Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Jsou muslimové smrtelná hrozba?

Ano. Chtějí zničit naší civilizaci!

 

Motto:Politicky korektní ideologie je ta, která hlásá, že teroristické činy jsou dílem jen nepočetné vrstvy radikálních islamistů, vedle nichž existuje umírněná mlčící většina, která si žádnou brutalitu a civilizační válku nepřeje..

 

Umírněný islám – realita či fikce?

Radikální islamisté nás nenechávají na pochybách ohledně svých cílů: Chtějí zničit naši civilizaci. Západní civilizace prožívá svou „éru prázdnoty“ (Gilles Lipovetski) a nechce se jí bojovat ani o své přežití. Na jednu stranu nelze než uvítat, že celá velká civilizace nechce problémy řešit likvidací protivníka či nějaké skupiny vlastního obyvatelstva, na druhou stranu nelze nevidět, jak nebezpečné je strkat hlavu do písku před vlastním ohrožením.

Strkání hlavy do písku se projevuje mnoha různými způsoby. Jedním z nich je snaha nepřiznávat si, že islamisté na nás opravdu útočí. Spojené státy zažily v poslední dekádě několik útoků; v některých případech se jednalo o muslimského příslušníka amerických ozbrojených sil, který postřílel několik svých kolegů. Oficiální místa oddalovala na nejzazší možnou mez přiznání, co tyto vrahy motivovalo: Často to musela přiznat, až když útočník naprosto jednoznačně potvrdil, že jeho motivací je džihád, svatá válka proti nevěřícím.

 

Al-Husayni1929

 

Snad nejhorší formou tohoto strkání hlavy do písku je ponechání celých oblastí neoficiální vládě islamistů. To se děje zejména ve Velké Británii, ale částečně i ve Francii a v poslední době zaznamenáváme podobné pokusy i v Německu.

Toto strkání hlavy do písku pochopitelně vyžaduje i vytvoření a prosazení určité ideologie, která nějakým způsobem vysvětluje, co se děje. Politicky korektní ideologie je ta, která hlásá, že teroristické činy jsou dílem jen nepočetné vrstvy radikálních islamistů, vedle nichž existuje umírněná mlčící většina, která si žádnou brutalitu a civilizační válku nepřeje. Projevy této umírněné mlčící většiny pak mají dokládat prohlášení umírněných západoevropských muslimů, kteří odsuzují brutalitu Islámského státu. Dále bývá zmíněno, že existují demokratické muslimské státy, konkrétně Malajsie a Indonésie.

Nelze nevidět, že mezi Malajsií a Afghánistánem nebo mezi Indonésií a Saúdskou Arábií je nebetyčný rozdíl. Nicméně nelze říci, že by v těchto zemích byli křesťané rovnoprávní s muslimy. Buď jsou nerovnoprávní přímo ze zákona (např. malajsijská vláda nedávno zakázala křesťanům pro Boha používat název „Alláh“), nebo de facto (v Indonésii je každoročně vypáleno několik kostelů a čas od času dojde k masakrování křesťanů). O skutečném stavu lidských práv a ochrany menšin v Malajsii či Indonésii se příliš nemluví, aby se udržela fikce o „demokratičnosti“ těchto muslimských zemí.

V tomto článku chci ale upozornit na ten způsob strkání hlavu do písku, který považuji za nejnebezpečnější. Je to vytváření fikce umírněné islámské většiny.

Ne, nechci tvrdit, že většina muslimů si libuje v podřezávání krků a prodávání žen do otroctví. Tvrdím však, že v současné době nemají umírnění muslimové na Blízkém východě žádnou šanci. Nemají žádnou smysluplnou reprezentaci a na bojištích nepředstavují žádnou relevantní sílu. Proto je spoléhání na existenci této „umírněné“ většiny velmi nebezpečné.

Západní politici (zejména prezident Obama, ale zdaleka ne jen on) občas tvrdí, že Islámský stát „není ve skutečnosti islámský“. Totéž se někdy říká o jiných teroristických uskupeních. Aby člověk mohl něco takového tvrdit, musí mít naprostou jistotu v tom, že má spolehlivou normu, podle níž odliší, co je „islámské“ a co „neislámské“. Domnívám se, že taková vyjádření nám nepřísluší. Jen muslimové sami mohou rozhodovat o tom, co je „islámské“ a „neislámské“.

 

Co je cílem těchto tvrzení?

Snaha namluvit sobě samému i nám, že nebezpečný není islám jako takový a že ti, kdo nás ohrožují, žádní „pořádní“ muslimové nejsou.

Bill Warner, Američan, který se islámem dlouhodobě zabývá, na své nedávné přednášce v Praze upozorňoval, že místo o „umírněných“ muslimech bychom měli hovořit o „desetiprocentních“ či „dvacetiprocentních“ muslimech.

Problém je totiž ve svatých textech muslimů. K nim patří nejen korán, ale i hadíthy – tradované výroky Mohamedovy a Mohamedův životopis, tzv. sírat. Všechny tyto texty obsahují pasáže doporučující zabíjení „vlažných“ muslimů a těch, kdo islám odmítají. Islám jistě lze interpretovat různě. Ovšem ti, kteří hlásají nesnášenlivou a brutální formu islámu, mohou právem říkat, že nacházejí oporu ve svatých textech svého náboženství.

 

V tom je právě problém. Půjde-li muslim skutečně „ke kořenům“, bude se radikalizovat.

To, co zakoušíme dnes, je skutečně „muslimské probuzení“. Je to návrat ke svatým textům, nikoli odklon od nich. Představa, že ten, kdo se hlouběji ponoří do svatých textů, se umírní, je naprosto scestná.

 

Západní politici potřebují opustit ideologii politické korektnosti, která jim brání vidět realitu.

