Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Hon na čarodějnice v Keni

Pět nevinných lidí neuvěřitelně umučených pro slepou víru

 

Motto: Evangelizace jako u Anděla… jen zakončená trochu jinak, proč také ne, když jsou lidé v Africké Keni mnohem méně vzdělaní a nezkušení… To se to vymítá ďábel, jedna radost… že, páni pastoři?

 

Keňa – vesnička Nyamataro

Místní křesťané uškvařili na pomalém ohni pět mladých lidí, mezi nimiž nechyběly ani ženy. Smutné je, že na krutém zabíjení se podílejí i evangeličtí faráři, kteří podněcovali vesničany k násilí vůči těm, kteří nechtěli uvěřit v Ježíše Krista.

 

 

Kopance, bití, šílené nelidské týrání – takové scény doprovázely rituální vraždu pěti lidí. Toto zrůdné násilí zachytili na kamery.

 

Upozorňujeme – že záběry jsou drastické.

 

 

A výsledek křesťanského sn(m)ažení? Ten YouTube raději z piety smazal… Podívejte se tedy na film Zajatci bílého Boha, možná vám dojde, co to je náboženství a co způsobuje světu.

 

 

Africké hodnoty a Keňa

Lidský život není pro Afričany tím, čím je pro Evropany. Rituální násilí není na černém kontinentu ničím neobvyklým. V některých zemích zejména rovníkové Afriky zuří občanské války, 50 let po vzniku prvních států v Africe je tak kontinent velkým otazníkem mezinárodní politiky.

Historie Keni sahá milióny let do minulosti. Ve velké příkopové propadlině u jezera Turkana byly objeveny některé z nejstarších zkamenělin lidských bytostí Homo habilis a Homo erectus staré 2,6 miliónů let.

Od nejstarších dob mořeplavectví lákalo obchodníky keňské pobřeží. V 8. století vznikly na pobřeží první arabské obchodní osady. Koncem 15. století vstoupili na území Portugalci. Ve druhé polovině 17. století se země dostala pod vliv ománského imána.

V polovině 18. století se většina pobřeží dostala pod nadvládu ostrova Zanzibar. Zanzibarský sultán pronajal v roce 1895 půdu Britům a jejich vliv se rychle rozšířil i do vnitrozemí. Poté byla prohlášena britským Východoafrickým protektorátem a do roku 1904 byla spravována společně s Ugandou.

 

 

Přistěhovalo se sem mnoho Evropanů a osídlilo vysočinu. Evropané se zmocnili území Kikujů a Luů, aby zde mohli pěstovat kávu a čaj. Britové využívali levné africké pracovní síly ke stavbě železnice a hlídání plantáží. V roce 1920 byla prohlášena britskou korunní kolonií.

 

Keňské Nairobi

 

Nespokojenost Keňanů přerostla v letech 1952 až 1959 v teroristickou vzpouru tajné nacionalistické společnosti Mau-Mau. Tisíce Afričanů zemřely.

V roce 1962 jí byla poskytnuta vnitřní samospráva a v prosinci 1964 se stala nezávislou republikou.

Keňa je pluralitní republika i členem Commonwealthu a OSN. Prezident republiky je volen parlamentem každých 5 let.

Prvním prezidentem byl vůdčí africký nacionalista Jomo Kenyatta. Jeho strana byla Keňská africká nacionální unie (KANU). Kenyatta dobře spolupracoval se západními státy a tak se hospodářství v Keni zlepšilo. Kenyatta zemřel roku 1978. Jeho nástupcem byl Daniel Arap Moi. Ti dva vykonali mnoho pro sjednocení jejích národů.

 

I toto je v Nairobi – Druhé nejchudší místo světa – Kibera

 

 

 

Nyní je prezidentem Mwai Kibaki, který vládne od roku 2002. Po loňské povolební krizi, při které zemřelo při nepokojích nejméně 1300 občanů, a vznikl jednotný kabinet s premiérem Raily Odingou, jsou Keňané opět nespokojení, protože vládou zmítají korupční skandály.

 

Keňa – bývalý turistický ráj?

