Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Manipulace, provokace, dezinformace (7.část)

…čili kupci, intelektuálové a moderátoři

 

Prolog: Hlavním druhem ruských zbraní, který rozhodoval o trvání Ruska do dnešní doby, o jeho moci i eventuálních budoucích vítězstvích, není prvek vojenské síly, jak je v Evropě obvyklé, ale hluboké politické působení, charakteristické svou diversní, podvratnou, a hlavně propagandistickou povahou… A náš úkol zůstává vlastně stále stejný – nedovolit jim, aby ulovili naše duše.

Ježíš materialista, Stalin – dobrá žena

Když před II. světovou válkou utekl do USA agent GRU Walter Krywicki, mezi lidmi, s nimiž v Americe mluvil, nenašel nikoho, s kým by si mohl vážněji promluvit o SSSR. Americká sovětologie se nacházela v plenkách, a newyorští novináři kladli Krywickému naivní otázky ve stylu: Je to pravda, že Stalin dává příkazy Kominternovi?

 

 

V té době bylo jedním ze států, v nichž byla sovětologická reflexe nejlépe rozvinuta, Polsko. Mezi přední znalce problému náleželi mj. již zmíněný Stanisław Swianiewicz, Ryszard Wraga a také Włodzimierz Bączkowski. Poslední z nich zveřejnil v roce 1938 důležitý náčrt nazvaný Zamyšlení o jádru ruské moci.

Bączkowski, zdůrazňuje ruské výpůjčky v oblastí vojenství z tradice tatarsko-mongolské, napsal:

  • Hlavním druhem ruských zbraní, který rozhodoval o trvání Ruska do dnešní doby, o jeho moci i eventuálních budoucích vítězstvích, není prvek vojenské síly, jak je v Evropě obvyklé, ale je to velmi hluboké politické působení, charakteristické svou diversní, podvratnou, a hlavně propagandistickou povahou.

Bączkowski obracel pozornost na obrovský nárůst jednotek rozvědky, politické policie a nástrojů diverse ve státní struktuře Ruska, ve srovnání s nimiž je ruská armáda de facto druhoplánovým prvkem v ruské výzbroji.

Již první organisační uspořádání sovětské bezpečnosti – Čeky, zahrnovalo Oddělení provokací, které se v rámci organisačních úprav změnilo na Úřad desinformace, potom od roku 1959 působilo jako Odděleni Dé I. Hlavní správy KGB, a od roku 1969 jako Oddělení A její zahraniční správy. V důsledku každé reorganisace narůstal význam a počet desinformačních struktur v rámci sovětských zvláštních služeb.

Když Bączkowski psal v roce 1938 svůj text, nemohl ani tušit, jakého rozmachu nabudou podvratné aktivity SSSR po II. světové válce. S cílem rozvrátit zevnitř buržoasní společnosti kapitalistického světa intrikoval Sovětský svaz a pomáhal činnosti mnoha nejrůznějších podvratných hnutí a skupin.

 

Brigitte Mohnhauptová – Frakce Rudé armády

 

Je všeobecně známo, že aktivity nejznámějších teroristických organizací na světě byly sponzorovány Sověty, od nichž dostávaly další nejrůznější pomoc. Mezi skupiny tajně podporované Kremlem patřily mj.:

Nejhledanější teroristi světa, takoví jako Carlos nebo Abu Nidal, využívali pohostinství, školení a pomoci komunistických států. Moskva však měla v ruce nejen levicový teror, ale i teror krajně pravicový.

Teprve po otevřeni archivů Stasi se například ukázalo, že Hoffmanova skupina obranných sportů, odpovědná za strašlivý výbuch bomby v době Oktoberfestu v Mnichově v roce 1980, byla řízena komunistickými agenty z Východního Německa.

Podobně infiltrované a řízené z moskevské centrály bylo hnutí pacifistické, kterému se v západních státech dařilo přivádět do ulic stovky miliónů lidi, kteří protestovali nejprve proti válce v Koreji, později proti americké intervenci ve Vietnamu, a posléze proti rozmístění amerických raket ‚Pershing‘ v Západní Evropě.

