Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Po Chorvatsku je na řadě Bosna?

Bosna: celá země je ve strachu před vahábitskými radikály

 

Motto: Příslušník mezinárodní organizace EUPM doslova utekl z Bosny a Hercegoviny kvůli výhružkám vahabitských extrémistů. Výhružky obdržel jako občan skandinávské země, když působil v Mostaru…

 

Výzva k džihádu v Bosně a Hercegovině

 

Policie momentálně vyšetřuje také případ sarajevské vlivné rodiny Balić, kterou se výhrůžnými zprávami islámští radikálové snažili vydírat kvůli částce 50 tisíc euro. Důvod k výhrůžkám byl ten, že dcera opustila vahábistické učení.

 

 

Mnozí rodiče znají podobné problémy jako Balićevi. Nedávno na to upozorňoval profesor Jasmin Merdan (28) ze Sarajeva, kterému, poté co vystoupil z extrémního islámského hnutí rozšířeného během války v Bosně, bylo rovněž vyhrožováno zlomením páteře a to dokonce veřejně, před Begovou mešitou v Sarajevu.

 

 

Posledních několik let zakusily ulice bosenských měst mnoho násilí ze strany islámských radikálů. V Zenici byli zmláceni mladí chlapci a dívky, kteří se na veřejnosti líbali, muslimové zmlátili dokonce i několik desítek dívek, které se opalovaly v plavkách na břehu řeky Bosny, nebo se jen procházely ulicemi polonahé v minisukních.

 

 

Historie Bosny a Hercegoviny

 

Panuje také podezření na to, že vahábité vytvořili ve větších městech Bosny a Hercegoviny šárijskou policii, která v noci obchází města a zvláště známá místa, kde se schází mládež, kterou pak následně rozhání.

Vahábité (domácímu obyvatelstvu běhá mráz po zádech při vyslovení jejich jména) stojí rovněž za mnohými poválečnými vraždami ve jménu islámu, ze kterých je nejznámější vražda rodiny Andželić v Konjici.

 

Zločiny Vahábitů v Bosně

 

Sám Jasmin Merdan se přiznal, že ve jménu Alláha by před několika lety byl schopen také zabíjet. Mezitím ale s Adnanem Mešanovićem vydal knihu – Vahábismus, selefismus, ideologické pozadí a historické kořeny – ve které se oba autoři vyrovnávají s vahábistickým hnutím a důsledky, které toto radikální hnutí způsobilo v Bosně a Hercegovině.

Andrija Mrakovčič  

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Lesk a bída islámských kurtizán Následující text: Není Kočka jako Kočka aneb Kyselé hrozny Česka »»»

Atllanka | Neděle 28. 09. 2008, 11.53 | Islamizace, Politika | trvalý odkaz | vytisknout | 2232x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.