Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Karel Čapek - Válka s (musli) mloky

Kdopak by se dneska Čapkových mloků bál… (z archivu)

 

Motto: Válka s mloky je alegorií fašismu, totality, nesnášenlivosti, nekulturnosti, barbarství, sobectví, ale i bezohledného vydírání a terorismu…

Čapkovi mloci, nejprve za pomoci lidstva přežijí, rozmnoží se až přemnoží, aby se pak posíleni a vyzbrojeni obrátili proti němu samému. Nechtějí dohodu, nechtějí smír, nechtějí se dělit, chtějí všechno – likvidují lidský druh, zabírají svět a velmi se jim daří…

 

 

V době vzestupu mezinárodního terorismu, v době umělého vzniku neschopného multikulturního prostředí, a nepokryté i skryté islamizace lidstva se Čapkův tzv. malý člověk se svými prostými a nenápadnými hodnotami života (práce, rodina, vlastenectví…), jak jej popisuje v románu Válka s mloky, může stát východiskem úspěšného odporu vůči postupující násilné islamizaci světa, a tím i k zastavení zániku naší moderní civilizace.

 

Karel Höger & Karel Čapek a Válka s mloky

 

Válka s mloky je alegorií fašismu, totality, nesnášenlivosti, nekulturnosti, barbarství, sobectví, ale i bezohledného vydírání, islámofašismu a terorismu.

Čapkovi mloci, nejprve za pomoci lidstva přežijí, rozmnoží se až přemnoží, aby se pak posíleni a vyzbrojeni obrátili proti němu samému. Nechtějí dohodu, nechtějí smír, nechtějí se dělit, chtějí všechno – likvidují lidský druh, zabírají svět a velmi se jim daří.

Daří se jim hlavně díky tomu, že se ostatní lidé nedokáží spolu spojit a každý se tváří, jako ti dnešní pseudohumanisté, pro které to, co se jich okamžitě netýká, nebo na čem nemohou vydělat prostě neexistuje.

Státy, jejichž území není bezprostředně ohroženo se s mloky paktují, čile s nimi obchodují a pro postižené mají jen slova politování. Nevidí, nebo lépe řečeno nechtějí vidět nesrovnatelný propastný rozdíl dvou zcela odlišných kultur, zcela jiných žebříčků hodnot a hlavně zcela jiné míry humanismu a empatie.

A mloci vítězí, vítězí proto, že jsou nekompromisní, tvrdohlaví a jdou si pevně za svým – a že jejich protivník, lidstvo, se nedokáže přenést přes svoji pokročilou dekadenci, pohodlnost, bohorovnost a lenost, ale i přes svoje sobectví, nenávist, chlubílkovství a závist.

 

Jinými slovy – přeneseně do dnešní doby:

  • Malou spoluprací, byť jen jednotlivců, či menších skupin, se zlem a jeho rozpínavostí, nebo s malými, byť zcela drobnými až nepatrnými ústupky témuž zlu, budeme časem donuceni k ústupkům stále větším a větším, až jednoho dne zjistíme, že už není ustoupit kam…

 

V té chvíli – a ten den nastane pravděpodobně již brzy, pokud nic neuděláme – se budeme muset chtě nechtě tomuto zlu postavit, a my se zcela jistě také postavíme. Ale bude to díky naší předchozí liknavosti a zbabělosti boj těžký a strašný, boj na život a na smrt, boj, který jak se obávám, hned tak, a možná nikdy nevyhrajeme.

 

 

Pokud přece jen přežijeme, budeme s největší pravděpodobností vrženi sice dočasně, ale možná i na tisíce let zpět, a budeme muset čekat, až se ti dnešní „mloci“ pustí do své vlastní vyhlazovací války sami mezi sebou a pak jsa dostatečně poučeni, se pomalu a jistě vrátíme na scénu dějin. Budeme muset vybudovat postupně civilizaci novou, pěkně od nuly, a dost možná i lepší než tu co máme dnes. Ale možná taky ne, možná to bude konec pro druh Homo sapiens sapiens, kdo ví…

 

Jen se mi stále vtírá na mysl jedna otázka:

  • Nebylo to tu už náhodou někdy?
  • Bůhví, kolikátá civilizace na této planetě už vlastně jsme.
  • A kolikrát se ještě budeme muset sami svou vlastní pseudohumanitou vyhubit, než se konečně podaří člověka opravdu polidštit.

