Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Manipulace, provokace, dezinformace.. (8.část)

…čili kupci, intelektuálové a moderátoři

 

Motto: Úkol zůstává vlastně jediný – nedovolit jim, aby ulovili naše duše…

 

Umělá negativnost

Kromě fronty vnější existovala také fronta vnitřní. Ve státě chánů, a později ve státě carů a komunistických tajemníků nebylo místa pro opozici. Pluralismus ve věcech veřejných a politických byl zakázaný. Každý, kdo měl jiný názor než vládce, se automaticky stával zrádcem vlasti. Poněvadž se ale takoví lidé přeci objevovali, museli být označováni za nepřátele. A vůči nepříteli se potom jednalo podle osvědčené tatarsko-mongolské taktiky.

 

 

Nejznámějším příkladem činnosti carské ‚Ochrany‘ bylo působení Ivana Azefa – šéfa Válečné organisace Strany socialistů-revolucionářů, a současně tajného agenta carské police. Jeho působení bylo ale tak tajemné, že organisace, kterou řídil, mj. spáchala úspěšný atentát na ministra vnitra von Plehwe, který přitom byl nadřízeným policie, a to v té době, kdy Azef byl jejím konfidentem. Problém dvojitých agentů byl trvalým risikem této práce, a proto vzkaz Sun Tzu, infiltrujte všude své špehy, zůstával aktuální.

V tom sovětská ČeKa (a její nástupkyně OGPU, NKVD a KGB) překonala Ochranu: kdežto carská policie pouze umísťovala své lidi do čela oposičních organisací, sovětská bezpečnost celé takové organisace vytvářela. Nejznámější akcí toho druhu (dnes je možné se o ní dočíst jako o vzorové rozvědné operaci na internetových stránkách ruské Federální služby bezpečnosti) byla akce „Trust“ ve 20-tých letech minulého století.

 

 

Čekisté totiž vytvořili fiktivní antikomunistickou organisaci, kterou nazvali Monarchistický svaz středního Ruska, a využívali ji přes pět let: od roku 1922 do roku 1927. Taková organisace skutečně existovala v letech 1919–1920, ale byla čekisty zlikvidována, a posléze opět jimi vzkříšena k životu – kupodivu s týmiž lidmi jako předtím, ale teď již zverbovanými Sověty. Řídili ji carští generálové Brusilov, Zaničkovsky a Potapov, kteří ve skutečnosti plnili bolševické příkazy.

Díky nim se Moskvě podařilo rozhádat ruské emigranty, rozbít oposici, a podsunout západním rozvědkám falešné informace. Podařilo se jim touto cestou přesvědčit zejména evropské státy, aby nezasáhly vojensky v SSSR, protože komunismus je tam přeci v posledním tažení, a vojenský konflikt by jenom sjednotil ruský národ okolo sovětské vlády, která, když bude ponechána sama sobě, se určitě zhroutí. Díky operaci Trust byli zákeřně do SSSR přilákáni a tam uvězněni vůdci proti-komunistické oposice v emigraci, mezi nimi také Boris Savinkov, který později zahynul, když vypadl z okna vězení na Lubjance.

Týž postup byl později použit po II. světové válce k potlačení polského podzemního hnutí za svobodu, když Úřad bezpečnosti vytvořil fiktivní Komando WIN-u. Jadwiga Staniszkis pro tento druh působení vymyslela pojem umělá negativnost..

Grzegorz Górny – Překlad Petr Vančura 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Jde především o Vaši budoucnost, tak nestůjte mimo

 

Pokračování:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Je Česko osídlené národem zbabělců? Následující text: Brainwashing I. »»»

Atllanka | Úterý 24. 06. 2008, 10.48 | Islamizace, Totalita, Sovětské Rusko | trvalý odkaz | vytisknout | 3090x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] uz Vas ulovili.
Thyronx mejl Pátek 4. 07. 2008, 21.17

treba v situaci kdy se Vam nabizi pomoc spojence v podobe radaru – ke zvyseni bezpecnosti sveta, je narod skoro cely zajedno. Nechce pomoc od nikoho. Vas nedostali jen politici (za KSC(M) a CSSD a moderatori, Vam vyhovuje zvednout ruce (jako ostatne od dob boju na Bile hore pred stovkami let), namisto obrany vaseho naroda.

Jste komunisticky stat (at se Vam to libi a zda nebo ne). Kolik je na svete zemi kde si pustili bolseviky do vlady?

reaguj[2]
Dolly Sobota 5. 07. 2008, 01.47

A ty jsi z Madagaskaru, kašpare?

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?