Keňa bývala státem, kam se nebáli zahraniční turisté cestovat. Do země safari mířili i Češi. V posledním roce se ale země zmítá v násilí. Plánujete návštěvu této exotické země a máte strach o bezpečnost svou i svých dětí? Nevíte, co všechno zabalit do kufru? Netušíte, co čekat? Nebo vás jen zajímá, jak to vypadá pár tisíc kilometrů za domem? Přečtěte si následující brožuru… možná se i přes zvýšené riziko do Keni vydáte.

 

 

st@tll 2009

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Australie už má dost multikultury? Následující text: Balbíne, Jungmane…! Vraťte se! »»»

Atllanka | Pondělí 20. 04. 2009, 15.26 | Blbost lidská, Církve, Hyenismus | trvalý odkaz | vytisknout | 7675x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] To je pravda?
Balladia Úterý 21. 04. 2009, 11.19

Větší hrůzu snad nelze ani vidět… Neuvěřitelný odporný hnus! My lidi jsme oprvdická zdivočelá zvěř, zakázat všechny víry! Kam to vede, jen k větší kruté debilitě už tak dost debilních homo sapienů. Fuj, fuj, fuj!

reaguj[2] hmmm
pionier Úterý 21. 04. 2009, 13.34

Neobhajujem tých paličov, ide však o to, že podobný príspevok som videl na inej stránke a tam sa písalo o tom, že boli upálení pre podozrenie z bosoráctva, nie preto, že by odmietli niektoré náboženstvo. Ostatne na záberoch nie je vidieť žiadneho pastora či kňaza, čím samozrejme netvrdím, že by tam neboli. Ide mi o to, že odsudzovať ktorékoľvek náboženstvo je rovnako chybné ako nútiť niekoho dané náboženstvo vyznávať…

reaguj[3] Asi som chumaj naozaj
Chumaj Úterý 21. 04. 2009, 17.56

Kolko dvokazou potrebuješ aby si pochopil, že náboženstvo je hovadina? Jinak ťa ujišťujem, že to tak je, boli obvinený z bosoráctva, a kdo podla teba hovorí stále o pekle? Hm? Asi atheisti, však?

reaguj[4] Hm..
křesťan Pátek 24. 04. 2009, 16.21

Proč odsuzujete všechny? Náboženství je jenom zámiňka. Myslíte si že by byl svět bez víry lepší? Pokud je někdo štval proti těm lidem, měl by být potrestán. Jinak obecně lze říci že export jákekoliv víry do těchto afrických zemí je neštěstí. Oni nic jiného neznají než se mezi sebou zabíjet klacky. Hlavně si je nepustit do Evropy, ale nenutit jim svoji kulturu. Export víry mezi barbary není to nejlepší, ale to nemění nic na tom že víra v Boha není žádná špatnost. Takže vy ateisté okamžitě si zrušte vaše komerční Vánoce, kdy se přežíráte a sedíte na prdeli. :-?

reaguj[5] Pro Křesťana
Dolly Sobota 25. 04. 2009, 20.38

Proč všechny? Protože jsou všichni jako ty. Kážete pokoru a nevíte ani, co to slovo znamená. Tobě chybí každopádně. Kdo ti dal právo říkat lidem, které tradice mají či mohou dodržovat a které ne? Kde jsi vzal tu drzost? Nejspíš jsi ji načerpal v kostele při modlitbách. To je totiž křesťanům podobné. Pokud si myslíš, že Vánoce jsou křesťanské svátky, jsi na omylu. To jste si totiž jen přivlastnili svátky pohanské. Možná by bylo dobré, aby sis, když chceš svou víru propagovat, o ní napřed něco přečetl. Takhle jsi tady totiž jen za hlupáka, víš?

http://www.retarder.cz/clanky.php?….

reaguj[6] Náboženství .
Josef Neděle 26. 04. 2009, 00.05

je berlička pro ubožáky, co si sami nedokážou v životě poradit.Věřící jsou vždy zneužiti hrstkou vyčůránků, kteří si z jejich naivity udělají velmi dobrý byznys

reaguj[7] Náboženství a církev
Michal web Středa 29. 04. 2009, 11.36

Samozřejmě jde o odpornou záležitost, ale opravdu věříte, že samotné zrušení náboženství z lidí udělá něco lepšího? Pokud někdo používá náboženství jako zástěrku pro manipulaci mas nebo jako důvod chovat se násilnicky nebo jako záminku dobývat území, neřešíte zrušením náboženství podstatu problému ale jen zástupný prvek. Komunismus z lidí vytvořil ateisty. A chovali se snad líp?

