Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Lidice - Ukradená tragedie

K výročí Lidic Vajíčkyáda od Jarka Nohavici?

 

10. června uplynulo 69 let od největší české národní tragedie moderních dějin. V ten den přestala existovat obec Lidice a všem jejím obyvatelům se zhroutil rázem svět…

V ty samé dny, přesně před dvěma lety jsme na tomto webu psali o tom, jak si v den výročí potomci stejného národa zpívají trapnou odrhovačku udavače Nohavici o Vajíčkyádě na pohrobky totality, a milionářská socialistická sympatizantka chudých, herečka soft porna Kateřina Brožová se stala hlavním lídrem Teplických občanů do parlamentu…

 

Čas plynul… A po roce jsme tu opět měli to smutné, přesmutné výročí, dokladující zvířata v nás.

Přesto se nám blýskalo, snad poprvé v polistopadové historii, na lepší časy. Byli jsme čerstvě po volbách, ve kterých zvítězila pravice a trapná levicová soldateska přišla v tyto dny o větší část oficielní moci.

 

Psal se rok 2010.

Psali jsme: Stojíme jednou nohou na prahu nových, lepších událostí, nebo to zase prohospodaříme? Uvidíme, počkáme, až se zase rok s rokem sejde a Lidická tragedie se opět neúprosně vynoří z kalendáře…

 

Dočkali jsme se, rok uplynul…

A je to tady, Lidice opět „slaví“ své smutné, 69-té výročí a naše země je zmítána politickými korupčními skandály, levice se punktuje ke „konečnému“ řešení – Češi, Češky a Češata definitivně ukazují, jak si neumí vládnout, jak se pro kus pomyslného žvance nechají vést kýmkoli a kamkoli…

Dnes se snaží překazit reformy nutné k zastavení pádu naší vlasti do propasti, nastartované za vlády socanů a pod taktovkou Otíků a odborářských vyžírek vyhrožují nesmyslnou stávkou v dopravě. Že tím zjevně usilují o doražení a prožrání vlastní země jim nedochází. Je jim evidentně i šumafuk jakou budoucnost připravují vlastním potomkům, když odmítají vidět, že v dnešním světě nadnárodního kapitálu si naši zadluženou zemi koupí každý, kdo bude mít momentálně prachy a chuť.

A na pozadí těchto událostí se na tři tisíce lidí zúčastnily pietního aktu v Lidicích aby si opět připomněli, tentokrát již 69 let uplynuvších od vyhlazení této obce nacisty. Program doplnila přehlídka pěveckých souborů, projevy politiků a kromě pokládání věnců se uskutečnil i rekord. Umučeným obětem zazpívalo naráz 550 sboristů ze všech čtrnácti krajů Česka.

Jen škoda, velká škoda, že se neumíme poučit z této historie, že nevidíme, jak se nová levicová a muslimská totalitní hydra rozlézá po celém světě, hlavně po celé západní i východní Evropě, jak zdomácňuje už i v naší, české a moravské vlasti. Nacismus opět jednou změnil svou tvář, tu komunistickou zprofanoval, tak se přeměnil na „mírumilovný islám…“

A tak zatímco kontroverzní osoba Anděly Dvořákové dští oheň a síru na Sudetské Němce, kteří již dávno nejsou zblblí nacismem a o jejichž demokratičnosti si my, Češi, můžeme nechat tak leda zdát, břevno v oku našem v podobě koránu a šaríi roste a noří se stále hlouběji.

 

 

Lidi neblbněte, Němec již dávno není vaším nepřítelem, tím je v současné době islám, ten nejhorší druh všech nacismů a komunismů včetně středověkého otrokářství dohromady. I Hitler islámu záviděl jeho totalitní sílu – opravdu to multikulturní obohacení chcete?

 

Lidice – Ukradená tragedie

Za vlády KSČ by Lidice na nás vykukovaly z tisíce míst, zcela jistě by byl i v TV celý večer přizpůsoben této tragedii, jíž si přivlastnili komunisté tak, jakoby v Lidicích v roce 1942 měli svůj hlavní bunkr.

 

 

Ne, nestýská se mi po tom, ale přesto se domnívám, že to jak se zachovala media v současnosti je zase jen dalším nežádoucím extremem, protože je potřeba tuto tragedii stále připomínat. Obvzláště dnes, kdy společností opět hýbe nový nacismus, nové nacionalistické a dělnické bojůvky, nové Národní, Dělnické či Komunistické a nebo Socialistické strany ovládané pološílenými psychopaty volajícími po nové totalitě, ať už hnědé nebo rudé…

Pro připomenutí těm, které to zajímá víc, než kandidatura Kačenky Brožové, která dnes stáhla svou kandidaturu, či trapná servilita Jarka Nohavici jsme vybrali jeden z mála článků, který se Lidické tragedii obšírněji věnoval.

