Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

O radaru USA a negramotnosti českých Tamášů

Ještě jednou o základně

 

Motto: Pokud jsem něco nepřehlédl, pak v diskusi o americkém návrhu umístit radar, součást amerického systému protiraketové obrany, na českém území chybí celá jedna podstatná rovina a souvislost tématu…

Zatím se tato diskuse vede jenom na politické a populistické rovině. Vláda i protivníci radaru se snaží přesvědčit občany o své pravdě.

 

Video – Radarová základna Brdy se představuje

 

I v politické rovině má pravdu vláda:

 • Česká republika již není ruskou kolonií. Po listopadu 1989 se stala svobodným a demokratickým státem. Svobodně navázala úzká spojenectví s ostatními demokraciemi a jejich strukturami, ve sféře bezpečnosti je to zejména NATO a její nejsilnější člen, Spojené státy.
 • Je tudíž logicky namístě, že hodlá žádosti takového spojence vyhovět.

 

Protivníkem radaru ovšem je určitá část občanů z rozmanitých důvodů

 

První věc je – Prostá nevědomost

 • V moderní době je bezpečnost státu, jak vnitřní tak vnější, jednou ze dvou věcí, které se týkají všech občanů státu, ale jejich zabezpečení je povinností vlády a nakonec v její rozhodovací pravomoci.

 

Tou druhou věcí je – Všeobecné vzdělání

 • Budeme-li se držet jenom Evropy, platí to zhruba od počátků rozvoje industriální epochy
 • Zejména rychlý růst průmyslu vyžadoval aspoň minimální gramotnost, ale postupně stále náročnější vzdělání všech občanů
 • Pouhé soukromé či církevní školy vzdělání v takovém rozsahu nebyly schopny zajistit
 • Zrovna tak přestalo být možné soukromou cestou zajišťovat bezpečnost státu

 

Navíc, obě oblasti, zejména ta bezpečnostní, neměly všeobecnou přízeň občanů. Obě se proto staly věcí vlád, jež ukládají občanům různé povinnosti. Od té doby tak existují různé soustavy povinného vzdělání a různé typy povinností občanů při zajištění bezpečnosti státu, například povinná vojenská služba nebo všeobecná branná povinnost.

Zhruba dvě století se již tedy vlády neptaly občanů, zda chtějí svým dětem poskytnout určitou povinnou míru vzdělání, dodnes se jich některé vlády neptají, ani zda chtějí posílat své děti do státních základních škol. Připouštěly však, většinou jen jako alternativní výjimky, například soukromé vzdělání dětí.

Od stejné doby se také vlády neptaly občanů, zda a jak se chtějí podílet na bezpečnosti státu, například sloužit v armádě nebo jít do války, a rovněž připouštěly jen řídké výjimky, např. ze zdravotních důvodů.

V demokratických státech vlády získávají mandát k ukládání těchto a jiných povinností ve svobodných a všeobecných volbách, jsou součástí programů politických stran a vede se o nich diskuse, často ostře polemická. Po těchto diskusích a volbách je v obou těchto věcech již omezena pouze parlamentem a mezinárodními smluvními závazky.

 

Ve druhé polovině 20. století však došlo k mnohým změnám jak ve školství, tak v oblasti bezpečnostní, po r. 1989 pak i v Česku:

 • Školství je mnohem pestřejší, povinným zůstává jen určitý základní rozsah vzdělání.
 • Povinná vojenská služba byla postupně nahrazena profesionální, tedy dobrovolnou armádou…

 

Ani to však nezměnilo nic na tom, že všeobecné vzdělání a bezpečnost státu je prerogativem vlády.

Samozřejmě je dobře, když občané opatření, jaké vláda přijímá ve věci bezpečnosti státu, chápou i přijímají. A je tedy na místě, že vláda vede s občany diskusi a vysvětluje svůj záměr, ale občané by si měli být vědomi, že bez konečného rozhodnutí vlády zajistit bezpečnost státu nelze a že jí k tomu již mandát dali.

