Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

O bezedné levicové slánce

Aneb – Proletáři všech zemí, dejte se vyšetřit

 

Motto: Jen hlupák se domnívá, že štěstí pochází z vnějšku, z předmětu; štěstí nebo neštěstí totiž přichází pouze z našeho nitra… Arthur Schopenhauer

 

Právo na lepší…

Voliči levice prostě argumenty neberou, jednou chtějí žít v rovné bídě a tak nedají pokoj, dokud toho nedosáhnou. Ono jim totiž nejde ani tak o to, jak se budou mít oni sami, ale nemohou snést pomyšlení, že někdo by se, nedej Bože, mohl mít líp!

Že ten někdo pracuje třikrát tolik jako oni? No a?

To přece po nich nemůže nikdo chtít!

 

 

Tak ať si nestěžují, namítnete.

No to prrr, jak oni k tomu přijdou, aby se na jeho lepší dům, auto, atd… denně dívali!

Jejich tatíci přece bojovali za osmihodinovou pracovní dobu, tak proč by se honili? Každý má za 8 hodin práce přece nárok na to, aby se měl tak, aby dosáhl na luxus, nebo ten snad není pro dělníky?

Jednou byla v TV debata o zdravotnictví, lécích, poplatcích atd… Fascinovala mě asi 50-ti letá velmi svěží a zachovalá invalidní důchodkyně, když vykřikovala, že ona přece má právo také na ty „lepší léky s doplatkem“ bez doplatku, když jí ministr vysvětloval, že ona doplácet nemusí, protože v každé skupině je lék bez doplatku, a lékař jí je má nabídnout.

 

Nemoc zvaná závist

Připomnělo mi to moji, dnes již zesnulou pratetu, která celý život žila v přesvědčení, že má nemocnou slinivku, k čemuž došla po té, když její kamarádce předepsal lékař na nemocnou slinivku nějaké úžasně krásné, barevné a velmi drahé oranžové tabletky ze Švýcarska.

V hluboké totalitě to pro dceru bývalé živnostnice, nesnášející komunismus byl nepředstavitelný luxus a tak si vsugerovala všechny odposlouchané kamarádčiny příznaky a vyžadovala tytéž léky. Po mnoha vyšetřeních však byla shledána zcela zdravou, až na ty úporné průjmy, které ji v rámci příznaků popadly vždy, když snědla něco tučného. V nemocnici při hospitalizaci to předváděla s kolečkem uherského salámu, polkla a běžela…

 

 

Protože neexistovala zjevná příčina, a prateta stále trvala na svém, napadlo tehdy na vizitě se vyskytnuvšího doktora Hoška, že by se mohlo jednat o nějaký psychický problém a po pohovoru s tetou se v tom ještě utvrdil.

Při jedné návštěvě se k pratetičce naklonil a pošeptal jí, že on jí tedy ty švýcarské léky předepíše až jí propustí, když to na něj ovšem nikomu neprozradí. A jelikož byl tehdy uznávaná místní kapacita, prateta podepsala revers a šup pro tabletky do lékárny. A světe div se, průjem a veškeré příznaky byly pryč. Ani po uheráku už neběhala.

Rodina tenkrát samozřejmě nadávala na to naše zdravotnictví, jak na ní chtělo ušetřit a jak jí zbytečně trápilo. Pratetička dlabala svých třikrát denně 5 tabletek, přesně stejných jako její kamarádka, do notýsku si psala kolik už to naše komunistické zdravotnictví stála, a tak se u toho zlomyslně bavila, že se dožila ve zdraví skoro 90-ti let.

Teprve když zemřela, tak nám její syn prozradil, jak to ve skutečnosti bylo. Že jeho maminka brala po celý život placebo, v tomto případě neškodné vitaminy, které pro ni nechal pan doktor po domluvě s tou její kamarádkou, která dodávala prázdné švýcarské obaly, a svou ženou lékárnicí, po léta vyrábět.

 

Obyčejný člověk

Zdá se to možná mimo, a nesouvisející s tematem, ale opravdu jen zdánlivě. Voliči levice si také vsugerovávají, že když nemají to, co soused, tak jsou na tom zle. Nevidí svoje štěstí v tom, že mají zdravé děti, že mají domov, v něm teplo a dostatek jídla v ledničce. Že mají vůbec tu lednici a také elektřinu. Že mají televizi, PC, internet a svobodu. Že mohou dělat téměř vše co chtějí, že nevědí co je hlad, zima a strach o život svůj a svých blízkých.

 

Sklízí vlastní hnus

 

Je jim to málo, zní jim to obyčejně. Chtějí něco víc a vlastně sami nevědí co. Jsou jako bezedná slánka, můžete do nich házet horem dolem a pořád to bude málo. Oni nejsou rádi, že vy jim ze svého něco dáváte, naopak, to vy máte být přímo vděčni jim, že si od vás vůbec něco berou a že vás nechávají v klidu žít, protože kdyby chtěli, tak vám to co máte seberou a spravedlivě se podělí, protože to přece nemáte díky své píli a houževnatosti, ale jen díky tomu, že jste je, nějakým způsobem okradli.

Tihle lidé nikdy nepochopí, že každý má dnes stejné možnosti.

Že žádný živnostník ani kapitalista nijak nebrání svému zaměstnanci odejít z té podle něj pitomé práce, která se mu nelíbí a kde je evidentně podhodnocen. Že se může svobodně rozhodnout, za kolik a pro koho bude dělat a nebo si může založit živnost, pokud si nevybere, a začít se starat sám o sebe a v budoucnu sám zaměstnávat druhé.

 

Naše cesta vede do Řecka?