Jsme s ním za jedno, a jen bychom chtěli dodat, že to nebyla pouze německá výsada, takový zločin, že podobných činů je schopen každý člověk různých národností, a z různých pohnutek. Stačí si připomenout zvěrstva Stalinova, nebo Polpotovu genocidu v Kambodži, Rudé brigády v osvobozeném Československu, nedávné zločiny v bývalé Jugoslavii či současné hrůzy v Korei, Číně, v Arabském světě, v Africe, na BV atd…

Atllani 2009  

 

Lidice – německý čin brutálního a krvavého teroru na českém národě

V Berlíně ještě nedozněly smuteční projevy nad Heydrichovou rakví, když bylo „k usmíření jeho smrti“ rozhodnuto o krvavém konci malé české obce. Obce, jejíž jméno a s ní spojený zločin vejdou do dějin.

 

 

LIDICE. Ves ležící nedaleko Kladna měla v ranních hodinách 10. června 1942 celkem 483 obyvatel. Centru obce vévodil barokní kostel sv. Martina. Nejvíce domů tvořila ve vsi malá dělnická stavení. Jejich majitelé pracovali většinou v kladenských dolech a hutích. Několik větších statků bylo spíše výjimkou. V obci působil čtenářský spolek „Vlast“ s veřejnou obecní knihovnou, sportovní klub a sbor dobrovolných hasičů.

Týden před lidickou tragédií (3. června 1942) se v odpolední poště v továrně na baterie „Palaba“ ve Slaném objevil dopis adresovaný dělnici Anně Maryščákové. Protože se právě nalézala ve stavu nemocných, otevřel ho osobně továrník Jaroslav Pála. Text dopisu zněl:

 

  • Drahá Aničko! Promiň, že Ti píši tak pozdě, a snad mě pochopíš, neboť víš, že mám mnoho starostí. Co jsem chtěl udělat, tak jsem udělal. Onoho osudného dne jsem spal někde na Čabárně. Jsem zdráv, na shledanou tento týden, a pak se již neuvidíme. Milan.

 

Obsah dopisu se zdál továrníku Pálovi podezřelý, a tak na něj upozornil bezpečnostní složky. Ještě téhož dne byla v Holousích zatčena Anna Maruščáková a o den později i autor dopisu Václav Říha, jenž se snažil vyvoláním dojmu o své odbojové činnosti ukončit mimomanželský poměr s Maruščákovou.

 

 

Výslechy mladé dvojice zavedly gestapo „na stopu“ lidických rodáků, poručíků Josefa Horáka a Josefa Stříbrného, kteří působili v našem letectvu ve Velké Británii. Gestapo se domnívalo, že by mohli mít přímou souvislost s atentátem. V noci z 3. na 4. června 1942 zatkli v Lidicích příslušníky rodin Horákových a Stříbrných. Přestože se krátce poté ukázalo, že jde o falešnou stopu, rozhodla tato skutečnost o osudu Lidic. Anna Maruščáková a Václav Říha byli jako nepohodlní svědci zavražděni 24. října 1942 v Mauthausenu.

K. H. Frank 9. června osobně předložil při Heydrichově pohřbu v Berlíně svůj záměr Hitlerovi a obratem k němu obdržel souhlas. Lidice měly být vypáleny a srovnány se zemí, dospělí muži zastřeleni, ženy uvězněny v koncentračních táborech a děti dány na „náležité vychování“. V noci z 9. na 10. června 1942 byly Lidice obklíčeny, všichni dospělí muži ve věku od 15 do 84 let soustředěni ve sklepě a stodole Horákova statku a ženy s dětmi v budově školy, odkud byly převezeny do Kladna.

Domy v obci byly postupně zapalovány za pomoci dovezených hořlavin. V časných ranních hodinách zahájili Němci na zahradě Horákova statku popravování lidických mužů. Zpočátku byli před popravčí četu vyváděny po pěti, když se však katanům začalo zdát, že jejich „dílo“ postupuje pomalu, byla popravčí četa zdvojnásobena a najednou se popravovalo vždy deset lidických mužů. Vraždění pokračovalo s přestávkami až do odpoledních hodin.

 

 

Celkem na tomto místě bylo povražděno 173 nevinných lidí, kteří se provinili jen tím, že existovali jako Slované – Češi. Zbylí Němci si ze sklepa lidického hostince vynesli sudy piva, salám a chleba a pořádali pravou germánskou hostinu uprostřed hořící vesnice a v rachotu ran popravčí čety.

Lidické ženy byly 13. června 1942 odeslány z Kladna do koncentračního tábora Ravensbrück a jejich děti odvezeny k „řádné výchově“ (= poněmčení), ale většina jich byla zlikvidována v koncentračních táborech. Po válce se přeživší děti s vynaložením velkého úsilí podařilo v německých rodinách a ústavech vypátrat a navrátit jejich příbuzným, bylo jich však pouze sedmnáct. Hrůzy koncentračního tábora nepřežilo ani třiapadesát lidických žen.

