Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Evropská unie? - Narvem jí do popelnic!

Krávy způsobují globální oteplování

 

Evropští úředníci se ze všech sil snaží splnit kvóty o snížení množství produkovaných skleníkových plynů do roku 2020 předepsané Evropskou komisí. Nyní se zaměřili na hovězí dobytek. Ten díky svému zažívání vypouští do atmosféry metan a tak přispívá k oteplování planety…

Stalo se tak po stížnostech Francie a Irska, že velký počet krav v jejich zemi výrazně ovlivňuje množství jimi produkovaného metanu. Oddělení Evropské komise pro životní prostředí nakonec upustilo od monitorování počtu a pohybu skotu, neboť bylo shledáno příliš komplikovaným.

 

Unijní šílená kráva Uršula von Lejno

 

Uvážíme-li další problémy spojené s měřením množství plynů, které krávy jednotlivých národů produkují například v závislosti na druhu jejich stravy – ta se například u krav francouzských a irských dost liší, je třeba k tomuto rozhodnutí gratulovat!

My za sebe dodáváme, že by se EU měla zaměřit i na výzkum lidské konzumace fazolí, česneku, cibule, čočky i hrachu, protože mimo toho, že po jejich požití rovněž vznikají plyny, jsou tyto i velmi hlučně transportovány do atmosféry a jak známo nadměrný hluk je rovněž velmi škodlivý… :)

 

Holandsko chce povolit sex v parcích

Národní středisko pro výzkum odlišností (LECD) při holandské policii doporučuje oblastním velitelstvím tolerovat veřejný pohlavní styk v městských parcích. I ostatní holandská města by tak následovala příkladu Amsterdamu, kde podobná pravidla už platí. Například v nejslavnějším parku – Vondelparku.

Podle radního Paula van Griekena nemá smysl pokutovat něco, čemu stejně nelze zabránit, nikoho to neobtěžuje a určité skupině lidí to přináší potěšení. Podle van Griekena ale platí jasná pravidla: kondomy musí být po styku uklizeny, sex se nesmí provozovat v blízkosti dětských hřišť a může probíhat jen večer a v noci. Podle LECD podobná politika prospěje hlavně homosexuálům – regulace sexu na veřejnosti jim pomůže zajistit větší bezpečnost.

No toto, my ani netušili, že v přírodě je sex zakázaný, a co na to EU? Měla by se snažit a zajistit povolení pro celou SuperUnii, co takhle například pod heslem: A co děti – mají si kde hrát?

 

Konec cestovního cirkusu Evropského parlamentu

Celkem 1,2 milionu občanů EU podepsalo on-line petici požadující, aby Evropský parlament sídlil na jednom místě. Jejich protest se poprvé oficiálně stal předmětem jednání parlamentní petiční komise, která námitky s peticí spojené vyslechla. Jeden ze signatářů dokumentu vypočítal, že roční náklady na přesun parlamentu do Štrasburku (vždy na jeden týden v měsíci), jsou čtyřikrát vyšší než na studentský program Erasmus.

Zároveň došel k výsledku, že zatížení životního prostředí způsobené přesuny se vyrovná 13000 letů mezi Londýnem a New Yorkem, což rozhodně není v souladu s politikou unie v oblasti globálního oteplování. Odpůrci petice naopak zdůrazňují symbolickou úlohu Štrasburku v evropských dějinnách a legislativní obtíže s takovou změnou spojené…

 

A Evropskou komisi? – Narveme do popelnic!

 

zpracovalo st@atll 2008

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Opoziční smlouva a její důsledky Následující text: Římské právo, ne Bible »»»

Atllanka | Sobota 18. 09. 2021, 16.45 | EU, Zábava, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 2897x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?