 

Kdo stojí v čele odpůrců radaru

Nelze ovšem ponechat stranou, že v čele odpůrců radaru stojí v první řadě komunisté a kryptokomunisté, socani, zelení a další probolševicky orientované strany a straničky.

 

Ondřej Hejma – Radar na Letnou!

 

Tito jsou z definice proti celému dnešnímu politickému a ekonomickému systému republiky. Jejich klasickou rolí bylo a zůstává, že když nemohou vládnout svým známým způsobem, tak aspoň škodí. Americký radar je pouze jedním z nových objektů jejich „třídní nenávisti“, nebo co to dnes nosí. Oni se Děsí z toho, že se na radar vláda nehodlá občanů zeptat referendem!

V tomto případě je potřeba poměrně značné části našich občanů, která se staví proti vybudování radaru, připomenout, že sedají na lep soudruhům, kteří se jich za své vlády nejen neptali, zda si přejí sovětské základny na svém území, ale neptali se jich vůbec nikdy na nic, a navíc všeobecně od začátku dělali, co jim přikázala Moskva. Rádi by si tento způsob vlády zopakovali.

 

Moskva, znovu metropole autokratického státu, hraje svou starou roli.

 • Proč prezidentu Putinovi vadí, že radar má stát na území bývalé Varšavské smlouvy? Protože nadále považuje Česko za sféru svého vlivu!

 

V té souvislosti je na místě také naděje, že radar není bezpečnostním opatřením výlučně proti Severní Korei a Íránu.

Text Karel Štindl  

 

Související texty:

Aktualizace:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Multikulturní vražda ze cti Následující text: Omluva za Uloupené Kosovo »»»

Atllanka | Úterý 3. 06. 2008, 07.40 | Česko, Radar USA, Socani | trvalý odkaz | vytisknout | 1984x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] ZAJISTIT bezpecnos
Pizi Úterý 3. 06. 2008, 13.05

„ale občané by si měli být vědomi, že bez konečného rozhodnutí vlády zajistit bezpečnost státu nelze a že jí k tomu již mandát dali.“

ZAJISTIT bezpečnost státu nelze nijak. Ani se souhlasem, ani bez souhlasu občanů. Pokud tedy chápu správně pojem zajistit a jeho souvislost s pojmem jistota.

Dále pak, ač občan, jako nevolič jsem nikomu mandát nedal.

Po části: „Nelze ovšem ponechat stranou, že v čele odpůrců radaru stojí komunisté a kryptokomunisté.“

následuje útok ad hominem, tedy dehonestace protivníka, nikoliv toho co říká. Je jedno kdo to říká, posuzováno musí být co říká.

Z článku jsem se vlastně nedozveděl žádnou informaci o radaru, jen jen spoustu věcí o těch, kdo o něm mluví.

[2] No tedy Atllanko,
Jenýsek ;) Úterý 3. 06. 2008, 17.41

perfektní poznatek, opravdu – nedostatečné vzdělání a prostá nevědomost, to je česká diagnóza, a nejen jejich, tento fenomen se objevuje ve všech postkomunistických státech. Jako když Sovětské Rusko chtělo přeskočit s carismu do tzv. socializmu… Tak je to i u nás, ze socialismu do rozvinuté demokracie neskočíme, musíme si prožít tu dobu toho vývoje, a tak tápeme a občas se chováme jako blbci… Ale ten Tamáš i s tou bivakující grupou v Brdech jsou příkladní idioti, nic víc, a všichni, co si myslí že sežrali šalamounovo lejno a jsou vždy proti všemu s nimi, rovněž – blahoslaveni chudí duchem .)) – zdravím vás kolegové a kolegyně obvzlášť – máte to tu super! 8-)

[3] to pizi
Jenýsek ;) Úterý 3. 06. 2008, 17.46

Demagogie jako řemen!

