, ale i Číny, Evropy i USA.

Zaměstnanec je tam považován za majetek zaměstnavatele, a mnohdy je s ním nakládáno hůř, než s otrokem. Jsem už něco o tom dříve četla, ale tímto autentickým vyprávěním jsem zcela zděšena!

reaguj[6] komentar k videu islam po cesku
oli mejl Středa 3. 02. 2010, 07.51

Prave jsem dokoukala video islam po cesku.

Ono zrejme nestaci ta horda muslimu, kteri se hrnou do cech a do evropy. Vubec nepochopim jak se nekdo muze v cechach dobrovolne pridat k necemu tak ohavnemu a jeste tvrdit, ze je to v poradku. U chlapa to beru jako projev nizkeho sebevedomi a moznosti mit prevahu nad zenou. U holky je to ale zrejme totez, plus u te slecny s ditetem jeste lenost si ucesat vlasy a nalicit se. Jak sama rika, usetri rano 2 hodiny, protoze si jednoduse na hlavu hodi satek.

Pracovala jsem 2 roky v Istanbulu, jeste v dobe, kdy nebyla u moci jejich nynejsi fundamentalni vlada a kdy byl zakazan vstup zahalenych zen do skol, statnich budov atd. On Ataturk vedel proc jim to zakazat a fundamentalisti vedi proc ho oznacuji za diktatora. Ono totiz prenest stredovek do nove doby jinak nez diktarurou a prisnymi zakazy nejde.

Asi si umite predstavit smradek ze zahalenych zenstin ve 40 stupnovem vedru v autobusu, kde ty „pokrokovejsi“ maj na sobe podzimni kabat az na paty, satek na hlave a po cele jim curkem steka pot.

Komentar z videa, ze i v nasich podminkach ma zena nizsi plat atd – no comment. V islamskem svete platili saria nema zena totiz zadny plat, protoze nesmi pracovat. A schopnost se sama rozhodovat? Ja fakt nevim, kde vsichni tihle zkonvertovany nechali mozek (jestli tedy nejaky meli).

Kdyz se jim ten islam tak libi, at si zazadaj o vystehovani – treba do takovy saudsky arabie. Jako muslimy je tam radi vemou, ani turisticky vizum nebudou potrebovat. Muzou vycestovat na nabozensky vizum. Nebot jako spravny muslimove by meli podniknout cestu do Mekky, ze.

Jenze dokud budou lidi z civilizovaneho sveta jezdit za vydelky do zemi jako je Saudi, dokud budeme jezdit na dovolenou do Egypta, Dubaje aj, a tim neprimo podporovat jejich zisky, dokud budem pristehovalcum vydavat pracovni viza a pobytova viza, do te doby se nic nezmeni a my jsme na dobre ceste mit casem z Evropy dalsi Afganistan, Iran ci jinou „pokrokovou“ zemi.

reaguj[7] Naprosto souhlasím!
Královna Středa 3. 02. 2010, 11.16

[6] oli: Právě jsem dočetla příběh Francouzky Tourii Tiouli „Zničená“ o tom, jak byla za to, že ji 3 muslimové v Dubaji unesli a znásilnili obžalovaná a zavřená za nemravnost, a jakou to dalo práci neziskovkám a občanským sdružením ji dostat zpět domů. Protože oficiální úřady od ní daly naprosto ruce pryč – všichni se bojí Arabáků protože by jim mohlií zrušit obchod! Naši politici nás zcela evidentně prodali za ropu, my s nima neobchodujeme, to jen na oko, ve skutečnosti jim sloužíme.

A to o té práci v Saudi atd… co tu popsala Agněžka, to je skutečnost a také naprosté neštěstí, že to před námi stále ti naši zaprodaní politici tají. Jezdí tam a klaní se jim, je to nechutné!

Na té ženské na videu je i vidět, že je to šmudla a že jistě má problémy s hygienou a tak jí lantuch vyhovuje. Ale copak ta husa nechápe, že tu svou dcerku prodala konverzí do otroctví? Nečte tisk, žije ve vakuu? Například toto: Osmdesátiletý Saúd si koupil za účelem pohlavního zneužívání 12-ti letou dívku za ženu!

To jí nestačí k tomu aby pochopila, na co se to dala?

Zdravím tě Oli a jsem ráda, že to i někdo další vidí stejně, jako já ;)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?