Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Orli Mašínové a bečící české stádo

Nestačím se divit !

 

Motto: V listopadu tomu bude šestaosmdesát let, co Karel Čapek v Lidových novinách napsal krásné zamyšlení nazvané Druhý svět…

Píše v něm že byla chyba, když byl stvořen pouze jeden svět. Podle něj měly být stvořeny k obrazu dokonalosti dva objekty paralelní; současný, na kterém by mužové praxe páchali své omyly, polovičatosti, nedůslednosti a chyby, druhý by byl vedle něj, poučenější, ve kterém by praktikovali přebrané, ty prokazatelně lepší věci.

Vzpomněl jsem si na to a začal nad vyslovenou utopií Karla Čapka uvažovat a dospěl jsem k jistému závěru, ke kterému bych rád upoutal vaší pozornost.

Čapkův ideál dvou světů už tu byl. Bohužel na jedné planetě. Na vlastní kůži jsme poznali svět komunismu, po cinkotu klíčky i současného kapitalismu. Který svět je lepší? Komunismus u nás padl, ne však zakořeněné myšlení. Kapitalismus v českém pojetí taky není to pravé ořechové. Chybí mu sociální cítění a morálka usměrnění.

Proč se o tom všem zmiňuji?

Velice mě zaujalo vyjádření člověka, který se vyjádřil při anketě, zda bratři Mašínové jsou hrdinové, nebo vrazi. Odpověděl: Když to všechno sleduji, pak mám dojem, že v tomto národě stále volíme komunisty, bohužel jsou roztroušeni v různých stranách a dokud tomu tak bude, myšlení některých lidí nebude mít zájem přiznat diagnózu ideologického myšlení. Vždyť téměř v každé rozšířené rodině byl někdo, kdo byl v KSČ.

Proto musí Mašínové a jim podobní sdílet osud psanců a vrahů, aby snad určité přiznání osobního podílu viny nepadlo i na ně. A ví vůbec ti, kteří se pasují do rolí samozvaných odsuzovatelů, jak žila sestra bratrů Mašínů paní Zdenka, nebo jejich maminka, kterou těžce nemocnou jako v nějakém akčním filmu odvleklo komando estébáků do vězení?

Následně pak byla odsouzena k 25 letům vězení! Její zdraví bylo podlomeno a po roce zemřela ve vězení na rakovinu. Manželku hrdinného generála nedovolili dceři Zdeňce Mašínové ani důstojně pohřbít, navíc na ni byla nasazen dohled StB. Tady se ukazuje, jak je totalitní moc a ideologie zákeřná.

Premiér Topolánek řekl to, co si myslí mnoho lidí, a také na vlastní pěst konal.

Navázal na prezidenta Eduarda Beneše, který bratry Mašíny v roce 1945 vyznamenal čs. medailí Za chrabrost za „osobní statečnost v době války“. Ta statečnost zřejmě díky „poradcům“ chyběla hlavě státu. Není se potom co divit, že hradním sítem neprojdou návrhy k udělení vyznamenání těm občanům, kteří podporovali a bojovali celý život za demokracii, ale současně dokážou otevřeně kritizovat její zneužívaní lidmi, kteří ji dokázali v minulosti likvidovat.

 

Předák KSČM – Udavač soudruh Filip

 

Pravdu měl předák KSČM, když z televizní obrazovky rozčileně zvěstoval divákům o tom, že vrah zůstane vrahem. Je dobře, že to připomíná, vždyť podle historiků komunisté zavraždili 150 miliónů lidí po celém světě.

A co se dělo při demonstraci studentů, když šli milicionáři proti svým dětem, kde byla také oběť na životě ze zbraně milicionáře, jak se to vysvětlilo rodičům oběti? Co dodat k případu zastřeleného pokladníka ‑ milicionáře, který vlastnil zbraň?

Nakonec i dva členové skupiny Václav Švéda a Zbyněk Janata byli dopadeni, a jak s nimi bylo naloženo? A co vzkázat těm, kteří tvrdí že „mašínovci“ neměli střílet. Ano, ti kteří to tvrdí by to zřejmě udělali a šli by bez vlastenecké hrdosti jako dobytek na jatka vstříc smrti. Ano, i tak lze smýšlet a brát vítr z plachet těm, kteří by chtěli mít svůj vlastní názor a znát pravdu.

Jan Kukuczka – 2008 

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Kdo byli Tři králové? Následující text: Mašíni vyzývají Senát k zákazu komunistů »»»

Atllanka | Úterý 25. 03. 2008, 16.31 | Komunistický teror, Komentáře, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 1915x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Tak jest
Fantomas Pátek 28. 03. 2008, 15.14

Vzdycky, kdyz slysim nebo vidim porad o bratrech Masinech, mam husi kuzi. A kdyz pak slysim na ne plivat spinu, rad bych temto lidem pral stravit alespon jeden jediny den v komunistickem lagru. Premier Topolanek, ktery se bohuzel casto chova jako sprosty hulvat, udelal jejich vyznamenanim asi nejvetsi cin sve cele politicke kariery.

reaguj[2]
Fantomas Pátek 28. 03. 2008, 15.17

To vyznamenání premiéra Topolánka je nic proti tomu, co si opravdu tito lidé zaslouží. Ta mlčící většina by se měla za sebe stydět.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?