Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Pátá kolona nové rudé totality

Tak co, vy rusofilní antiamerikanisté, jste Pátá kolona fašismu?

 

Prolog: Dost mě překvapují protiamerické nálady a mnohdy doslova tažení proti USA, zavánějící pátou kolonou. Tento trend není jen v českém tisku, ale je jevem celoevropským. Není to nic nového, jak nasvědčuje tato zpráva z již poněkud starších novin:

 • Nemáme nic proti americkému lidu, pouze proti americké vládě, a jejímu arogantnímu, neopodstatněnému a nebezpečnému vměšování do záležitostí jiných národů…
 • Svět nepotřebuje žádného světového četníka, svět si vytváří svůj vlastní řád…
 • Vedení Spojených států si namlouvá, že Amerika je průkopníkem světa, že je jeho mravním svědomím…
 • Že pouze Amerika smí dobývat, smí se v zahraniční politice rázně vyjadřovat…
 • Přesvědčení, že je posláním Ameriky učinit svět zralým pro demokracii, vedlo tuto zemi čím dál tím hlouběji do víru intervencionismu, a způsobilo, že rozum amerických státníků byl zatemněn plány na ovládnutí světa…
 • Presidentova politika je v přímém kontrastu s tradiční politikou Spojených států, která považuje vměšování do vnitřních nebo vnějších záležitostí jiné země za nepřípustné.
 • Potřeba prosadit se, namyšlenost, neschopnost a umíněnost, to jsou jejich dnešní trumfy…

Souhlasíte? Pak souhlasíte s Goebbelsem!

Toto totiž pravil o USA 21. ledna 1939 pro Vőlkischer Beobachter Dr. Josef Goebbels – Pro ty mladší, Dr. Josef Goebbels byl ministrem propagandy Hitlerovy vlády.

 

Samozřejmě že i v USA není všechno v pořádku

Přidám se tedy také ke kritice jejich zahraniční politiky, kde si USA dovolují něco, co si nikdy žádné komunistické ani ty postkomunistické státy nedovolily a nikdy nedovolí. Posuďte sami následující statistiku.

Prvních 10 zemí, které v OSN volí nejvíce proti návrhům USA (1997) a pomoc USA těmto zemím v dolarech následující rok, 1998.

 • 01/ Kuba – 87 %  – 2,000.000
 • 02/ Komoros – 84 %  – 75.000
 • 03/ Laos – 82 % – 3,500.000
 • 04/ Cape Verde – 81 % – 5,110.000
 • 05/ Indie – 81 % – 143,699.000
 • 06/ Čad  – 79 % – 1,270.000
 • 07/ Angola – 78 % – 54,408:000
 • 08/ Lebanon – 78 % – 12,550.000
 • 09/ Burma – 74 % – 5,000.000
 • 10/ Čína – 72 % – 1,007.000

Komunistická Kuba – No comment


Jak vlastně volí země, které dostávají od USA nejvyšší pomoc? Statistika je z 53. zasedání OSN a pomoc těmto zemím následujícího roku 1998, ve stejném pořadí: Stát  – občané proti USA v %  – obdržená pomoc v dolarech:

 • 01/ Israel – 6 %  – 3.000,000.000
 • 02/ Egypt – 68 % – 2.116,000.000
 • 03/ Ukrajina – 47 % – 229,147.000
 • 04/ Jordán – 72 % – 192,814.000
 • 05/ Indie – 81 % – 143,699.000
 • 06/ Rusko – 45 % – 133,955:000
 • 07/ Peru – 60 % – 116,191.000
 • 08/ Etiopie – 68 % – 114,232.000
 • 09/ Haiti – 62 % – 101,618.000
 • 10/ Gruzie – 41 % – 92,946.000

Řekněte sami, není ta zahraniční politika pomoci jiným státům poněkud postavená na hlavu? Mě to připadá, jako když mi soused krade slepice a já mu za ně ještě platím. No jo, ale kde tedy je to tvrzení, které jsem tolikrát v Evropě a zejména v Česku slyšel, že americká pomoc se váže na politický zisk? I ten veliký spojenec Israel, hlasoval proti návrhům USA šestkrát ze sta. O těch ostatních, o kterých tvrdím že spojenci USA nejsou, se není ani potřeba zmiňovat.