 

Slovo autora článku

Tento text je mým kamínkem na cestě k onomu polidštění, protože vím, že jej poskytuji ke zveřejnění webu, který se také snaží svoje kamínky na cestě k opravdovému člověčenství umisťovat.

Věřím také, že nás, co budeme stále více a větších kamínků pokládat na tuto stezku, bude přibývat, a že se vize Karla Čapka opět (fašismus, komunismus a nacismus nezvítězil, nepovede se to doufejme ani islámu) nenaplní… ostatně svým epilogem nám k tomu dává jistý návod a jistou naději.

 

Karel Čapek – Továrna na absolutno

 

 

V souvislosti s dílem Válka s Mloky Karel Čapek kdysi řekl:

  • Literatura, která se nestará o skutečnosti, o to, co se opravdu děje se světem… to není můj případ…

 

A já jen dodávám, že ani můj…

 

Pan Povondra to všechno vzal na sebe – závěrečná kapitola Války s mloky

Kdo by byl řekl, že uplynulo tolik vody a let! Vždyť ani náš pan Povondra už není vrátným v domě G. H. Bondyho; je to nyní, abychom tak řekli, velebný stařec, který může v klidu požívat plodů svého dlouhého a přičinlivého života v podobě malé penzičky; ale kam by stačilo těch pár stovek při téhle válečné drahotě!

Ještě že sem tam člověk chytí nějakou tu rybku; sedí ve člunu s prutem v ruce a dívá se – co té vody za den uplyne a kde se jí tolik nabere! Někdy se chytne na udičku bělice, někdy je to vokoun; vůbec těch ryb je teď nějak víc, asi proto, že ty řeky jsou dnes o tolik kratší. On takový vokoun taky není špatný; je to sic malá kostička, ale maso chutná drobet po mandlích. A maminka je umí dělat. Pan Povondra ani neví, že maminka zatápí pod jeho vokouny obyčejně těmi výstřižky, které kdysi sbíral a třídil.

Pravda, pan Povondra toho sbírání nechal, když šel do penze; zato si pořídil akvárium, kde vedle zlatých kapříků pěstoval maličké čolky a salamandry; po celé hodiny se na ně díval, jak leží nehybně ve vodě nebo vylézají na břeh, který jim udělal z kamenů; potom kroutil hlavou říkaje: „Kdo by to do nich řekl, maminko!“ Ale člověk nevydrží jenom se dívat; proto se pan Povondra dal na rybaření. Co dělat, mužští vždycky musejí něco mít, myslí si shovívavě maminka Povondrová. Je to lepší, než kdyby chodil do hospody a dělal politiku… pokračování…

 

Autor mluví sám se sebou – epilog Války s mloky

 

Ty to takhle necháš? – ozval se na tomto místě autorův vnitřní hlas.

Co totiž? ptal se pisatel poněkud nejistě.

Necháš pana Povondru takhle umřít?

Inu, bránil se autor – já to nedělám rád, ale – Koneckonců pan Povondra má už svá léta; řekněme, že mu je hodně přes sedmdesát…

A ty ho necháš, aby se tak duševně trápil? Ani mu neřekneš, dědečku, vždyť není tak zle, svět nezahyne na Mloky a lidstvo se zachrání, jen ještě počkejte a dožijete se toho? Prosím tě, nemůžeš pro něho udělat nic?

Tak já mu pošlu doktora, navrhl autor. Starý pán má asi nervovou horečku; v tom věku z toho může ovšem dostat zápal plic, ale snad to chválabohu přežije; snad bude ještě houpat Mařenku na klíně a vyptávat se, čemu se ve škole učila – Radosti stáří, bože: ať má starý pán ještě radosti stáří!

