Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Nebezpeční důchodci

 

Motto: Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti… Jan Werich

 

Jsem důchodce, kdo je víc?

Hned v úvodu bych rád zdůraznil, že účelem tohoto článku v žádném případě není paušálně urazit či naštvat všechny pobiratele důchodu…

Stejně jako v každé skupině lidí se i mezi důchodci najdou jedinci soudní, méně soudní, lidé zcela bez soudnosti, lidé chytří, stále se vzdělávající, moudří a zkušení, pokorní a zvídaví, ale také lidé hloupí.

V této úvaze se chci zamyslet nad takovými důchodci, kteří účinkují v následujícím videu a jaké může můžeme v docela hojném počtu potkat na každém mítinku levicově a poslední dobou i tzv. ultrapravicově orientovaných stran (tzv. proto, že dle mého názoru se opět jedná jen a jen o levici, pouze odkopanou).

 

 

Hezké, že? Oč jim vlastně jde, těm staříkům a stařenkám? Co je důvodem jejich egoistického, nenávistného a mnohdy i agresivního chování vůči všemu, čím se dnešní doba liší od doby, chvála bohu dávno minulé? Od té samé doby na kterou většina z nich po 40 let nadávala a dnes se jí dovolává zpět? Je to závist, hloupost, ztráta soudnosti a nebo paměti?

 

My, důchodci na to nemáme…

 

 

Mám li občas možnost hovořit s vámi, nespokojení důchodci, pak zhruba každá druhá vaše věta začíná nebo končí slovy: My důchodci na to nemáme! Tak aby bylo mezi námi hned jasno: Máte!

Jste jedinou skupinou lidí v této republice, která mají jistý příjem a navíc máte i jistotu, že váš garant stát vám dle zákona důchody valorizuje vždy, když dojde k nárůstu životních nákladů.

Myslím, že si nemáte nač stěžovat, že máte daleko více, než mnozí, kteří ještě důchodového věku nedosáhli. Více, znamená i na více věcí, možností, atd… než například prodavačky pracující celé dny za minimální mzdu.

 

 

Troufám si tvrdit, že máte dokonce na víc, než převážná většina drobných živnostníků, kteří se naivně nechali nachytat na populistické kecy z volebních programů všech existujících politických stran o tom, jak budou podporovat drobné podnikání, a jejichž tzv. podnikatelská odměna za práci vykonávanou od tmy do tmy, v pátek jako ve svátek, totiž ve většině případů ani výši té minimální mzdy nedosahuje.

S čím jste tedy tak nespokojeni? Co myslíte, že by vás lepšího čekalo v tom vámi vysněném a různými Paroubky, Rathy, Vandasy a Edelmankami slibovaném ráji?

Moje babička, po celoživotní dřině, napřed u sedláka a později v socialistickém JZD pobírala důchod ve výši 420,– Kč. Z této částky nejen žila ale i udržovala chaloupku a odkládala na zimu na uhlí. Přesto nám, svým vnukům občas podstrčila papírovou tří nebo pětikorunu abychom si mohli koupit něco dobrého. Jen neříkejte že je to tím, že tenkrát bylo všechno levné. To by byl příliš stupidní argument. O tom, jak si tenkrát důchodci žili napsal svého času Karel Kryl písničku:

 

Důchodce

 

 

 • Kalhoty roztřepené na vnitřní straně,
 • zápěstí roztřesené a seschlé dlaně,
 • kterými žmoulá kůrku chleba sebranou z pultu v závodce,
 • tak tedy říkejme mu třeba důchodce.
 • Rukávy u zimníku odřením lesklé,
 • čekává u rychlíků na zbytky ve skle,
 • stydlivě sbírá nedopalky ležící v místech pro chodce
 • a pak je střádá do obálky, důchodce.
 • V neděli vysedává na lavičce v sadech
 • a starou špacírkou si podepírá ustaranou hlavu,
 • sluníčko vyhledává, naříká si na dech
 • a vůbec nikdo už mu neupírá právo na únavu.
 • Na krku staré káro a úzkost v hlase,
 • když žebrá o cigáro, zlomí se v pase,
 • namísto díků sklopí zraky a není třeba žalobce,
 • když vidím tyhle lidský vraky, třesu se strachem před přízraky,
 • že jednou ze mne bude taky důchodce…

 

Řeknete mi proč to děláte?

 

Často se zamýšlím nad tím, o čem by písničkář, píšící píseň na téma důchodce asi psal dnes, aby byl text pravdivý. Bylo by to zřejmě o tom:

 • jak stojíte fronty před markety už několik hodin před jejich otevřením aby vám náhodou neuniklo nějaké zboží, které sice vůbec nepotřebujete ale musíte je mít už jen pro to, že je „v akci“ a tudíž koupit jej je tak „výhodné“.
 • jak si v čekárnách lékařů, které jste pojali jako nějaká konverzační centra povídáte jak bylo v Egyptě či na Malorce a jaký je to skandál, že po vás sestřička chtěla tento měsíc už podruhé třicetikorunový poplatek.
 • jak vaše vnučky pobírají od státu příspěvek za to, že se o vás, nemohoucí starají, zatím co vy, v autech značek o kterých jste před 20. lety ani netušili že existují, označených symbolem „invalida“, objíždíte akce sociálních demokratů a komunistů.
 • jak se na těch akcích pak perete jako zvěř s těmi, kteří se vám snaží říct, že za pivo a párek prodáváte budoucnost své vlasti a svých potomků.
 • jak tu budoucnost přesto dál prodáváte všem těm prolhaným demagogům, kteří vám, protože vás momentálně potřebují pro vybojování svých koryt, slibují to, co vám nikdy nedají a co ani nikdo jiný dát nedokáže…

 

 

Takhle nějak by píseň o vás, vy neustále si stěžující, zdravím kypící a na padesát let vypadající šedesátníci a sedmdesátníci nejspíš zněla dnes. A bylo by to moc smutné poslouchání, protože na rozdíl od Karla Kryla, který psal o bídě fyzické, by ta nová píseň o vás byla jen a jen o bídě mravní.

Tak řeknete mi, proč to svým dětem a vnukům děláte?

autor Robert Rauss 

 

 • Bonus – Paroubek je opravdu po moci prahnoucí sebestředný blbec, nic víc! Přečtěte si zde rozhovor s ním a myslím, že to každému soudnému občanovi musí být jasné ;)

 

 

st@tll

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Plnohodnotní voliči? Ne! Duté trubky! Následující text: Neokomunisté vědí jak na to - Stejná bída pro všechny! »»»

Atllanka | Středa 27. 05. 2009, 00.14 | Česko, Komunismus, Socani | trvalý odkaz | vytisknout | 5549x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Lidská paměť.
KUK Pátek 29. 05. 2009, 16.05

Dovolil bych si malou palarelu. Mnoho mladých mužů muselo povinně na vojnu, bránit naši socialistickou republiku. Bylo to dlouhých 24 měsíců. Stalo se někdy, že i déle. Jistě uznáte, že to byl ztracený čas prošpikovaný buzerací a nesmyslnými příkazy. S odstupem doby lidé na to špatné zapomenou a vzpomínají jen na to dobré a příjemné. Ruku na srdce, kdo z vás na vojnu nevzpomene rád a s úsměvem, přestože víme, že to bylo k ničemu.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?