[4] ahojky Jenýsku!!!!!
Královna Úterý 3. 06. 2008, 17.54

Tak už zpět, vítám Tě doma, chyběls tu ;-)

Pro pizi: To si holt budeš muset přestat plést úvahy s referáty a naučit se respektovat cizí názor, popřípadě se vyjádřovat ke konkretní situaci, a přestat se nimrat v pitomostech.

Pro začátek by stačilo, kdybys napsal, jak ty to vidíš s Radarem ty, zda ano nebo ne a proč – zdůvodnit a doložit. Díky.

P.s. A já ti pak napíšu s čím nesouhlasím, ju? :)))

[5] pro č.3
pizi Úterý 3. 06. 2008, 18.22

Když ji vidíš, popiš mi ji. Vysvětli mi kde se mýlím, kde nemám pravdu.

[6] Uvaha pro 4.
pizi Úterý 3. 06. 2008, 19.23

Úvaha nic nemění na faktu, že 1+1 jsou 2. Úvaha, která bude operovat s tím, že 1+1=5 bude mylná úvaha. Úvaha, která mluví o zajištění bezpečnosti je mylná, neboť bezpečnost zajistit nelze. Lze usilovat o co největší bezpečnost. S radarem to vidím tak, že nemá smysl o tom spekulovat když nemám informace. Mohu posoudit to, co říká který politik, ale stejně všichni víme, že politici lžou. Američané tvrdí, Rusi tvrdí, Češi tvrdí, každý něco, ale jelikož to jsou tvrzení nedokazatelná, typu zvýší to bezpečnost, je to ohrožení apod. není způsob jak stanovit kdo má pravdu. Je to všechno co by kdyby. Cizí názor respektuji. Jen si vyhrazuji právo vystupovat proti názorům, které tvrdí, že 1+1 jsou 3. Bezpečnost zajistit nelze, mandát jsem nedal. Posouzení pravdivosti výroku nemůže být provedeno analýzou moralních vlastností toho, kdo výrok vyřkl. 1+1 jsou 2 i když to tvrdí komunista. A podle toho co tvrdí američané se nezdá, že by radar naši bezpečnost zvyšoval. Naopak podle toho, co tvrdí Rusáci naši bezpečnost sníží. Má smysl se třeba bavit o tom, že prostě podpoříme spojence, to může být duvod proč radar povolit, ale argumentace zvýšením naší bezpečnosti se mi zdá ta nejméně použitelná. Možná ve smyslu, že amíci by nás branili proto, že tu mají radar, to snad ano. Nerespektují cizí názory, respektuji právo kohokoliv svů názor vyslovit, bez toho aby mu za to bylo ublíženo.

[7] Milý Pizi
Královna Úterý 3. 06. 2008, 21.25

1/ 1+1 je někdy i 5.

2/ Bezpečnost zajistit lze: například, nepolezeš-li na skálu, nemůžeš z ní spadnout a tím pádem je tvá osoba před pádem ze skály naprosto zabezpečená.

3/Nemáš-li informace o radaru, proč si něco nepřečteš, a proč to tedy vůbec posuzuješ? A nepiš, že tu posuzuješ nějaké nelogičnosti o 1+1, nejsme tu na cvíčku z logiky.

4/Jak víš, že politici lžou, proč si myslíš, že nelžeš ty, třeba sám sobě, a proč si myslíš, že bych ti měla věřit? Máš důkazy, že politici lžou? V čem konkrétně lžou a kteří? A co proti tomu děláš?

5/Že 1+1 jsou 3 tvrdíš stále ty, já to tu nikde jinde nevidím.

6/Tím, že jsi nevolil ses pouze dobrovolně vzdal svého práva ale rozhodně ses tím nezbavil odpovědnosti za vývoj tohoto státu – naopak, tvůj hlas byl rozdělen mezi všechny parlamentní strany, tudíž je tvůj politik od ODS přes zelený a socany až po komunisty každý. Tak nevím, na co si tu teď hraješ? Na já nic, já muzikant?