Stačí si přečíst Nový zákon a je jasné, že původním cílem křesťanství bylo právě potlačit jakékoliv násilí. A vy ho za stejným účelem chcete rušit? Proč, protože ho někdo zneužil? A jaký nástroj jde nezneužít? Můžou za světové války snad letadla? Ne. Kdyby nebyly, lidi by si našli jiný způsob, jak se vyvražďovat. A zbavit se jednostranně letadel mi taky nepřijde jako moc dobrý nápad.

Navíc je třeba nezaměňovat víru v boha a církev (viz výše Josef). Že třeba rád chovám krokodýly v terárku, taky neznamená, že jsem členem jakéhosi latinoamerického gangu, který krokodýlům háže svoje protivníky.


Atllanka reaguje:

Ahoj Michale, jsem ráda, že jsi zpět. Takových jako ty je potřeba, doufám, že ti to tentokrát vydrží.

Co se týče toho, že lidé v Keni byli někým za nějakým temným a nízkým cílem zneužiti, v tom nemáme sporu. Nemáme sporu ani v tom, že krutý je především člověk, ne nějaká myšlenka, či víra v dobro.

Tady v tom keňském případě se s největší pravděpodobností jednalo o zdivočelou a nikým nekontrolovanou odnož tzv. Hnutí víry, či Církve živého Boha, které se zcela vážně zabývají i u nás vymýtáním ďábla a o kterých jsme už několikrát u nás psali.

V čem se rozcházíme je to, že já nevěřím v nezištné zakládání jakýchkoli společenství. A pokud se přece jen stane a některé uskupení nezištně založeno je, vždy se najde někdo, kdo na tom chce vydělávat, kdo chce být mocnější, vlivnější a mít ty druhé – ty důvěřivější pod kontrolou, a tedy je zneužije pro své cíle.

Je tomu tak od věků… člověk, pokud mu je do rukou svěřena příliš nekontrolovaná moc, ji pomalu a jistě ohýbá ve svůj prospěch. Pokud se mýlím, uveď mi, čeho člověk kdy nezneužil.

Je to smutné, ale ještě zřejmě mnoho vody uplyne, než se člověk stane skutečně rozumným. Přesto je potřeba stále nejen doufat ale i něco pro to dělat. Jsem ráda, že to taky tak vidíš ;)

reaguj[8] Dav
Michal web Středa 29. 04. 2009, 17.36

Díky. Jinak důležité je nepodcenit sílu zdivočelého davu (chci se vyhnout slovu lůza), jako se to stalo bohužel například ve Francii za revoluce při přerodu na republiku. Třeba takový Robespierre…jeho jediným cílem bylo demokratizovat zem (mimojiné také tím, že ji osvobodí od náboženství). Do konce života bydlel skromně v pronájmu v přístavní čtvrti. Dneska ho kritizují všichni zleva i zprava jako diktátora a tyrana. Lidé, které osvobodil, ho nakonec popravili na gilotině. Sám si tedy nejsem jistý, co si s lidma počít. A Afrika je kapitola sama pro sebe.

reaguj[9] Multikultura
novopatriot.blogspot.com web Pátek 8. 05. 2009, 03.32

Už se těším až budeme taky podobně multikulturně obohaceni…

reaguj[10]
tomas Pátek 8. 05. 2009, 12.17

[5] Dolly: 1. „Kdo ti dal právo říkat lidem, které tradice mají či mohou dodržovat a které ne? Kde jsi vzal tu drzost?“

jde o to, ze evropane urcite veci uznavaji, takze kdyby tohle byla kenska tradice, necht ji konaji i po prestehovani do prahy a jinych evropskych mest. vzdy kazdy mesic par lidi upalit, protoze kenske tradice neco takoveho rikaji. a jinak carodejnictvi neni vazano jen na krestanstvi, to jen tak okrajove.

