Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Rada EU souhlasí s mučením zvířat

Kdo zlu neodporuje…

 

Motto: Každý trpěný nebo zakrývaný zlořád je cosi jako kapitálek ukládaný ve prospěch příštích politických dobrodruhů a šarlatánů… Politická nutnost – tak se říká věcem, které nejsou jaksi docela v pořádku, ale o kterých to nechceme naplno říci… Karel Čapek

 

EU je kritizována ochránci zvířat za tolerování týrání zvířat

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) je znechucena přístupem EU k novelizaci evropské legislativy a ignorací veřejného mínění. Na veřejnost se dostal dokument Rady EU, v němž se uvádí, že by vědci měli mít právo působit zvířatům utrpení, které je nejen závažné, ale i dlouhodobé. Takovýto krok by vedl k nezměrné bolesti a utrpení tisíců zvířat v evropských zemích.

 

 

Průzkum veřejného mínění provedený na začátku roku agenturou YouGov ve Velké Británii, Německu, Francii, Itálii, Švédsku a České republice přitom odhalil, že přesvědčivá většina evropských občanů – 84% – si myslí, že pokusy způsobující zvířatům závažné utrpení nebo bolest by měly být zakázány!

Dokument, který unikl na veřejnost („Návrh na směrnici Evropského parlamentu a Rady o ochraně zvířat používaných pro pokusné účely“) byl sepsán předsednictvem EU a poslán pracovní skupině veterinárních expertů, aby jej prodiskutovali na svém dalším setkání – 12. října.

 

 

Tento dokument také obsahuje příklady šokujících pokusů na zvířatech, které chtějí mít vědci i nadále povolené. Tyto zahrnují:

  • trávení zvířat toxickými látkami
  • podrobování zvířat opakovaným elektrickým šokům, kterým se nemohou nijak vyhnout (aby u nich byla vyvolána „naučená bezmocnost“)
  • omezování pohybu zvířat natolik, že se u nich vyvinou žaludeční vředy nebo dojde k selhání srdce
  • nucení zvířat plavat až do úplného vyčerpání organismu
  • vystavování zvířat smrtelným dávkám radioaktivního záření nebo chemoterapie

 

Vědecká komunita zabývající se pokusy na zvířatech přiznává, že tyto pokusy způsobují zvířatům těžké utrpení, ale zároveň tvrdí, že toto utrpení není dlouhodobé, a tudíž by k těmto pokusům nemuseli potřebovat ani zvláštní povolení!

Výše zmíněný průzkum veřejného mínění odhalil, že většina dotazovaných lidí by si přála vidět zákaz používání primátů, psů a koček pro pokusy způsobující utrpení a zákaz všech pokusů na zvířatech, které nejsou prováděny za účelem nalezení nebo zkoumání léčby život ohrožujících nebo jiných závažných lidských onemocnění; dále si občané EU také přejí maximální otevřenost celého systému, kdy by pouze osobní a přísně důvěrné údaje o pokusech byly utajeny. Avšak politici EU se opět chystají učinit pravý opak.

 

 

Předsedkyně ECEAE, Michelle Thew tuto situaci komentovala:

Jsme pobouřeni návrhy, které předkládá Rada EU. Toto je pro ochranu zvířat obrovský krok zpátky. Právě teď je nejvyšší čas, aby evropští politici začali naslouchat veřejnosti a ne samoúčelovým agitacím multimiliardového průmyslu vydělávajícího na pokusech na zvířatech a výrobě příslušného vybavení.

Průzkum veřejného mínění YouGov Plc. byl uskutečněn v šesti členských zemích EU (České republice, Francii, Německu, Itálii, Švédsku a Velké Británii). Průzkumu se zúčastnilo 7139 dospělých a byl proveden mezi 21.2. a 4.3.2009. Průzkum probíhal online. Údaje byly upraveny tak, aby počet respondentů v jednotlivých zemích odpovídal poměru v počtu obyvatel. Výsledky průzkumu najdete zde.

zdroj  

 

 

st@tll

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Socialismus je pouhým předvojem moru pokroku - komunismu Následující text: Palestinci? Bič na Židy! »»»

Atllanka | Sobota 28. 11. 2009, 20.06 | EU, Středověk, Zvůle | trvalý odkaz | vytisknout | 2197x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
Dvořác web Neděle 31. 01. 2010, 18.59

Myslím, že je nejvyšší čas začít prosazovat přímou demokracii – tj. rozhodování občanů o přijímání nových zákonů. Tihle úředníci nežijí v reálném světě a jsou neustále mezi podobnými lidmi s hromadou umělých pravidel, směrnic a konferencí a pravděpodobně nemají čas dívat se příliš často mimo tohle divadlo. Výsledkem je, že se jejich postoje ve většině případů neshodují s názory občanů EU, které mají zastupovat a ne diktovat, co je správně a co ne.

Nelze přidávat nové komentáře.