Možná tím chceš říct, že ti není 18 let, tak ještě nemáš volební právo, ale proboha, proč si myslíš, že ho nemáš? Říká ti něco sociální a emocionální zralost? Volit nemůžeš, ale kecat ti holt nezakázali, že?

7/Když všichni politici dle tebe lžou, proč se domníváš, že Rusové lžou méně než Američané?

8/Proč tu číháš jako pes na každý článek, pak vytrhneš dvě tři fráze z kontextu, a začneš tu kritizovat zcela nepřítomného autora převzatého článku, za nějakou dle tebe nepřesnou formulaci, která v kontextu s textem jasně dává smysl každému mimo tebe?

9/Mohu se zeptat, proč si o sobě myslíš, že jsi geniální spasitel lidstva? Kolik máš IQ?

10/A konečně, jaký že to vlastně máš názor na to tvrzení, o kterém ten článek tady je? Protože tento článek není ani tak o radaru, jako o nevědomosti, prostoduchosti a nevzdělanosti národa českého.

11/Už jsi někdy slyšel o teorii relativity?

12/A poslední dotaz – Už ti někdo někdy řekl, že jsi na zabití?

[8] To jsou věci, že Pizi?
Atllan Úterý 3. 06. 2008, 22.28

Binární aritmetika

Sčítání, odčítání, násobení a rozdělení mohou být vykonáváni na binárních číslicích.

Nejjednodušší aritmetická operace v binární je sčítání. Sčítat dva jeden-číslová dvojková čísla je relativně jednoduchý:

0 + 0 = 0

0 + 1 = 1

1 + 0 = 1

1 + 1 = 10 (1 je nesen)

Tak co ty na to, Pizi?

Kde jsou ta tvá fakta?

[9] ach jo
Pizi Středa 4. 06. 2008, 07.41

Kralovno. Lze-li zajistit bezpecnost pred necim, tak prec cim konkretne tedy nasi bezpecnost vlada zajistila? Ktery zpusob utoku krome namorni blokady se nam s jistotou vyhne?

Informace o radaru. Cist muzu co chci, ale to mi nepomuze. Fakty je treba vykon radaru, jeho velikost, souradnice jeho umisteni. Faktem ale nejsou spekulace o tom jake to bude mit bezpecnostni a politicke nasledky. Takze si muzu precist ze pan A si mysli ze nam to pomuze a pan B si mysli ze nam to uskodi, jak si mam vybrat ktery z panu ma pravdu jinak, nez ze pockam jak to ve skutecnosti bude?

Jak vim, ze politici lzou? Vidim to kolem sebe.

Nevolič – Já se s Romanem domluvím, že tě znásilníme. Můžes si zvolit zda to bude Roman nebo já. Když volit odmitneš, stejně jsi za své znásilnění zodpovědná. Vidíš tu podobnost? Nemůžu nést zodpovědnost za věci, které na mě uvalil někdo jiný. Tak jako ty nemůžeš nést zodpovědnost na znásilnění, které jsi nezorganizovala.

Nedomnívám se, že Rusové lžou méně než amíci.

„která v kontextu s textem jasně dává smysl každému mimo tebe?“ – Nemůžeš mluvit za každého, mluv za sebe. Myslel jsem, že se tu o těch článcích může diskutovat. Poukazuji na problémy v některých textech.

Co si o sobě myslím nevíš. Nikde jsem to nepsal. Takže mluvíš o tom, co si myslíš, že si o sobě myslím. Co se týče mého IQ, je dostatečně velké a změřené abych mohl tvrdit, že IQ není až tak důležité a nikdo mě nemůže obvinit, že to říkám ze závisti. :-)

Ty máš pocit že článek je protoduchosti. Podle mě je o tom, že odpůrci radaru jsou komunisté a proto máme ignorovat to, co říkají odpůrci.

Pokud chceš slyšet můj názor na to jak jsou lidi blbí, ano lidstvo jako celek je docela blbé, nechopné se domluvit, plné násilí.

Můj názor na posuzování tvrzení na základě toho kdo to tvrdí už jsem napsal.

