Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Mašíni vyzývají Senát k zákazu komunistů

Zakážeme v Česku propagaci nacizmu, komunismu a jejich symbolů?

 

Motto: 26. března 2008, rozhodne Senát PČR o novele trestního zákona, která zavádí výslovný zákaz propagace komunismu a nacismu a jejich symbolů…

 

Zakažme symboly komunismu

Novela, kterou podali senátoři Martin Mejstřík, Josef Novotný, Jan Horník, Richard Sequens a Jaromír Štětina, je reakcí zákonodárců na přání téměř 76 000 signatářů petice Zrušme komunisty! a na usnesení Senátu č. 550 z roku 2006, která vyzývá senátory a senátorky, aby připravili novelu zakazující symboly komunismu a nacismu. Novelu podporuje i petice Zrušme neonacisty! – pod kterou se jen během posledního měsíce podepsalo tisíc lidí.

 

 

Zákaz komunistů žádá Konfederace politických vězňů, novelu trestního zákona podpořili například Göran Lindblad (vicepresident Parlamentního shromáždění Rady Evropy), rabín Andrew Baker (ředitel pro mezinárodní židovské otázky Amerického židovského výboru, AJC) či bratři Mašínové a Milan Paumer vyznamenaní za protikomunistický odboj premiérem Mirkem Topolánkem.

Zrušme komunisty! je jednou z největších peticí, které u nás po listopadu 1989 vznikly. Jsme jedinou posttotalitní zemí, která má stalinistickou komunistickou stranu v parlamentu. Její šéf, placený udavač StB, je dokonce místopředsedou Sněmovny.

Občas slýcháme poraženecké je pozdě s tím něco dělat nebo alibistické hledání pseudodůvodů, proč s tím nejde nic dělat. Čouhá z toho čiré pokrytectví. Naopak, dnes je ta pravá doba, kdy můžeme dokončit kroky, na které dříve scházely síly nebo odvaha.

Potřebovali jsme získat odstup jedné generace, která vyrostla bez ideologické zátěže minulosti. Před několika lety nastoupil Senát cestu směřující k vyrovnávání se s minulostí. Věřím, že z ní dnes neuhne – říká senátor Mejstřík.

Mgr. Martin Mejstřík 

 

Dopis bří Mašínových a M. Paumera adresovaný předsedovi Senátu PČR

 

 

st@tll  

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Orli Mašínové a bečící české stádo Následující text: Hej hou, hej hou, už dromedáři jdou... »»»

Atllanka | Středa 26. 03. 2008, 19.00 | Česko, Politika, Komunistický teror | trvalý odkaz | vytisknout | 2649x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
j.k. Neděle 30. 03. 2008, 20.26

Aby to zase nedopadlo tak, že byste chtěli zakázat i Ligu proti komunismu, protže slovo komuniusmus je v ní obsaženo :-D :-D :-D

[2]
h.k. Neděle 30. 03. 2008, 21.34

No nejlepší by bylo, kdybys tu dal odkaz na svoje výplody, abychom se též zasmáli, Jene Komunisto!

[3]
j.k. Pondělí 31. 03. 2008, 20.10
:-D :-D :-D

Přidám tedy něco pro zasmátí…

Není Vám povědomé to zakazování všeho, s čím nesouhlasíte? Nebylo tomu tak právě za éry těchto režimů? Není to přesně to, proti čemu jste (tedy aspoň doufám) bojovali? Nesnášenlivost okolních názorů a prosazování pouze jediného správného? Že by se opravdu to pomyslené kyvadlo opravdu pouze přehouplo na druhou stranu, která je úplně stejná, je se na ní kouká z jiného úhlu? Nebylo pro Vás prožití těchto režimů dostatečným poučením?

Tak a let´s flame ;-)

[4] Jsi hlupák - Jene Komunisto!
h.k. Pondělí 31. 03. 2008, 20.57

Vraždění, zločiny, krádeže, nucení k opuštění vlasti, deportace, koncentráky a jiné tvoje výdobytky zakázat, je povinnost každého slušného člověka – což ty asi evidentně nejsi. 8-)

[5]
j.k. Pondělí 31. 03. 2008, 22.50

Děkuji za tak hezký titul, je evidentní, že jste si vzal k srdci to známé pořekadlo: podle sebe soudím tebe ;-)

Je hezké vaše konstatování, co všechno byste zakázal, ale pokud vím, tak na těhle stránkách se o vraždě (to je zločin obecně, ale jedu podle Vašeho výčtu) a krádeži psalo víc než dost a nabyl jsem dojmu, že třeba u Mašínů jste tyto věci, které byste -zřejmě jako slušný člověk :-D – zakázal, avšak jako sympatizant těchto stránek určitě jejich čin schvalujete…

Je absurdní, že na jedné straně chcete zakazovat tato hnutí a na straně druhé se chováte jako jejich představitelé.

Tímto komentářem samozřejmě nechci vyjádřit svůj souhlas s něčím, jako byl tyranský režim Stalina či Hitlera a jim podobných, to v žádném případě, holocaust a genocida jsou věci, které odsuzuji, jen bych chtěl poukázat, jak blízko mají názory některých lidí, kteří zde publikují, k myšlenkám těchto hnutí.

Ještě bych se rád ohradil k obratu „mé výdobytky“. Přece mi nechcete tvrdit, že za tyto věci můžu já, to bych také dost dobře mohl říci, že Váš výdobytek je globální oteplování… 8-)

[6] To je zlý sen?
Kraka021ax Sobota 27. 09. 2008, 08.08

Kde berou takoví jako j.k. ty rozumy? To je učili doma nebo ve škole, že oběť je stejně vinna jako vrah? J.k. tu odsuzuje holocaust a genocidu a spolu s nimi i ty, kteří proti tomu aktivně bojovali – je tak hloupý a nebo vymaštěný nějakým propagandistickým brainwashingem? Copak neví, co byl komunismus? A jak by hodnotil ten ťulpas – promiňte, ale jiný vhodný výraz mě nenapadá – když by někdo zastřelil sebevražedného atentátníka těsně před odpálením? To přece byl také jen zblblý muslim a za nic nemohl, jen sloužil režimu, který vládl a neměl přece jinou možnost volby, když chtěl uživit rodinu – ergo, ten kdo ho zastřelil je sprostý vrah? Byli sprostí vrazi i ti, co zastřelili Heydricha?

Není snad dostatečně dokázáno, že komunismus byl zločinný režim a spolčení? Proč si myslím, že zabít vyznavače radikálního islámu by považoval za normální a zabít vyznavače rudé chátry, ne? Je to stejné, jen komunismus mu vymastil mozek – to je ta dračí setba, kterou tu zanechal pro příští generace, a jak koukám právě vzkvétá.

Sorry za obšírnost, ale stručněji to nešlo. Děláte tu moc pro osvětu mezi tou užívající si mladou a zřejmě zbytečnou, protože na porážku odsouzenou generací, třeba se někomu rozsvítí, i když o tom pochybuju, při tolika informacích být pořád slepý… to umí popravdu jen a jen ti čeští hospodští švejkové 8-O

Nelze přidávat nové komentáře.