Pěkné radosti – posmíval se vnitřní hlas. Bude k sobě to dítě tisknout starýma rukama a bát se, člověče, bát se, že i ona bude jednou prchat před hučícími vodami, jež neodvratně zaplavují celý svět; bude v hrůze vraštit své ježaté obočí a šeptat: To jsem já udělal, Mařenko, to jsem udělal já – Poslechni, chceš opravdu nechat zahynout celé lidstvo?"… pokračování…

Studio Atllanky st@tll (2009) – zdroj Karel Čapek

 

 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Bonus – Karel Höger s Janičkou Brejchovou

 

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

««« Předchozí text: Ty vole, na základní škole... Následující text: Bez jazyku islámský ráj nepomluvíš »»»

Atllanka | Neděle 6. 04. 2014, 15.21 | Islamizace, Politika, Fejetony | trvalý odkaz | vytisknout | 53214x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Trefné!
Herkules web Středa 6. 08. 2008, 11.37

Velmi trefné, myslím, že Karel Čapek by byl na Vás hrdý, Andreo :)

reaguj[2] Zdravím...
Adush Středa 6. 08. 2008, 11.46

Moc hezký článeček, myslím, že to tak dobře Čapek napsal, že je to platné i dnes kdy se islámofašismus rozpíná po celém světě. .. :-|

reaguj[3] Klasika
Oprah W. Středa 6. 08. 2008, 14.49

Karel Čapek to snad napsal o nich, o muslimech, už jsem se bála, že to tak vidím sama, a ejhle, další!

Ale tak perfektně bych to nezpracovala, moc moc moclinko perfektní!!!!

reaguj[4] Připojuji se,
Kalafuna Čtvrtek 7. 08. 2008, 11.11

rozeslal jsem odkaz i známým…

reaguj[5]
Velda mejl web Neděle 17. 08. 2008, 09.33

Já tomu rozumím, už sem ty mloky tahaj. Muslimský Arab je to pravé terno pro Češku! Když jsem byl v Egyptě na dovolené s českou cestovkou, měl jsem pocit, že jsem na zájezdu se skupinou štětek z hodně levného puffu. Samozřejmě, že se tak nechovaly všechny češky, jen asi 90% z těch, co tam sebou neměly chlapy. Juknul sem na diskuzi na Orbionu (link uvádím u nicku) – tam už jim to patří, mají tam slezinu všecky ty padlý andělky, a radí si jak ty muslimský mločky dostat sem. Opravdu česká „hure“ na vzestupu, to se hnedtak nevidí. Tamní cenzorka to tam řídí a každý kdo napíše něco proti tomu je smazán a blokován, i já měl tu čest – neohřál jsem se tam s komentem o mravnosti našich drahých poloviček ani dvě hodiny. Následně jsem byl zablokován. Nabízím o tom článeček, je-li zájem, napište mi na email.

Koment zněl: „Je opravdu s podivem, jak se může dnešní vzdělaná a evropskou civilizací zformovaná žena dát dobrovolně k islámu, stát se muslimkou a rodit islámu muslimčata. Copak nevíte, že v islámu nemáte žádná práva? Copak nevíte, že budete-li mít dcery, budou považovány za méněcené bytosti a budou s devadesátipětiprocentní pravděpodobností obřezány? Nevíte, že v Egyptě je chudoba a že se ti arabští muslimové chtějí přes vás jen došplhat do Evropy? Holky, co rodiče, schvalují vám to?“

Byl jsem promtně smazán a zablokován navždy pro údajné porušení pravidel diskuze..... Druhý den koukám a z diskuze zmizela většina nadávek na mou adresu od tamních „dam“ a bylo zablokováno včetně diskuze i plno dalších odpůrců islamizace. Chápete to? Pak že Čapek neměl pravdu, už nám vylejzají z Vltavy!