Také jsem mnohokrát slyšel, že válku v Iráku vede USA kvůli oleji. Nelze samozřejmě s ignorancí argumentovat. Češi (a nejen oni) nějak nechápou, že se USA především jedná o stabilitu a tedy klid a mír v celé oblasti. Ona ta statistika zase něco napovídá, tři největší dodavatelé ropy do USA jsou Kanada, Venezuela a Saudská Arábie.

A jak je olej ze středního východu rozdělen?

Zhruba jen 20 % putuje do USA, 20 % na dálný východ a 60 % do Evropy. Kdo by tedy měl mít největší zájem na tom, aby na středním východě byl klid a dodávky ropy zůstaly nepřerušeny? Podle posledních propočtů geologů, má Kanada třikrát více ropy ve svých térových píscích v Albertě, než celá Saudská Arábie.

Když pominu nenačatá ložiska na Aljašce a nový nález ložiska poměrně blízko břehů Kalifornie,který představuje 50 % olejových zásob celé USA, dovedu si docela dobře představit co by se stalo s hospodářstvím Venezuely, kdyby USA přestala od skoro socialistické Venezuely ropu brát.**

A jestli s pomocí USA se tak silně fašistické a militaristické Německo a Japonsko stalo vzorovými a prosperujícími demokraciemi, věřím že i ten Irák to jednou k té demokracii dotáhne.

Ještě mě zaráží ta vybičovaná kampaň proti americkému radaru

Tato kampaň je důkazem toho, jak je ještě Česká republika ovládaná komunistickou propagandou. Jiné vysvětlení nenacházím. Pokud by bylo rozumné, tak ho přijmu, jenže hysterická propaganda se nikdy s rozumem neslučovala.

Nebudu brát vůbec v úvahu lidi, kteří tvrdí že dvě okupace jsme už měli a nepotřebujeme třetí. Není přece možné srovnávat statisícové armády, které v minulosti Českou republiku okupovaly, ať už to byli sověti, nebo němci, s malou radarovou stanicí a pár zaměstnanců sloužící k obraně. Ostatně menších radarů k řízení leteckého provozu jsou desítky a na každém letišti. Demonstrace proti nim se jaksi nekonají.

Nechci ani mluvit o tom, že to nebude zadarmo a oblast kolem radaru může jen hospodářsky vzkvétat.

Že musíme brát ohled na Rusko a Putina? Rusko vždy rozumělo jen pozici síly. Nemá žádné právo se vměšovat do toho, co si Česká republika rozhodne. Česká republika by si měla uvědomit, že doba, kdy Sovětský svaz Československu diktoval a to skákalo přesně tak jak pískal, je pryč.

Jestli chce Česká republika něco ve světě skutečně znamenat a do té demokracie to jednou dotáhnout, pak musí čelit další sovětizaci. Jenže to také znamená si vypořádat s vlastními komunisty a jejich stranou. Kolotoč, nebo začarovaný kruh?

Pro odpůrce radaru mám jen tři otázky:

 • 1/ Je možné aby se Česká republika ubránila sama proti vnějšímu nepříteli?
 • 2/ Je dobré mít nad hlavou střechu, která by zabránila aby jednoho dne na mě bomby nepadaly?
 • 3/ Která země jako jediná na světě může takovou obranu zaručit a která nikdy ze svých mezinárodních závazků neustoupila?

Než mi začnete nadávat, tak se zamyslete. Jak je možné, že Taiwan nemusel čelit již po více než padesát let čínské okupaci, která jej považuje za svoje území? Mimochodem, Taiwanu to vzalo zhruba 35 let, než dospěl k demokracii. Myslíte si, že to v České republice bude rychlejší?

