Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Je Putin nový Hitler?

Co ani zdaleka nevíte o Rusku

 

Motto: Němci v Sudetech již několik měsíců trpí mučením ze strany československé vlády. Sudetoněmecké obyvatelstvo bylo a je německé. S touto německou menšinou, která tam žije, se špatně zachází tím nejtrýznivějším způsobem.

 

Jmenuje se Adolf Hitler?

Jeho země pompézně hostila olympijské hry a pak se rozhodl připojit část sousední suverénní země ke svému impériu s odůvodněním, že chrání své krajany před utrpením v zahraničí.

V říjnu 1939, po zahájení invaze do Československa, Hitler prohlásil:

Němci v Sudetech již několik měsíců trpí mučením ze strany československé vlády. Sudetoněmecké obyvatelstvo bylo a je německé. S touto německou menšinou, která tam žije, se špatně zachází tím nejtrýznivějším způsobem.

 

Nebo se snad jmenuje Vladimir Putin?

V březnu 2014 (75 let po Hitlerově projevu v Reichstagu o Sudetech a krátce poté, co ukrajinská revoluce svrhla zločinný autoritářský režim Viktora Janukovyče), vtrhla ruská vojska do ukrajinské republiky Krym, zatímco Putin se obrátil na Radu federace Federálního shromáždění Ruské federace se slovy:

V souvislosti s mimořádnou situací, která se vyvinula na Ukrajině, a ohrožením občanů Ruské federace, našich krajanů, se tímto obracím na Radu federace Federálního shromáždění Ruské federace s výzvou k použití ozbrojených sil Ruské federace na území Ukrajiny.

Kromě těchto citátů a nápadné podobnosti mezi hymnou ruského parlamentu a hymnou nacistického Německa existují i další důvody domnívat se, že shody mezi Hitlerovou a Putinovou doktrínou nejsou náhodné. A zde je důvod:

 

Fašist. euroasijská ideologie v pozadí Putinovy Euroasijské unie

Putinova vojenská invaze na Ukrajinu je vedena revanšistickými ambicemi obnovit Ruskem vedené impérium na úkor suverénních států. Již v roce 2005 při projevu před Federálním shromážděním Ruské federace,

Putin prohlásil: Především bychom měli uznat, že rozpad Sovětského svazu byl hlavní geopolitickou katastrofou století. Co se týče ruského národa, stalo se z něj skutečné drama. Desítky milionů našich spoluobčanů a krajanů se ocitly mimo ruské území.

Nová říše, Euroasijská unie, kterou chce Putin vytvořit v roce 2015 na základě stávající Celní unie Běloruska, Kazachstánu a Ruska, však nebude jen kopírovat Sovětský svaz. Putin půjde dál.

Eurasijskou unii je třeba interpretovat doslova v geografickém smyslu. Ukrajina je jen prvním krokem. Putin Ukrajinu stejně nikdy nepovažoval za „skutečný stát“.

V roce 2008 při rozhovoru s Georgem Bushem na zasedání NATO v Bukurešti Putin řekl: „Vy nechápete, Georgi, že Ukrajina ani není stát. Co je to Ukrajina? Část jejího území je východní Evropa, ale větší část je dar od nás“.

 

Alexandr Dugin, Jean-François Thiriart a další rudí fašisté

Ideologie eurasianismu je ve své moderní interpretaci formou fašismu s výrazným ruským zabarvením. Hlavním zastáncem eurasianismu je Alexandr Dugin, známý ruský extremista a vůdce Mezinárodního eurasijského hnutí se silnými vazbami na fašisty v západní Evropě a zejména ve Velké Británii.

 

 

Duginův vzestup začal v roce 1998, kdy se Putin stal šéfem ruské Federální bezpečnostní služby: Dugin opustil okrajovou fašistickou Národně-bolševickou stranu (NBP) a byl jmenován zvláštním poradcem současného předsedy ruského parlamentu Gennadije Selezněva.

Ze západních fašistických ideologů, kteří měli na Dugina formativní vliv, je zajímavý především jeden autor. Je jím belgický krajně pravicový politik Jean-François Thiriart (1922–1992), odsouzený kolaborant za druhé světové války a oddaný poválečný panevropský fašista.

Počátkem 80. let Thiriart předkládal myšlenku fašistické euro-sovětské aliance a tvrdil: „Chce-li Moskva Evropu europeizovat, hlásám totální spolupráci se sovětským podnikem. Pak budu první, kdo si na čepici nasadí rudou hvězdu. Sovětská Evropa ano, bez výhrad“

 

 

V srpnu 1992 odjel Thiriart jako člen obnovené Evropské osvobozenecké fronty do Moskvy, aby se setkal s Duginem a dalšími ruskými fašisty a antisemity: Dugin se setkal s Alexandrem Prochanovem, Sergejem Baburinem a dalšími, mezi nimiž byli i vůdci Komunistické strany Ruské federace s klamavým názvem Gennadij Zjuganov a Jegor Ligatčev.

