Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

John Lennon - Největší Brouk

Před 30-ti lety byl zavražděn u svého New Yorkského domu John Lennon

 

John Lennon byl zastřelen duševně nemocným Markem Davidem Chapmanem, kterému jen několik hodin předtím podepsal své nové album Double Fantasy…..

John a jeho manželka Yoko Ono vystoupili onoho osudného 8.prosince 1980 asi ve 22.50 z taxíku, který je přivezl z nahrávacího studia a když prošli vstupní bránou do svého domu Dakota, zavolal na něj Chapman zezadu – Pane Lennone!

 

 

John se otočil a Chapman na něj sedmkrát vystřelil, a pokaždé jej zasáhl. Přesto stačil John ještě vyjít několik schodů a teprve pak se zhroutil na zem. Na místo velice záhy dorazili dva policisté, kteří na nic nečekali, naložili jej do svého auta a odvezli do nemocnice, vzdálené necelou míli.

Již během tohoto převozu těžce zraněný John ztrácel vědomí, a podle vyjádření doktora Stephena Lynna, který té noci sloužil, zemřel John Lennon již v policejním voze, tj. krátce před 23. hodinou. Přesto učinil pokusy o jeho záchranu, ale všechny byly marné.

 

 

Mnohočetné střelné rány způsobily vážná zranění včetně roztříštěné levé lopatky a průstřelu plic. Fatálním zraněním však bylo přetnutí krční tepny, což bylo příčinou ztráty asi 80% krve, a John Lennon zemřel na hemoragický šok. Kolem 23:15 je tato zpráva oznámena Yoko Ono, a ta nemocnici opustila zhruba o půl hodiny později.

 

 

Krátce před půlnocí již doktor Lynn popisoval událost na tiskové konferenci přímo v budově nemocnice, a přibližně v té samé době se zpráva dostala do vysílání rozhlasových i televizních stanic po celých Spojených státech a odtud prakticky do celého světa. Ve stejnou dobu byl již shromážděný dav lidí před domem Dakota, kde zpívali Lennonovy písně jak z období Beatles, tak jeho sólové kariéry.

Po několik dalších dní většina rozhlasových i televizních stanic zrušila své programy a věnovala se téměř výhradně této události, vysílání tvořily převážně nahrávky Beatles a Johna Lennona, některé televizní stanice pak zařadily do vysílání i některý z filmů Beatles. Zbabělá vražda Johna Lennona kromě jiného rozproudila debatu o držení zbraní v USA.

 

 

Po Johnově smrti se jako obvykle vyrojila spousta teorií o fingované vraždě a o Johnovi žijícím někde v tichomoří na zapadlém ostrově. Lennonova vdova, Yoko Ono, žije v Dakota House dodnes.

Lennonovy písně, např. Imagine nebo Strawberry Fields Forever, jsou často zařazovány mezi vůbec nejlepší písně hudební historie. V roce 2002 britská rozhlasová stanice BBC uspořádala hlasování o 100 největších Britů v historii a John Lennon se umístil na 8. místě.

 

 

Brouk John Lennon má na Hollywoodském chodníku slávy právem svou vlastní hvězdu.

 

Zpracovala A.A. 

 

 

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

 

Související texty a videa:

 

A nakonec pozdrav pro Tebe klikni si!

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Moravský Edelweiss Následující text: Žaluji Boha Všemohoucího »»»

Atllanka | Středa 8. 12. 2010, 01.50 | Historie, Videa, Osobnosti | trvalý odkaz | vytisknout | 4102x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
Toni mejl Středa 14. 01. 2009, 09.08

Thank you for adding my video, „John and Yoko…with love“ to your page! You're very kind and I'm honored! Success and happiness to you, Toni (Seaweed2007)

Nelze přidávat nové komentáře.