O terii relativity jsem slyšel. Je to fyzikální teorie. Ale ano, chápu kam tím míříš. Ano věci v politice jsou relativní.

Co se týče toho zabití, bylo mi řečeno dokonce přesně toto: Ty kdyby ses slyšel, tak se musíš zabít. :-)

Atllanko – To je nějakým automatem přeložený kousek o dvojkové soustavě. Snad bude stačit když tedy upřesním, že mé tvrzení o sčítání platí pouze v desítkové soustavě. Že se nejedná o soustavu dvojkovou je jasné z toho, že jsem použil číslo 2, což nás omezuje na soustavy od trojkové výše.

V zásadě si myslím, že je to o voze a koze.

První část článku mluví o tom, že bezpečnost a vzdělání je úkolem vlády. Jestli to chápu dobře říká něco ve smyslu, že radar u nás bude proto, že to chce vláda a má na to mandát.

Druhá část článku říká, že proti radaru jsou především komunisté, kvůli svým temným cílům.

[10] Pizi
Atllanka Středa 4. 06. 2008, 09.03

Střídání v pozici webmastera – Královna je na dovče, a tak když dovolíš, odpovím ti za ní:

1/Píšeš: „První část článku mluví o tom, že bezpečnost a vzdělání je úkolem vlády. Jestli to chápu dobře říká něco ve smyslu, že radar u nás bude proto, že to chce vláda a má na to mandát.“

1/Vcelku to chápeš správně – jen před slovo vláda bych vložila „naše, námi svobodně zvolená“ vláda… … a před mandát bych vložila „a které jsme na to dali“ mandát.

2/Píšeš: „Druhá část článku říká, že proti radaru jsou především komunisté, kvůli svým temným cílům.“

2/Zcela správně (jen si doplň ty kryptokomunisty – to jsou např. anarchisti, socani, zelení ale také třeba i islám a ostatní magoři, tamáši, populisti a levičáci) – jinak bingo!


Ergo, pohovoř tady o tom, jak to není námi demokraticky zvolená vláda, nebo o tom, že to není pravda, že to chce vláda, atd… – (kecy o znásilnění si nech, Královna si ty tebou udávané svoje násilníky ve svobodných demokratických volbách nezvolila, nikdo se jí neptal, zda si chce volit znásilňovače a nedal jí vybrat z žádné kandidátky, neviděla jaké mají programy a ani na jak dlouho by je měla volit, a tudíž nemají ŽÁDNÝ MANDÁT!!!!) – tady bych se pozastavila u toho, že…

Ty máš zřejmě problém s uznáváním autorit, zcela ti chybí pokora a velmi silně inklinuješ k anarchistům, pokud jím přímo nejsi.

Zajímavé na tom všem tvém odmítání čehokoli u tebe je, že se přece jen k něčemu kloníš, např.:

 • jsi proti radaru (nechceš to vyslovit naplno a tak jen hledáš zdánlivé „nelogičnosti“) na našem území (jinde by ti tak zřejmě nevadil – třeba takoví Maďaři, Němci, Francouzi, Italové… ti ať klidně svoje krky riskujou, a Američané ať klidně platí ze svých daní náš klid, že?)
 • jsi antisionista – to jest jsi proti státu Izrael (nevidíš v tom, jak svět od věků zachází s tímto „národem“ jeho právo na svou starobylou vlast – zřejmě by se ti líbily takové pogromy, a holocausty v budoucnu – nebo jsi hlupák, co si nevidí na špičku svého nosu a nikdy neslyšel nic o NEONACISMU)
 • jsi typický budoucí levicový extremista (pokud nevíš co komunismus dokázal a co ještě stále ve světě jako např. v Číně, Kubě, Korei… dokazuje, jsi jen slepý ubožák, a nebo vědomý násilník, nic víc)

3/To čemu ty tu říkáš diskuze je v podstatě ignorantské demagogické šťourání do zdi budovy lidství, kterou od věků stavějí jiní, ti odpovědní, ti, co po staletí umírali na pranýřích, hranicích, barikádách či na krásných plážích, ti naši (i tvoji) předci, kteří např. za to volební právo, kterým ty tak opovrhuješ, desítky let bojovali, strávili léta v kriminálech, pokládali své životy i životy svých blízkých… (Myslíš, že by to znovu dělali, kdyby tě měli možnost poznat?)