V roce 1997, ještě jako spoluvůdce NBP, vydal Dugin své nejdůležitější dílo Základy geopolitiky. Duginovým vojenským poradcem pro tuto knihu byl generálporučík Nikolaj Klokotov, který vyučoval na Akademii generálního štábu ozbrojených sil Ruska.

V Základech geopolitiky odůvodnil eurasijskou averzi vůči USA a anglosaskému světu obecně. Podle něj se planeta dělí zhruba na tři velké prostory:

 • Světový ostrov (USA a celý anglosaský svět)
 • Eurasii (převážně střední Evropa, Rusko a Asie)
 • Rimland (státy mezi Světovým ostrovem a Eurasií)

Podle Dugina existuje trvalá a neřešitelná konfrontace mezi Světovým ostrovem spojeným s „homogenizujícím novým světovým řádem“ ovládaným USA a „Zemí moci“ orientovanou na Rusko a „novým euroasijským řádem“.

V klasické manichejské tradici Dugin démonizuje USA a celý „Světový ostrov“ jako „vládu Antikrista“. Aby Rusko mohlo proti tomuto „Světovému ostrovu“ bojovat, musí si nejprve zajistit euroasijský kontinent a vybudovat verzi Thiriartova eurosovětského impéria 21. století.

 

 

V téže knize Dugin s pomocí generálporučíka Klokotova poskytl plán vybudování Euroasijské říše. Některé regiony a země by byly obsazeny vojenskou silou (hard power), jiné silou přesvědčování (soft power).

 

V souvislosti s Ukrajinou Dugin napsal:

Suverenita Ukrajiny představuje pro ruskou geopolitiku natolik negativní jev, že může v zásadě snadno vyvolat vojenský konflikt. Ukrajina jako nezávislý stát s určitými územními ambicemi představuje obrovskou hrozbu pro celou Eurasii a bez vyřešení ukrajinského problému nemá smysl hovořit o kontinentální geopolitice. Vzhledem k tomu, že prostá integrace Moskvy s Kyjevem je nemožná a nepovede ke stabilní geopolitické struktuře, měla by se Moskva aktivně zapojit do reorganizace ukrajinského prostoru v souladu s jediným logickým a přirozeným geopolitickým modelem.

Tento „logický a přirozený geopolitický model“ předpokládá rozdělení Ukrajiny na několik „zón“, z nichž většina bude pod přímou kontrolou Moskvy. A o to se Kreml již snaží.

Současná strategie Kremlu vůči Ukrajině byla vyzkoušena v Gruzii v roce 2008. Několik let předtím, než Rusko napadlo gruzínské regiony Jižní Osetie a Abcházie, ruské úřady vybízely gruzínské občany těchto regionů, aby požádali o ruské občanství. Když nadešel čas, ruské síly úspěšně vyprovokovaly Gruzínce k odpovědi palbou a Rusko poté Jižní Osetii a Abcházii obsadilo pod záminkou ochrany ruských občanů a ruských „modrých přileb“ v těchto regionech.

 

 

Během útoku na gruzínská území Dugin vyzval ruskou armádu, aby na Tbilisi poslala tanky:

„Tanky na Tbilisi!“ – Toto je hlas naší národní historie! Ti, kdo nesouhlasí s „Tanky na Tbilisi!“, nejsou Rusové. „Tanky do Tbilisi!“, to by měl mít každý Rus napsáno na čele.

Sám Dugin se vydal do Jižní Osetie se svými stoupenci z Euroasijského hnutí mládeže a vedl rozhovory se samozvaným vůdcem proruských jihoosetských separatistů Eduardem Kokojtym.

 

 

Euroasijský plán Kremlu pro Ukrajinu byl podobný:

Mnoho let před ruskou invazí na Krym zavedly ruské úřady jednoduchý postup pro získání ruského občanství. Navíc na Krymu, ve městě Sevastopol, sídlí také ruská černomořská flotila.

 

Kremelský plán A však nevyšel:

Ukrajinské síly nepodlehly provokacím a nezačaly střílet ani navzdory otevřené vojenské invazi. Plán B Kremlu zřejmě spočívá v provedení teroristického útoku proti Rusům nebo vlastním vojenským silám na Krymu a následném obvinění ukrajinské strany z terorismu. Poté zahájit plnohodnotnou invazi. Propagandistická mašinérie v goebbelsovském stylu již pracuje.

Kreml již si velkopansky „zvolil“ premiérem Krymu Sergeje Aksenova. Jeho ultranacionalistická strana „Ruská jednota“ získala v místních krymských volbách v roce 2010 4,02 % hlasů, ale přesto Kreml rozhodl, že je vhodným vůdcem okupovaných území.

 

Nabízí se jedno historické srovnání:

Když nacistické Německo v roce 1940 napadlo Norsko, nacisté podporovali vedení Vidkuna Quislinga, šéfa strany Národní jednota, která v parlamentních volbách před invazí nikdy nedokázala získat více než 2,5 % hlasů. Po druhé světové válce byl Quisling popraven a jeho jméno se stalo synonymem pro „zrádce“.