Jaký postup tedy zvolit? Rozhodně neradím k plošnému zákazu islámu. Zákony musí vycházet z obecných principů, nikoli z odporu vůči určitému náboženství či určité ideologii. Jakkoli považuji šíření islámu za neblahé, lidé by neměli být odsuzováni za to, co si myslí, ale za to, co dělají.

Radím, abychom islám studovali a zcela otevřeně hovořili o tom, co považujeme za problematické. Rozhodně bychom ale neměli připouštět, aby pro muslimy platila jiná pravidla než pro nemuslimy. Islamizace často začínala od nějaké maličkosti, od nějaké drobné výjimky – třeba od těch šátků..

 

Vyjádření redakce Atllanky:

Článek je výborný, až na ten politicky korektní závěr, se kterým redakce Atllanky nesouhlasí, protože: Islám je násilnická ideologie a je potřeba ho v našich civilizovaných zemích postavit urychleně a bez řečí mimo zákon, stejně jako otrokářství, komunismus a nacismus.

st@tll 2014 – zdroj textu

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: O bezedné levicové slánce Následující text: Brainwashing aneb Vymývání mozků »»»

Atllanka | Pátek 21. 04. 2017, 14.25 | EU, Islamizace, Terorismus | trvalý odkaz | vytisknout | 8011x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Mám otázku
TvojOponent@gmail.com mejl web Pondělí 24. 11. 2014, 19.44

Citujem z textu: Představa, že ten, kdo se hlouběji ponoří do svatých textů, se umírní, je naprosto scestná.

Zaujíma ma, kto je autorom citovaného tvrdenia a to dôležitejšie, zaujímajú ma filozofické zdôvodnenia pre také tvrdenie. Alebo je to len taký myšlienkový a ničím neodôvodnený úlet pani autorky? ;-)


Atllanka reaguje:

Milý oponente, tak za prvé – si netykáme, za druhé – pod textem je uveden zdroj, za třetí – kdo neumí číst, těžko pochopí text.

Proč tvrdím, že neumíte číst? Protože jste zcela ignoroval zdroj a navíc tento komentář jste vložil celkem 5×, aniž byste si přečetl naše pravidla o tom, že se komentáře zobrazují adminem se zpožděním.

Dále, s autorem tvrzení souhlasíme, ponořením se do svatých textů se nikdo neumírní, leda zfanatizuje, viz váš příklad.

[2] Islám
Figy mejl Pátek 5. 12. 2014, 17.18

Také jsem na tohle přišel, ale nyní musím smutně konstatovat toto: Islám je v tom případě náboženství z ďábla. Nevěřící nejsem, takže nepopírám anděly. Ale nejsem si jistý, zda Mohammedovi diktoval ta slova Gabriel, vzhledem k obsahu Koránu aj. Psal jsem už českému Imámovi a těžko dokázal reagovat. Nechápu, jak může být někdo vůbec muslim. Jsou jasné důkazy, že Ježíš Kristus byl ukřižován. I římské důkazy, takže podle toho jejich písmo Korán lže. Copak Bůh lže? A dále, na toto vůbec nereágoval. Korán je Boží zjevení a takto platí. Takže jak je psáno v tomto článku nahoře, kdo praktikuje jiný výklad, je to výklad dobrých muslimů, ale proti jejich písmu, což je slovo Boží, žádná inspirace, ačkoliv i tato bude řádně napsána, chce-li Bůh. Četl jsem i bagavatgítu a je tam tolik protiřečení a bludů, což není zajisté ani v bibli, pokud ji náhodou pisatelé přeci jen skopali, co se týká neduchovních témat. Ty duchovní, věřím, že Bůh nechal správně napsat. Nakonec se může ukázat, že se mýlí historikové a třeba bude bible věrohodná i po všech stránkách. Vědci mnoho témat dokázali a stále se vyjasňují nové, ale zpět k tématu. Zdá se, že je islám skutečně z ďábla. Ve Starém zákoně je také zabíjení, ale Bůh má právo nakládat se svým stvořením jakkoliv, navíc v jeho podání se o vraždu nejedná, poněvadž je zákonodárce a nepodléhá svým zákonům. Navíc vzít život proto, aby člověk nenapáchal většího zla, je milost v tomto případě. To jen aby někdo netáral hlouposti, že je křesťanství jako islám. My vycházíme z Nového zákona a tam Ježíš vše uvedl na pravou míru a právě na toto bych rád navázal. Ten islám je divný. Jak mohou mít proroka, který se rouhal? Říkal o sobě, že on i Bůh je jedno a dával pravomoci apoštolům, Petrovi a tím pádem církvi, aby skrze něj byly odpuštěny Bohem hříchy, tedy jím samotným. To je rouhání a muslimové mají takového člověka za druhého nejvyššího proroka? A co mi na toto napsal imám? Ve vlastní šťávě se islám uvaří. Není třeba proti němu bojovat zbraní, ale racionálními fakty a křesťanskými důkazy. To, že Bůh je, jim nikdo nevyvrátí, ale jakou má podstatu a kolik v něm je lásky a jak se doopravdy projevuje, to je třeba je naučit. Jedině křesťanství je řešení. Polyteistické náboženství nepřijmou. Když by se jim jasně předložily biblické důkazy o pravosti tohoto učení a naopak předložily racionální důkazy, popírající Korán, potom by ti chytří museli dát těmto tvrzením zapravdu, nebo si praktikovat tutu víru jen proro, že tomu chtějí věřit. Ale už by byla mrtvá. Jo kdyby se náhodou dokázalo, že Ježíš ukřižován nebyl, tak to je věc jiná. Křesťanství nejspíše totálně mrtvé, jako je dnes islám a pak si člověk klade otázku, jaký je Bůh?

Nelze přidávat nové komentáře.