reaguj[6]
Adelaide web Neděle 17. 08. 2008, 17.54

I mě tam blokli, za tohle:

Věřím, že čím dále víc češek ale i čechů si uvědomí, že jsme ve válce s islámem. S tím islámem, který prohlásil ústy svého imáma: Porazíme západ dělohami svých i jejich žen – a ty naše asi neumín číst a nebo zcela ohluchly. Ty jejich ne, ty vědí své a snaží se to křičet do světa – ale ty naše stávkokazky… hanba pohledět :(

Pochopím ještě ty ženy, co se opravdu zamilovaly a zblbly natolik, že si toho svého vysněného muslima bez ohledu na to kdo je a v co věří vzaly. Pochopím i to, že když to není to pravé, nelezou s tím na trh. A věřím i tomu, že některé mohou být i svým způsobem šťastné, aspoň po nějaký čas.

Co ale nechápu je postoj tady těch různých Kačenek a dalších, které tvrdí, jak samy doma muslima nemají, ale jak přesto šíleně fandí těm, co ho doma mají… a že prý, i když je islám nebezpečný pro celou zemi, tedy i pro ně, tak ony obětují vše, jen aby někdo cizí byl šťastný… Ach, jak ušlechtilé a nezištné jsou tyto dámy, skoro matky Terezy…

Promiňte, ale tomu se musím smát :-D :-D :-D

reaguj[7]
Dolly Neděle 17. 08. 2008, 20.56

Zdravím „Klub zablokovaných na Orbionu“. Jsem už pár dní taky „členkou“. Z počátku jsem se snažila v diskuzích brát si servítky. Vysloužila jsem si za své protiislámské názory přívlastky jako: hloupá, neschopná vlastní myšlenky, bez vlastního názoru a podobně. Později jsem byla místními dámami ignorována. Pak ale začaly provokovat, až vyprovokovaly. A na to osazenstvo Orbionu, v čele se svou „šéfkou“ Admin2, čekalo. Spolu s několika dalšími diskutérkami jsem byla několikrát (mezi námi – neúspěšně) zablokována za údajnou vulgaritu a to na „doživotí“. Paradoxní je, že ty, které byly skutečně vulgární si dál švitoří na Orbionu o tom, jak pečou arabský chléb, jak islám je mírumilovným náboženstvím ideálním pro ženy a rodinu a navzájem si přizvukují, jak že je jen muslim, oproti „českému Pepíkovi“ tím správným partnerem. Nedivím se jim. Kdyby přiznaly, že napomáhají islamizaci Česka, přiznaly by současně také to, že se díky své zamilovanosti staly právě těmi dělohami, které zmínila Adelaide, čili právě těmi muslimskými zbraněmi, které berou svobodu jim samým, jejich dětem a v neposlední řadě ohrožují svobodu a životy nás všech, kteří si v Evropě islám nepřejeme.

Ony dámy, které díky své zamilovanosti začaly přemýšlet orgánem původně určeným k rozmnožování, jsem schopna pochopit. Ani ony, stejně jako nikdo jiný, totiž nepřekročí svůj stín. Co ale pochopit nedokážu je to, že naše vláda je k pronikání islámu do Česka zcela slepá a hluchá. Že naši církevní hodnostáři přihlížejí, jak se u nás stavějí mešity a dokonce se předhánějí v zametání chodníčků, po kterých islám vítězně vstupuje do Evropy.

Nejen Válka s mloky, ale všechna Čapkova díla jsou silně nadčasová. Čapek byl člověk, který stejně jako například J. Verne dobře znal lidskou mentalitu a proto dovedl předvídat vývoj lidské společnosti. Jeho myšlenky jsou i dnes stejně platné, jako byly v době kdy je dával na papír ale i dávno předtím.