Na závěr jen malou perličku

V Anglii, na poměrně veliké konferenci, byl Colin Powel dotázán kantemburským arcibiskupem, jestli plány pro Irák nejsou jen příkladem George Bushe v budování amerického imperia. Colin Powel odpověděl:

 • Za dlouhé roky své existence, Spojené Státy poslaly mnoho svých schopných, mladých mužů a žen do nebezpečných válek, bojovat za svobodu mimo hranice našeho území. Jediný kus země, o kterou jsme kdy požádali výměnou za tuto naši službu bylo jen tolik půdy, abychom mohli pohřbít ty, kteří se nevrátili.


zpracovalo st@tll 2007

Související texty:

Upozornění redakce:

 • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..


Vaše případné komentáře se na našem webu zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před tím dnešním šíleným reklamním spamem… Klidně naše texty komentujte, či se ptejte na to, co vás zajímá, vždy vám odpovíme.


Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Mozkový lívanec Lukáš Kollarčík Následující text: Blbost lidská je opravdu věčná »»»

Atllanka | Úterý 26. 07. 2022, 07.40 | Česko, Radar USA, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 2771x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
piere Úterý 22. 01. 2008, 21.09

neochvějné stanovisko jako autor jsem zachovával až do března 2003. Tam se začal pohled na pol. usa měnit. Může se vymyslet tisíc důvodů proč, ale to hlavní bylo demonstrativně porušeno. Nikdy jsem neby příznivcem Iráku ani v době kdy Saddama Husajna podporovaly usa ani potom, ale přepadení státu kvůli ropě s vymyšlenými argumenty dělají pouze kovbojové ve filmu a současná „politická garnitura“ usa. todle vyjádření není antiamerikanismus, nebo jak to někdo nazývá, je to vyjádření pohledu na nesprávnou věc. Myslím, že to není nenávist jen tak ale konkrétní kroky, které se jednoduše mnoha lidem nelíbí, např si myslím že tak vojenskostrategicky důležité zařízení kousek od Prahy je totální debilismus.

reaguj[2] to piere
Nemo Úterý 22. 01. 2008, 23.59

Tož tady vidíš, že 100 lidí = 100 názorů. Já zase s autorem plně souhlasím. Dle mého ten, kdo za Iráckým konfliktem vidí jen ropu, má příliš zúžený úhel pohledu, majícího jádro v levičáckém protiamerickém tažení, jehož oběťí jsi očividně i ty. A pokud jde o umístění radaru, nenajdeš v Evropě místo, které by nebylo blízko něčeho. Tak proč ne třeba blízko Prahy? Ty asi budeš Pražák,že?

reaguj[3] Piere
Královna Středa 23. 01. 2008, 00.12

Čteš ty vůbec to, k čemu se vyjadřuješ? Asi těžko, jinak bys tu viděl toto:

Také jsem mnohokrát slyšel, že válku v Iráku vede USA kvůli oleji. Nelze samozřejmě s ignorancí argumentovat. Češi (a nejen oni) nějak nechápou, že se USA především jedná o stabilitu a tedy klid a mír v celé oblasti. Ona ta statistika zase něco napovídá. Tři největší dodavatelé ropy do USA jsou Kanada, Venezuela a Saudská Arábie. Jak je olej ze středního východu rozdělen?

Zhruba jen 20 % putuje do USA, 20 % na dálný východ a 60 % do Evropy. Kdo by tedy měl mít největší zájem na tom, aby na středním východě byl klid a dodávky ropy zůstaly nepřerušeny? ___________________________________________