2. „Pokud si myslíš, že Vánoce jsou křesťanské svátky, jsi na omylu.“ nevim jak vy ostatni, ale rekl bych, ze Vanoce jsou krestanskym svatkem. nejde o to, jak vznikly a jaky je jejich puvod, ale o to, jake jsou dnes. a to jsou rozhodne krestanske svatky. stejne jako Velikonoce, ty jsou taky puvodem pohanske, ale dneska rozhodne ne.

tohle se obecne prejima – 75 % republiky podle me urcite nevi, co se slavi 17. listopadu…

reaguj[11] Vánoce
Helena Sobota 9. 05. 2009, 08.12

Vánoce jsou pro většinu z nás svátky pokoje, míru a dobré vůle. Přibližně na Štědrý den připadá nejdelší noc v roce, a poté se začínají dny prodlužovat a vrací se Slunce do našich domovů i duší. Cukroví, dárečky a kapřík se salátem je něco jako odměna za celoroční pidinožení se, a radost z toho, že jsme se ve zdraví zase jednou všichni sešli u jednoho stolu. Většina z nás si také bere dovolenou a Vánoce si tak protáhne a spojí s oslavou konce roku kalendářního, to jest Silvestrem. Není v tom vůbec nic náboženského, je v tom jen chvilka zastavení se, výdechu a nového nádechu, pokory, rozechvělého očekávání věcí příštích, ale i nutná dávka nostalgie. Je v tom i radost z dělání radosti druhým, a možná jediný den, kdy se lidé na sebe usmívají i ve frontě na úřadě. Je to prostě den sklízení zasloužených plodů vlastní celoroční práce, hodnocení úspěchů i neúspěchů, a podle toho jak jsme se celý rok snažili a jak chápeme hojnost, se i hojně máme. Tak to chápu já, a se mnou většina mých nevěřících přátel.

Že jste si křesťani tento Slunovrat přivlastnili a ještě tu krádež obhajujete, a upíráte nekřesťanům jeho slavení je typické pro vaši „zbožnost“, která pak vede lidi tam, kam jste vy dovedli ty udatné keňské spalovače.

A k tomu jak jsi překroutil ty „keňské tradice“ – no comment. Jsi typický pokřivený modloslužebník co kdyby peklo bylo, tak by se v něm smažil. Buď rád, že není. :-)

reaguj[12]
Vyboj Neděle 10. 05. 2009, 22.30

Pocuvaj krestanko od jak ziva to je manipulacia ci ozaj panbosko zhodil tabule ako sa mame spravat ze ide oto ze mocny ludia potrebuju opice ktorebudu nanich robit a nie vzdelanych ludi vzdelanie a poznanie a chapane je to co ludstvo potrebuje a nie nejaku Upotenu zmanipulovanu skazenu a zvratenu VIERU co ti kaze co mas a co nemas jasne a este to preco najviac pripadov zneuzivania a pedofilie su farari a veriaci co si myslia ze spovedov sa zo vsetkeho vyspovedaju Ateista je clovek poznany a co veri vo vesmir a vysie zmysli co mozu byt aj boch ale nie taky ako ho opisuju cirkve skazene maipulacne jj sprosty jedninci tomu uveria a slepo veria uz chapem preco ma byt znizena poplacia ludstva a preco zacali prave v afrike

reaguj[13]
Zuzana mejl Neděle 20. 03. 2011, 05.47

Pises, ze lidi jsou ted zase nespokojeni, protoze v Odingove vlade se rozmohla korupce. A ja to vidim tak, ze kdyz tam ted Obama narval svymu strejcovi Odingovi tech 23 milionu dolaru na upevneni muslimskeho pravniho radu, ty nepokoje tech primitivnich krestanu brzo zcela vymizej. Oni uz je muslimove „zcivilizuji“! Je to z blata do louze a jeste hur.

reaguj[14] bedri3h@seznam.cz
Atllanka Středa 25. 04. 2012, 13.05

Naučte se hledat, a hlavně, klikat na odkazy v textu – zdravím.

http://youtu.be/FnOohdrFwG4

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?