Druhá věc, kterou nikdy nepochopí je, že když na něco nejsou peníze, že to prostě nejde jinak udělat, než si to odepřít, uskrovnit se, neplýtvat. Ne! Levičáci právě naopak, velmi svorně řvou – Dej a ber kde chceš – stejně jako ta dnešní řecká lůza, která doposud evidentně nepochopila, že ten jejich socialistický moloch nadobro zkrachoval:

 

  • Plat ve státní správě je v Řecku v průměru 2,5krát vyšší, než v soukromém sektoru. Úředníci, kteří pracují maximálně do 15. hodiny, dostávají bonus za dodržení pracovní doby.
  • V poměru k počtu obyvatel je jich v Řecku asi nejvíce na světě a například učitelů 1. a 2. stupně je tam čtyřikrát více, než ve Finsku. Na ostrůvku Agios Efstratios dokonce existovala škola se čtyřiceti učiteli a deseti žáky. Nadbyteční učitelé pobírají plat, ale neučí. Někteří v pracovní době jezdí s taxíkem, další jsou v turistických službách.
  • A důchody? Vyplácejí se ve výši 80% z platu a jejich součástí je i 13. a 14. důchod. Státní zaměstnanci mají garantovanou penzi, která po jejich smrti přejde nejen na manželku, ale i na případné neprovdané dcery.
  • Poštovní úřednice, která šla do penze v šedesáti letech dostává důchod 45 000 korun měsíčně.
  • Jenže v socialistickém Řecku to není jiné ani v soukromém sektoru. Pro dlouholeté zaměstnance v soukromém sektoru je jako odstupné stanoveno minimum 24 platů. Někteří z nich ale dostávají i 72 nebo 100 měsíčních platů.
  • Řecké aerolinky Olympic Airwaves chtěly v roce 2003 méně pilotů. Ti, kteří byli propuštěni, dodnes pobírají plat 350 000 Kč měsíčně… zdroj

 

A na to teď budeme všichni doplácet… Ale levičák volá i přes tyto argumenty, co je mi do toho, já chci víc, a ber kde ber, jinak tě nevolím!!! A nejvíc křičí ti, co nejméně dělají a do společného systému nejméně přispěli, pokud vůbec kdy něco přispěli.

Jako ta hrubě nespokojená invalidní důchodkyně. Jí nestačí, že společnost se o ni stará, že dostává důchod, má na jídlo, bydlení, ošacení, kosmetiku, dovolenou, má zdravotní péči a je brána jako každý jiný daně platící občan, ač toho moc do společné kasy zcela jistě neodvedla… Ne! Ona se nechce nijak uskrovňovat, ona má přece nárok mít se stejně jako třeba Rotshild! To už není ani k smíchu, to je opravdu k pláči, jak někteří zcela nepokrytě chtějí zneužívat solidární systém a ani se u toho nezačervenají.

 

Sliby – Paroubkovo placebo

A do toho přichází Paroubek a jeho sliby – jejich vyřčená zášť, bohaté danit a sebe nadhodnocovat… Kašlat na dluhy a hrabat, mít co se dá zadarmo! Nelámat si hlavu s odpovědností, s tím kdo to zaplatí. Oni přece ne, myslí si, že nemají z čeho…

 

 

Omyl! Zkusme se na to zeptat nějakého senegalského imigranta, či uprchlé afghánské ženy, hned uvidíte jak blahobytně si žijete a jak máte z čeho platit i dávat, jen to prostě ze samého koukání po těch úspěšnějších nevidíte, vy naši milí „chudáci“. Tak dlouho budete volat po lepším, až se jednoho dne otočíte a zjistíte, že to lepší už tady dávno bylo!

Je to totiž celé jen a jen o neskutečné sebezáhubné závisti neschopných a hloupých lidí. A je tomu tak co svět světem stojí, a ještě tomu tak i dlouho bude.

Neboť jak pravil Napoleon – V politice není hloupost handicap!

St@tll 2010

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Vážení čtenáři, navštivte také náš archiv textů, nebudete litovat

««« Předchozí text: Mýtus o Tibetu Následující text: Brainwashing aneb Vymývání mozků »»»

Atllanka | Středa 1. 03. 2017, 14.04 | Česko, Komentáře, Volby | trvalý odkaz | vytisknout | 5383x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Kde je spravedlnost?
Arpád H. Sobota 8. 05. 2010, 07.43

Pracoval jsem 35 let ve stavebnictví, jako vysokoškolsky vzdělaný technik. Mám třikrát menší důchod než obyčejný řecký zedník. Dřel jsem jako kůň a jsem hodně naštvaný! Věřte, byl jsem tam mnohokrát. Řek má fiestu, vadí mu sluníčko, nemá rád horko, nesnáší pocení a má zkrátka na všechno čas. My musíme makat osm hodin, i kdyby bylo 40 stupňů nad i pod nulou. Mám 535 Eur důchod, zatímco můj kamarád zedník z Řecka má 1269 Eur. Tak kde je spravedlnost? A to mu mám teď pomáhat?

reaguj[2] Nepoučitelná lůza česká
Aisha Sobota 29. 05. 2010, 07.50

Blbové co volí levičáky asi nikdy nebyli na západě, tam by viděli čím jezdí do práce německý dělník a jak bydlí. Asi tam mají sociálismus, ne? Když jezdí v Bavorácích a bydlí ve vilách, nebo v bytech jako Gross :)))

reaguj[3] Victory!
ajelen-xp7 Sobota 29. 05. 2010, 21.14

Vyhrali sme! Levice jde do kelu, konecne, to bych ani od Cechu necekal, jsem fakt prekvapen! Ale mile ;-)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?