Dne 16. června 1942 bylo na střelnici v Praze-Kobylisích popraveno dalších 26 lidických obyvatel: 7 žen a 8 mužů z rodin Horáků a Stříbrných, uvězněných již dříve. Zastřeleno bylo rovněž devět dospělých mužů, kteří byli osudné noci mimo Lidice (7 v práci, 1 v nemocnici, 1 se několik dní skrýval v lesích) a 2 chlapci, u kterých bylo při evidenci dětí dodatečně zjištěno, že již překročili 15 let věku.

Ničení obce za pomoci silných náloží pokračovalo až do 1. července 1942. Kromě RAD se těchto prací zúčastnily i jednotky SS a zákopnické oddíly Wehrmachtu. Nacisté se v Lidicích nezastavili ani před majestátem mrtvých a zcela zničili lidický hřbitov. Postupně bylo vypleněno 60 hrobek, 140 velkých rodinných hrobů a 200 jednotlivých hrobů. Ono barbarské ničení Lidic mělo podle nacistů pozoruhodný „výchovný vliv“ na příslušníky RAD. Alexander Commichau k tomu 6. srpna 1942 říšskému vedoucímu RAD napsal:

 

 

  • Mladý muž Říšské pracovní služby vidí, že německý meč tvrdě dopadne a bezezbytku zničí zřídla nepokojů nejen na frontě, nýbrž i v zázemí, zvláště všude tam, kde se tvoří tajná fronta a pracují temné živly…

 

Nic nesmělo do budoucna připomínat bývalé Lidice. Proto bylo na několika místech změněno i koryto potoka, jež kdysi protékal středem obce. Pokáceny byly i všechny stromy ve vsi a hromadami sutin byl postupně zavezen lidický rybník.

Tento hrůzný čin byl projevem pomsty za atentát československých parašutistů – vlastenců na německého „řezníka“ Heydricha a ukazuje, co je schopný spáchat německý voják či policista na bezbranném, v jejich očích, podčlověku – Slovanovi.

Žádným zločinem se nacisté před světem nepyšnili tak, jako vyhlazením Lidic. Proto se právě Lidice v očích světové veřejnosti staly symbolem boje proti německému nacismu. Počet obětí:

  • O život přišlo 340 lidických obyvatel. Bylo to 192 mužů, 60 žen a 88 dětí.

 

Bonus – to abychom si nemysleli, že jsme proti Němcům nějací beránci, nacismus (bolševismus) se skrývá v mnoha lidech, bohužel i v mnohých z nás Čechů, Moravanů i Slezanů…

 

Zpracovalo st@tll 2011 – autor článku o Lidicích Martin Kadlečík 

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: WTC - Mé neslitovně zabité lásce... Následující text: Karel Gott, Intelektuál a Hňup »»»

Atllanka | Neděle 9. 06. 2019, 16.42 | Česko, Výročí, Fašismus | trvalý odkaz | vytisknout | 7508x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Tohle by si měli přečíst
honz Sobota 13. 06. 2009, 11.55

Tohle by si měli přečíst všichni ti vylepaní debilové, co zpívají německou hymnu! :-x

reaguj[2] Vylepaní debilové čtou jen porno
Marty231 Středa 24. 06. 2009, 18.43

A taky Mein kampf… Je to svoloč rudá, co si myslí, že je na ně svět zvědavej, dutý nádoby plný sraček!

Doufám jen, že špatně skončej, hajzlové komunistický!

reaguj[3] Atllanům.
Karel Jemelka mejl Neděle 13. 06. 2010, 10.54

Naprosto přesný popis. Lidice, Ležáky, Javoříčko jsou bezesporu tragédie tohoto národa zaviněné nacismem. Jistě si zaslouží piety a úcty.

Nicméně, souhlasily by tehdejší oběti s tím, že jsou používány k propagandě jiným, ale přesto stejným režimem, majícím za sebou další stovky malých i větších Lidic?

Proč je tento národ netolerantní k vrahům jedněm a jiné, stejné vrahy, volí do parlamentu. Oběti komunistických „Lidic“ si piety a úcty nezaslouží?

Kdo dnes ví o podobných případech jakým je třeba tento: http://www.rozhlas.cz/…zprava/42506?…

Nejsme jen pouzí ignoranti?


Atllanka reaguje:

Souhlasím, a ještě doporučuji k přečtení   Jak komunisti likvidovali sedláky

reaguj[4] dík
tomáš Neděle 27. 06. 2010, 22.18

občas Vaše stránky čtu, dal jsem si je do záložek. Chci Vám jen poděkovat.

reaguj[5]
petas web Pondělí 13. 06. 2011, 23.01

Martin Kadlečík: když tu tak pěkně píšete o sudeťácích, co říkáte jejich požadavku omluvit se za vysídlení v den výročí vypálení Lidic ???

reaguj[6]
M Úterý 14. 06. 2011, 16.08

[5] petas: Že mají ještě stále pod polštářem Adův Můj boj a možná vedle položili novou inspiraci KORÁN (jeho příznivci jsou přece úspěšnější) :-P

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?