Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Muslimky a Konvertiky II.

Což takhle dát si islám…

 

Motto: Lidé se mě často ptají, jestli chci umřít, když pořád říkám ty věci o islámu, které říkám. Odpověď zní ne, já chci žít. Ale některé věci je třeba vyslovit a v některých okamžicích se mlčení stává spoluviníkem nespravedlnosti… Ayaan Hirsi Alí

 

Aqeela Lindsay Wheeler, hospodyně a matka, 26 let, Leicester

Jako náctiletá jsem považovala veškeré náboženství za patetické. Každý víkend jsem trávila opíjením se v odpočinkovém středisku v botách na podpatcích a minisukni. Můj názor byl: jaký má smysl se omezovat? Žiješ jen jednou.

 

                Zleva: Sukina Douglas, Catherine Heseltine, Aqeela Lindsay Wheeler                     Catherine Huntley a Joanne Bailey

 

Na univerzitě jsme vedla typickou studentskou existenci, pití a chození do klubů, ale pokaždé jsem se probouzela ráno s kocovinou, a ptala se, oč jde?

Až ve druhém roce jsem potkala Husseina. Věděla jsem, že je muslim, ale zamilovávali jsme se, takže jsem zametla celé to téma náboženství pod koberec. Ale po šesti měsících vztahu mi řekl, že být se mnou je proti jeho víře.

Byla jsem zmatená. Tu noc jsem celou proseděla při čtení dvou knih o islámu, co mi Hussein dal. Pamatuji si, že jsem se rozplakala, protože jsem byla tak ohromená. Myslela jsem si, ‘Toto by mohl být celý smysl života.’ Ale měla jsem mnoho otázek: proč bych si měla zahalovat hlavu? Proč nemohu jíst jak chci, a to co mi chutná?

 

 

Začala jsem hovořit s muslimskými ženami na univerzitě a ty naprosto změnily moje hledisko. Byly vzdělané, úspěšné – a vlastně shledávaly závoj osvobozujícím. Byla jsem přesvědčena a o tři týdny později jsem se oficiálně obrátila na islám.

Když jsem to o několik týdnů později řekla mámě, nemyslím, že to brala vážně. Udělala pár poznámek jako, ‘Proč bys měla nosit šátek? Máš pěkné vlasy,’ ale nevypada, že chápe, co to znamenalo.

 

Moje nejlepší kamarádka na univerzitě se ode mne úplně odvrátila:

  • Nemohla pochopit, jak jsem mohla jeden týden být venku v klubu a ten další se všeho vzdát a obrátit se na islám. Příliš mne spojovala se starým životem, takže jsem její ztráty nelitovala.

 

Zvolila jsem si jména Aqeela, protože to znamená ‘rozumná a inteligentní’ – a takovou jsem usilovala se stát, když jsem se před šesti lety obrátila na islám. Stala jsem se naprostou novou osobou: všechno, co mělo co dělat s Lindsay jsem vymazala z paměti.

Nejtěžší bylo změnit způsob oblékání, jelikož jsem vždycky sledovala poslední módu. Když jsem si pevně zkoušela hidžáb, vzpomínám si na sezení před zrcadlem s myšlenkou, ‘Co to dělám, dávat si kus látky na hlavu? Vypadám jako blázen!’ Teď se bez něho cítím nahá a jen příležitostně sním za bílého dne o větru ve vlasech. Jednou nebo dvakrát jsem se po příchodu domů rozplakala, protože jsem se cítila jako hastroš – ale to je jen marnivost.

 

 

Je to úleva už necítit ten tlak. Nošení hidžábu mi připomíná, že vše, co potřebuji, je sloužit Bohu a být pokorná. Prošla jsem i fází nošení niqábu [obličejového závoje] poněvadž jsem pociťovala, že je to vhodnější – ale může to také vyvolávat problémy.

Když lidé vidí bílou dívku s niqábem, uvažují tak, že jsem se vykašlala na vlastní kulturu a následuji kulturu Asijatů. Stalo se mi, že na mne náciletí kluci křičeli na ulici, ‘Sundej si ten smradlavý hadr z hlavy, ty bílý pancharte.’ Po bombardování Londýna jsem se bála chodit po ulici ze strachu z odplaty.

 

Ale většinou vedu šťastný život.

Vzala jsem si Husseina a teď máme ročního syna, Zakira. Snažíme se držet tradičních muslimských rolí: Jsem především hospodyně a matka, zatímco on chodí do práce a vydělává. Kdysi jsem snívala o úspěšné kariéře psycholožky, ale teď už si to nepřeji.