…Ono se hochu totiž opravdu dá zpochybnit všechno co kdo kdy řekl, napsal a nebo udělal… jen nevím, proč si myslíš, že to právo všechno zpochybňovat máš ty – copak ty kde píšeš, říkáš, děláš… Jak se podílíš na stavbě domu naší společnosti a co do něj ekonomicky i jinak přinášíš?

Závěrem pár otázek:

Nechceš za spojence Američany – tedy potomky svých předků, koho bys tedy rád?

Neuznáváš parlamentní demokracii, jaký systém bys tedy volil ty?


A ještě něco o té tvé „odpovědnosti“

Tvůj otec tě zplodil, tvá máma tě nosila 9 měsíců pod srdcem a pak tě porodila v bolestech, živili tě, učili mluvit, vychovali a s největší pravděpodobností tě stále živí, chodí denně do práce a podporují tě ve studiu… neměli by se na to vykašlat, když ty vším, tedy i smyslem jejich života tak pohrdáš? (Nemyslíš, že aspoň jim jsi za svůj život odpovědný a povinný něco z toho svého bytí udělat? Zasloužit si to?)

Doporučení

Přestává s tebou milý pizi být legrace, jsi opravdu na zabití, a ten kdo ti to řekl měl pravdu. Apropo, proč se nepoučíš z toho co ti všichni okolo říkají? A to tvé údajně někde na netu změřené IQ, bez EQ je k ničemu a to je to, co ty máš na NULE, nulové EQ, jak už ti tu jednou bylo napsáno…

[11] pokračování pro pizi
Atllanka Středa 4. 06. 2008, 09.11

Buď tak hodný pizi, a nechceš -li opravdu věcně vidět to, co ti tu píšem, odejdi z našeho webu a nevracej se, protože tady ty stránky jsou proti jakémukoli extremismu, jak proti levicovému tak pravicovému, tedy i proti jakékoli demagogii a sofistice… a EQ jim rozhodně nechybí. A ty, bohužel, neumíš a nikdy nebudeš umět diskutovat – nevíš co to je!

Jak strašná lázeň to asi musí být, když se hlupák ponoří do svých myšlenek!

Atllanka&team

[12] Charakteristika piziho
Pizi Středa 4. 06. 2008, 09.44

Bohuzel nemam jak ti dokazat jak hluboce se mylis. Nejsem proti radaru, nejsem Proti Izraeli, nemní pravda že za spojence nechci američany. Studia mam davno za sebou. Me IQ nezmeril Internet, ale Mensa, a tak dale. Zda se mi ze vsichni jste tu posedli nalepkovanim diskutujicich, mate potrebu porad hodnotit co si kdo mysli, kdo jak zije. Ja se snazim bavit o vecech ktere tu kdo napise. Nesnazim se analyzovat kdo pise, nebo proc to dela.

Porad dokola se motame kolem toho, ze kdyz zid rekne ze 1+1 jsou tri a ja reknu ze se myli, tak to znamena ze nenavidim zidy. Fakt se nad tim zamysli. Je to nesmysl. Ja na rozdil od vas neresim KDO co rika, ale CO rika.

EQ v diskusi netreba. EQ je potreba pri utesovani, pri socialnim chatovani. Ucelem diskuse pro me je hledat pravdu, ne sirit lasku a mir. Samozřejmě, že je třeba v diskusi udržovat slušnost, ale to snad ani do EQ nespadá. Sám říkáš věcně vidět co tu píšem. Podle mě je EQ a věcně v rozporu. Emoce věcnosti nepomáhají.