Bohužel, lidstvo je nepoučitelné a tak musí dřív, nebo později přijít den, kdy za své neustále opakované chyby bude muset opět draze zaplatit. Zdá se, že tentokrát nám účet předloží právě muslimové. A platit budme svobodou a krví.

reaguj[8]
Sličná Neděle 17. 08. 2008, 21.33

Já zírám!!!! Tak dneska byly ty hostesky s kufříkama, v TV v tom pořadu o milionech – Ber nebo neber, jak to uvádí Zůůna… a do jedný ty holky tam snily o Káhiře, to je bějakej mor, či co? Lidi vzpamatujte se, dyk to je skoro jako incest nebo zoofílie! Mámy a tátové nepouštějte ty svý puberťačky do Egypta, Tuniska a ni Turecka, o Chorvacku ani nemluvje – jezdí tam za sexem a přivedou vám muslima a s nim potíže. Myslete! Hlavou! přeražte je rovnou sami, než vám je dobije muslim!

reaguj[9]
Jana Horká mejl web Pátek 7. 11. 2008, 13.52

Tady najdete jak viděl Čapek komunisty:

http://www.postoy.sk/node/1174

reaguj[10]
Dominika Sobota 9. 05. 2009, 13.54

No já teda nemohu uvěřit svým vlastním očím, co to tady čtu. Tohle snad není stránka pro nácky, že ne? Tak proč ta netolerance? A taky mi vadí, Vaše iracionální obava, z islamizacece ČR. Syndrom malého státu nebo co? Miluju lidi, co se seberealizujou na forech o něčem s čím nesouhlasí. Všichni komentátoři chytří jak rádio, asi je každý muslim fanatik podle Vás. Radši si rozšiřte obzory, poznejte nějaké muslimy a zjistíte, že jsou to ve většině případu normální lidi. Go get a life

reaguj[11] Atllan reaguje
Atllan Sobota 9. 05. 2009, 14.04

Dominiko, cituji:

A taky mi vadí, Vaše iracionální obava, z islamizacece ČR. Syndrom malého státu nebo co? Miluju lidi, co se seberealizujou na forech o něčem s čím nesouhlasí. Všichni komentátoři chytří jak rádio…

To jsi nám chtěla ukázat v praxi, jak vypadá to co tě pohoršuje? Povedlo se ti to. Gratuluji!

reaguj[12] Milá muslimko Dominiko!
Eulalie Počestná Sobota 9. 05. 2009, 18.54

Myslím, že obava z islamizace je zcela na místě, a je to obava z islamizace celého světa, nejen Česka. Sama jsi toho důkazem. Zcela nepochybně se pelešíš s muslimem, vzala sis ho a nebo tak hodláš učinit a možná mu i porodit, či už jsi dokonce porodila muslimče. Odstoupit od islámu nelze, trestá se to smrtí. Je li tedy tvé muslimče kluk, jeho žena sice nemusí být muslimka a ani nemusí přestoupit na islám (zatím), ale jejich děti (tvá vnoučata) budou od narození automaticky a provždy muslimové. Je li to muslimče cos porodila holka, je to ještě horší, může si vzít jen muslima, a s ním samozřejmě rodí zase další muslimčátka.

Co myslíš, muslimko Dominiko, islamizuješ tedy Česko, a nebo ne? 8-O :-P

reaguj[13] Dominiko,
Karel Jemelka mejl Sobota 9. 05. 2009, 23.35

Velmi rád bych byl tolerantni k muslimům. Za předpokladu, že muslimové vědí, že jsem a chci být tolerantní a oplatí mi moji toleranci stejnou tolerancí. Mám však obavy, že nevědí a nechtějí vědět o mé toleranci. Mám oprávněnou obavu, že moje tolerance je právě ta tolerance, která je zneužívána. Zneužívána zcela záměrně ve prospěch nastolení netolerance a likvidace mne, jako tolerantního druhu. Nemám chuť se svojí tolerancí podílet na své likvidaci. Nemám chuť se podílet na své vlastní sebevraždě tímto způsobem.

reaguj[14] Naprosto vystizne
Petr Adamira mejl web Středa 16. 03. 2011, 09.53

Tento clanek je naprosto vystizny a vetsina komentaru taktez. Neni co dodat. Sdilim na fb.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?