Srovnejme to s dnešním odporem proti radaru USA v ČR – pozn. vkladatele – a samozřejmě dodejme, že podobné protesty se nekonaly proti rozmisťování ruských raket SS-20 ve východní Evropě, a to přesto, že s tím začali Sověti, a Američané jenom odpovídali na jejich kroky. Tyto věci popsal velmi přesně Vladimir Bukovsky ve své studii „Pacifisti proti míru“.

Ivona Novomestská před Úřadem vlády – Akce Vládo, máš padáka, stěhuj se!

 

V knížce Rudý kokain a Narkotisace Ameriky a Západu, ukázal americký odborník na obchod s narkotiky Joseph D. Douglas, na dlouhodobé podvratné operace Rusů a Číňanů, jejichž cílem bylo rozšíření drog v západních zemích.

Douglas popsal zejména vazby největších drogových kartelů na ústředí zpravodajských služeb komunistických států. V akcích tohoto druhu vynikal zejména čínský vůdce Mao Ce-tung, jehož oblíbenou četbou bylo Umění války od Sun Tzu, a který opakoval, že Číňané mají povinnost se pomstít za Opiové války v 19. století, a že ve 20. století musejí využit drogy proti svým nepřátelům.

Jiným druhem komunistického působení bylo rozviřování antisemitismu. Jedním z příkladů může být operace Svastika, prováděná na přelomu let 1959/1960, a jejíž podrobnosti zveřejnil agent KGB Rupert Sigl, který utekl na Západ.

Mezi Vánocemi 1959 a polovinou ledna roku 1960 bylo totiž v Západním Německu zaznamenáno až 833 antisemitských projevů: znesvěcování židovských hřbitovů, pomníků a synagog. Židé žijící v Západním Německu dostávali anonymní výhrůžky telefonem a v dopisech.

Současně docházelo k antisemitským výstřelkům v Londýně, Oslu, Vídni, Paříži, Parmě, Glasgowě, Kodani, Ženevě, Stockholmu, Mediolanu, Antverpách, New Yorku, Melbourne, Manchesteru, Aténách, Perthu, Bogotě a Buenos Aires. Nejvíc jich ale bylo v SRN, a to v několika desítkách měst.

Není proto divu, že západní Němci začali ztrácet důvěru svých partnerů v NATO:

  • V některých zemích došlo k ignorování diplomatů, propouštění západo-německých zaměstnanců, přestávaly se prodávat německé výrobky, nebo i přerušovat kontrakty s partnery ze SRN.

Velký titulek v ‚New York Herald Tribune‘ hlásal:

  • Bonn není stavu zbavit se nacistického jedu.

Sověti s akcemi tohoto druhu neustávali a umísťovali své vlivové agenty také na místech klíčových pro dnešní společnost:

Stačí uvést, že v letech 1931–1968 byl canterburským děkanem v anglikánské církvi Hewlett Johnson, člověk, který po své návštěvě Ruska 1937 v době největších stalinských čistek napsal knížku, která vychvalovala komunismus, nazvanou Socialistická šestina světa. Tato knížka byla přeložena do 25 jazyků a vydána v milionech exemplářů.

Tento člověk, který po setkání se Stalinem řekl, že „Soso“ mu připomíná jeho matku – dobrou ženu, svědčil v roce 1949 v Kravčenkově procesu v Paříži, že v Sovětském svazu nejsou tábory nucených prací.

V roce 1950 obdržel stalinovský Řád míru, a nakonec prohlásil, že Ježíš byl materialista, za což mu ve Velké sovětské encyklopedii přiřkli více místa než samému Kristovi. …text Grzegorz Górny – Překlad Petr Vančura

zpracovalo st@tll 2009

Pokračování:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Manipulace, provokace, dezinformace.. (6.část) Následující text: Udavač z Těšína - komentář »»»

Atllanka | Středa 27. 02. 2008, 18.46 | Islamizace, Totalita, Sovětské Rusko | trvalý odkaz | vytisknout | 3052x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?