Tož tak, Petránku, a o té debilitě raději pomlč, myslím, že by sis měl zamést především u svého prahu, ty správňáku :-D

reaguj[4] Tedy!
Jentak Středa 23. 01. 2008, 00.20

[1] piere:Psát USA malými písmeny, to už svědčí nejen o debilitě, ale i o pěkné dávce nenávisti – copak, copak, Piere, neúspěšný život? :-P :-P :-P

reaguj[5] :-)
Božetěch Středa 23. 01. 2008, 00.32

U Piera jde nejspíš o malé sebevědomí, nebo jak se říká tomu, co mají chlapi pod pupíkem… :-)

reaguj[6] pre atlanku
go go Středa 23. 01. 2008, 08.45

No pozeram ako ste sa tu vyfarbili len čo je pravda, kolko vam davaju za ty somariny? Aj vlastnu domenu vam už aj dali, no ako stary komunista musim povedat že ten hentý kapisralismus sa vám rentuje, však? Neiste vy tá Bubílková čo zradila svojich? Asi hej, však? No sledujeme vas, nemajte obavy, ešče sa aj zasmejeme my! Vy uže menej! :-D

reaguj[7] Blbost a zloba lidská
Chrisis Středa 23. 01. 2008, 09.01

Podle některých pitomců co tu píšou jak USA přepadly Irák, asi taky přepadly za 2.světové války Evropu? Zřejmě ano, no toto, a to jsme neměli ropu! Co od nás vlastně chtěli, že sem nahnali svoje syny umřít? Pustil jsem si tu ukázku z Vojína Ryana, ( kvůli pokračování jsem se dokonce zaregistroval na Youtube) a musím říct, že nikdy nebudeme moci přestat děkovat za to, že Kolumbus Ameriku objevil a že na ní odešlo kdysi tolik našich odvážných předků. De fakto tam odešli jako Pátá kolona proto, aby nám už nejednou zachránili naší vlastní prdel před naší nemožnou dekadencí a mravní bídou. Ať žije USA!

BTW – ten soubor Bůh ochraňuj Ameriku – nemá chybu!

reaguj[8]
Božetěch Středa 23. 01. 2008, 10.50

Bože!Těch pitomců snad přibývá! Jak se asi množí! Snad dělením, protože si nedokážu představit, že by některá takovému oslovi jako je go go dovolila klasický způsob. Nicméně dokud budou takoví troubové chodit po světě,mají podobné stránky jako je tahle smysl. Držím palce,Atllanko a nedej se těmi bezzubými psy zastrašit.

reaguj[9] pro Chrisis
Jarda mejl Pátek 25. 01. 2008, 17.11

Ne, ropa v Evropě ke konci II. světové války opravdu nebyla. A ani v později. Mám na mysli takové množství, jako jako např v Iráku, aby byla zajímavou pro takový stát, jako je USA. To jen Franklina Delana Roosevelta jímala hrůza, že by Stalin smetl Německo do Atlantiku. To byl důvod k otevření druhé tzv. Západní fronty. Opravdu nevím koho myslíš třetím slovem ve svém příspěvku. Napadá mne, že sám sebe.[7] Chrisis:

reaguj[10]
Jyrka Magor Pátek 25. 01. 2008, 23.12

[9] Jarda:Ježiš, Jardo, co ty jsi za hlupáka? Přece tebe myslel, ne? Takovou pitomost jako ty, tu jen tak nevyplodí kdekdo, to už musí být hajzl od nátury, Chris byl k tobě ještě slušný! Víme? :-D :-D :-D

reaguj[11]
matokate Pátek 22. 01. 2010, 11.58

Víte, chápu váš pohled, ale taky je jednostranný. Stavíte tak sám sebe na roveň těm, kterým se vysmíváte. I když si chcete obhájit svůj názor, nemůžete upadat do zaujatosti… Vzhledem k tomu, že působíte jako inteligentní člověk, měl byste se jednostranosti vyvarovat. Bylo by od vás naivní, kdybyste tvrdil, že americké politické zájmy jsou zcela nezištné a občané Ameriky jsou naši spasitelé – ale celý předchozí text tomu nasvědčuje…

reaguj[12] Jojojo
Haha Pátek 22. 01. 2010, 20.15

[11] matokate: To jsme celí my, my odpůrci totalit… Vidíme je jednostranně, prostě a jednoduše. Jinak, copak bys vyvrátil jako nepravdu? Konkrétně, ano?

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?