Ne, svým rodičům odpovědný nejsem. Jak sám říkáš nezvolil jsem si je ve svobodných volbách. Ano jsem jim samozřejmě vděčný a hluboce si jich vážím, ale to je moje dobrovolná činnost, ne povinnost, která mi vznikla. Teď zase budu obviněn z nedostatku EQ, ale já mluvím VĚCNĚ.

Argumentovat tím, že současná situace je výsledkem toho, že za ni bojovali naši předkové je univerzální. Před pár lety jsme žili v socialismu, za který také naši předkové bojovali a ještě před tím ve feudalismu, za který bojovali opět předkové, přesto to neznamená, že nesmíme jít dál. Palestinci umírají za svoje hodnoty, které naopak ctít odmítáš. Jak to, že ten princip platí jen někdy? Němci umírali za třetí říši a kdyby se jim to podařilo žijeme dnes ve světě o kterém by se říkalo že za něj umírali esesáci. No a teď zase budu obviněn že chválím esesáky, palestince, apod. Ne, nic takového jsem nenapsal. Polemizujte s tím co říkám, ne s tím kdo si myslíte, že jsem. Právo všechno zpochybňovat mám nejen já, ale každý. Je to jedno z práv za které opět umírali stavitelé lidství. Na stavbě domu se nepodílím. Tedy podílím, ale nedobrovolně. Například tím, že více než polovinu výdělku odevzdávám spravci domu (daně). Parlamentní demokracie je momentálně nejlepší ze špatných systémů. Bohužel demokracie má problém, že funguje tím hůře čím větší celek řídí. Na úrovní milionu lidí už to má dost negativ. Chápu, že většina mých spoluobčanů se bez někoho kdo bude rozkazovat a řídit neobejde, proto demokracii nebořím, ale snažím se jí neúčastnit. Mějte si ji, ale pokud možno mě s ní neotravujte. Jsem přesvědčen že jediné morální jednání je jednání dobrovolné. Zajímala by mě tvá představa o tom, co je to diskutování. Proč mám hájit mé morální vlastnosti? Jak souvisí s radarem? Proč nediskutujem o článku, ale o mě? Vy to máte tak, že když dočtete článek, díváte se diskuse pod ním abyste zjistili kolik lidí má pisatele rádo, kolika lidem se narodila koťátka? Ja se do diskuse dívám proto, že v ní doufám najít upřesnění článku, upozornění na souvislosti a na případne chyby v článku.

[13] Pizi s malým p
Atllanka Středa 4. 06. 2008, 10.39

Opravdu se s tebou nedá vyjít, jsi naprostý demagog a narcis, toto je poslední co ti píšu – nemám, a nechci mít čas na takový mameluky jako ty.

Chyby hledej v sobě, ne ve druhých, samozvaný cenzore.

By by… a nelži tady študáku, víme kdo jsi :)

[14] Hej, pizi!
Jenýsek ;) Čtvrtek 5. 06. 2008, 11.21

Máš pěknej deníček – pročpak se tím co tam píšeš neřídíš?

:-D :-D :-D
[15] Malá ukázka
Jenýsek ;) Čtvrtek 5. 06. 2008, 11.57

Názor na pizí IQ od Nyxáka:

„No jo, ale pizi patří k vyvoleným, vždy nejmíň +2 přínos jeho příspěvků, i když je to největší a nicneříkající blbost, obhájce tolerance drog a pedofilů! Příspívá rád a pořád a všude, a to i k příspěvkům, které si ani celé nepřečte a tak je někdy opravdu trapný. Ale všemu rozumí, vše ví, specialista na všechny obory lidské činnosti. Ale nutno držet pusu. Dotýkat se zakázano… Všichni jeho odpůrci taky k dnešku už z nyxu vyletěli, včetně Jitky :( Ostatní se stáhli, přestali reagovat atd.“

Celá diskuze zde

To je můj dárek pro Vás Atllani… a hlavně pro Tebe Královno moje, abys věděla, kdo že se ti tu rve jako veš do kožichu – Nemá žádný přínos, je to jen nyxová tlučhuba, hňup a internetový psychopat Petr Klimovič – já bych ho bloknul, šmejda. 8-)

[16] denicek pro 14.
pizi Čtvrtek 5. 06. 2008, 11.57

Psal jsem tam toho hodne, co konkretne mas na mysli?