Stát se muslimkou pro mě určitě nebylo tou nejsnadnější cestou jak se seberealizovat. Život, který vedu na mě mnohdy působí jako vězení s množstvím nepřekročitelných pravidel a omezeními, ale my, správné muslimky věříme, že budeme za vše odměněny v posmrtném životě od Allaha. A o to ve svých modlitbách usilujeme.

zdroj 

 

Správná muslimka – Bárri

Podle muslimského zákona nemáte na rozvod žádné právo. O rozvod můžete žádat pouze tehdy když prokážete, že je váš manžel impotentní a nebo vás nechává zcela bez prostředků.

 

 

Všichni členové vašeho klanu, či komunity vám budou říkat, že když usilujete o rozvod z jiného důvodu, například krutého bití, chováte se směšně. Obvzláště v případě, není-li váš manžel chudý. Pokud se rozvedete, budete jako použité zboží, protože nebudete už panna. Ale co je kromě toho nejdůležitější je to, že se s vámi ponese pověst, že nejste dobrá muslimka, že nejste bárri.

 

Žena, která je bárri, se chová jako pokorný a zbožný otrok.

Uctívá manželovu rodinu, bez řečí se o ni stará, pracuje na ni a připravuje jí krmi. Nikdy si nenaříká, nikdy si na nic nestěžuje, nikdy nic nežádá. Poskytuje excelentní služby, ale hlavu má stále hluboce skloněnou.

Když je její manžel k ní krutý, když ji zbije či znásilní a ještě ji trápí za to, že si to nechala líbit, když si přivede další manželku a souloží s ní před jejími zraky, ještě více sklopí svůj pohled a umně skryje své slzy.

A pracuje o to víc a bez ustání, tvrdě se obětuje, je více než oddané, vstřícné a dobře vycvičené domácí zvíře. To všechno znamená být bárri, jinými slovy, dobrou muslimkou.

Když jste muslimskou manželkou, musíte se naučit sama sobě říkat, že Bůh je spravedlivý, že všechno vidí a že vás za vaši pokoru odmění v budoucnu v nebi.

 

 

Do té doby než se tak stane, tleskají všichni, co vás znají, za vaši nezměrnou a laskavou trpělivost vašim rodičům, dávajíce jim tak na jevo, jak výborně vás vychovali.

Vaši bratři jsou vám vděčni, jak uchováváte jejich čest. Chlubí se vámi v jiných rodinách, a poukazují na to, jak hrdinně se podřizujete.

Čím větší trápení snášíte, tím lépe. A když vytrváte, možná jednou uctí vaši poslušnost i rodina vašeho manžela, a jak oni, tak i manžel sám se k vám třeba jednou začnou chovat jako k lidské bytosti.

Pokud jako bárri cítíte zármutek, pokoření, únavu nebo zoufalství nad neutuchajícím vykořisťováním, skryjte to před zraky ostatních. Lásku a útěchu hledejte u Allaha, ke kterému se usilovně modlete a proste ho, aby z vašeho manžela učinil snesitelnějšího člověka. V každodenní modlitbě je vaše síla.

 

Všechny muslimské matky musí tuto schopnost a sílu zvanou bárri předat svým dcerám.

Pokud se vám to podaří a vy a vaše dcery se stanete opravdu poslušnými bárri, překročí vaše pověst hranice měst a vesnic a vy se stanete dokonalou legendou. Islám vám k tomu dává přesná pravidla, v nichž naleznete sílu i útěchu zároveň, jakož i budete mít neochvějnou jistotu, že vás jak otec, tak manžel ani bratří neproklejí a vy se tak dostanete do ráje.

 

 

A vězte, že otcovo prokletí je to nejhorší, co by vás mohlo na tomto světě potkat, je to jako lístek rovnou do pekla. Už z toho důvodu věřím, že z vás budou oddané a věrné muslimky, pravé bárri.

Ayaan Hirsí Alí 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec. Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 pošli na vybrali.sme.sk pridej.cz

««« Předchozí text: Kterak proletáři přetvářejí svět Následující text: Jak porazit islám »»»

Atllanka | Středa 17. 11. 2010, 13.16 | Islámský středověk, Multikulturalismus, Islamizace | trvalý odkaz | vytisknout | 3250x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
saavedra mejl Středa 15. 08. 2012, 22.27

tahle ženská je magor a agent CIA

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?