[17] nyxova tluchuba
pizi Čtvrtek 5. 06. 2008, 12.00

Čerpáš informace od někoho, kdo si je vymýšlí stejně jako ty. Je mi jasné, že na jiném serveru mi zase někdo předhodí to co tady píšeš ty, jako fakt, jako by to psal někdo kdo mě zná.

Vstup admina: Máš tady odkazy, neumíš si kliknout?

[18] Já se fakt bavím!!!!
Jenýsek ;) Čtvrtek 5. 06. 2008, 12.17

Hej pizi, oni tě znají ouplně všude!

Klikej

[19] klikej odkazy - 17.
pizi Čtvrtek 5. 06. 2008, 12.33

Nerozumim. Odkaz vede na zapis o party u velvyslance, cim z toho se neridim?

[20] Za vysvětlování beru 300 na hodinu
Jenýsek ;) Čtvrtek 5. 06. 2008, 13.21

To mě nikterak neudivuje, že ty pizi, nechápeš – to už jsem stačil pochopit po přečtení pár tvých příspěvků.

Tak ti to tedy vysvětlím polopaticky: Ten člověk z Horšího případu jsi ty, abys to pochopil, je to ten zvýrazněný odstavec těsně nad zelenou čárou – je přesně o tobě.

V ideálním případě člověk získává své místo ve společnosti jaksi mimochodem. Prostě dělá co ho baví a díky tomu, že tím někoho těší, někomu pomáhá, získává i svuj statut potřebného člověka.

V horším případě je primárním cílem získat místo ve společnosti a tomu je pak podřízeno konání. Člověk nemusí dělat co ho baví, ale spíše dělá to, o čem si myslí, že mu zajistí příslušné postavení. Takový člověk neustále analyzuje své místo, koriguje své chování podle dosažených cílů, apod. Často je to na takovém člověku vidět.


A ještě k tomu tvému postesknutí na závěr:

Cituji: A ještě jeden postřeh. Poslední dobou, nemáme s mými kamarády příliš společných témat. Ja furt melu o počítačích a internetu a vidím na nich, že je to moc nezajímá. A sere mě, že to na nich jen vidím, ale že mi to neřeknou. Také jeden z příznaků velvyslaneckého syndromu. – konec citace.

…tak k tomu ti mohu říct jen jedno:

To není jejich syndrom velvyslance, ale tvůj syndrom opruzovače – Pokud jsi mezi lidmi, které nebaví to co tebe a ty to víš, tak proč je s tím obtěžuješ? Jsou na tolik slušní, že ti to neřeknou a vyposlechnou tě, proč chceš aby jásali?

A jsi si opravdu jist, že ti to už párkrát neřekli, že tomu nerozumí, nebo je to nebaví… atd? Já myslím, že x krát, ovšem bez efektu, že?

Tak asi to jsem měl na mysli, frštenzuješ to? 8-)

[21] chapu
pizi Čtvrtek 5. 06. 2008, 13.29

Chápu, ovšem chápu to co je mi jasné od začátku. Vymýšlíš si svou představu o mě. Tvůj problem. Končím s nekonečným vyvracením tvých výmyslů. Stejně nejsi ochoten připustit, že o mě nic nevíš. Nemá smysl tě na to upozorňovat pořád dokola. Stejně pořád meleš svou.

[22] Pizi zubko...
Jenýsek ;) Čtvrtek 5. 06. 2008, 13.48

Vím všechno! Těš se na mou brzkou návštěvu, chachárečku :)) leda, že by ses tu všem omluvil a poprosil je tu za odpuštění… ale toho si myslím nejsi schopen :)))

Nelze přidávat nové komentáře.