 

Euroasijský plán Kremlu vůči EU je jiný:

Zatímco pobaltské státy a Polsko mohou být skutečně napadeny (Putin obvinil Polsko a Litvu z výcviku „ukrajinských ozbrojenců“ a na hranicích těchto zemí již začala rozsáhlá ruská taktická cvičení), Kreml pravděpodobně spoléhá na měkkou sílu ve většině zemí EU.

 

Hlavními spojenci Kremlu v EU jsou krajně pravicové strany.

Putin se domnívá, že evropská krajní pravice je na vzestupu, a až se nakonec dostane k moci, její země opustí a nakonec zničí celou EU, aby připravily půdu pro „eurosovětské impérium“. Putin je pro mnoho evropských krajně pravicových aktivistů již kultovní osobou.

 • Italská Národní fronta tleskala Putinovi za jeho zákony proti homosexuálům a za narušení americko-evropských plánů na potlačení režimu Bašára Asada.
 • Andreas Mölzer ze Svobodné strany Rakouska oslavoval Putina jako hrdinu, který „dokázal řídit postkomunistické, krizí zmítané Rusko do klidnějších vod“.
 • Nick Griffin z Britské národní strany chválil Putinovo Rusko za „pevný, transparentní a řádně demokratický systém.“
 • Norský krajně pravicový terorista Anders Breivik o něm psal jako o „spravedlivém a rozhodném vůdci hodném respektu“…

 

 

V květnu 2013 navštívil vůdce Jobbiku Gábor Vona Moskvu, aby se setkal s Duginem na Moskevské státní univerzitě. Na setkání Vona označil Evropskou unii za „zrádnou organizaci“, která „nám vzala naše trhy, naše továrny a naplnila regály našich obchodů západním odpadem“.

Rusko si prý přitom dokázalo „zachovat své tradice“ a na rozdíl od EU nebo USA „neuctívá peníze a masovou kulturu“. Podle Vony je „úlohou dnešního Ruska kompenzovat amerikanizaci Evropy“. Lídr Jobbiku šel dokonce tak daleko, že prohlásil, že pro Maďarsko by bylo lepší vstoupit do Euroasijské unie, pokud by se naskytla příležitost.

 

 

V červnu 2013 navštívila Moskvu také Marine Le Penová, vůdkyně francouzské Národní fronty. Setkala se s předsedou ruského parlamentu Sergejem Naryškinem a místopředsedou vlády Dmitrijem Rogozinem. Posledně jmenovaný je jedním z nejzarytějších jestřábů v ruské vládě. Tentýž měsíc Le Penová navštívila ukrajinské město Sevastopol. Podrobnosti o její návštěvě ukrajinského přístavu, který hostí ruskou černomořskou flotilu, nejsou známy.

Nyní se zdá být stále jasnější, že Putinovy eurasijské plány sahají daleko za hranice Ukrajiny, která se skutečně jeví jako současný sudetský případ.

 

Dugin ve své nedávné eseji nastínil budoucnost ruské eurasijské expanze:

Rusko se ve svém osvobozeneckém bojovém tažení nezastaví ani na území Krymu, ani na Dněpru, a dokonce ani na západních hranicích bývalé Ukrajiny. Naším cílem je osvobození Evropy od atlantistických okupantů – těch, kteří způsobili katastrofu v Kyjevě a delegovali moc na zločineckou juntu. Naším cílem je velký kontinentální osvobozenecký boj. Boj o Evropu je před námi. I když si – pro naše egoistické cíle – zajistíme přijatelné hranice, budeme muset osvobodit Evropu, a to nejen střední, ale i západní.

 

A to je teprve začátek.

Proto se buňky aktivního odporu proti americké hegemonii budou formovat nejen na Krymu, východní Ukrajině, západní Ukrajině, ale i v Evropě. Nazval jste nás „četníkem Evropy“. Ano, to je velmi důležité. My jsme četníci. (Četníkem světa je ale USA, a na ty ani náhodou nemáte vy rudí fašisti! – pozn. Atllanky)

 • Zajišťujeme pořádek, právo, práva a bezpečnost.
 • Trestáme zločince a spoutáváme povstalce.
 • Střežíme zdravou rodinu a spravedlnost.
 • Bráníme kulturu a ducha.
 • Víru a morálku.
 • Identitu a tradici.
 • Jsme svatí četníci.
 • A jdeme k vám – Na Západ.
 • Bránit naše hranice.

Dojde k další „zradě Západu“ – fenoménu, který odkazuje na konec 30. let 20. století, kdy Západ nesplnil právní a politické závazky na ochranu střední a východní Evropy před nacistickým Německem? Než se Západ rozhodne, jak by měl jednat, zvažme následující body.

 

Proč je ochrana Ukrajiny klíčová?

 

…pro samotnou Ukrajinu

Ukrajinská revoluce svrhla zkorumpovaný autoritářský režim Viktora Janukovyče, který se v posledních dnech uchýlil ke státem inspirovanému terorismu proti protestujícím. Předčasné prezidentské volby jsou plánovány na květen 2013 a je zřejmé, že nový prezident bude prodemokratický a proevropský. Předčasné parlamentní volby – ačkoli v tuto chvíli nejsou plánovány – by se měly konat krátce po prezidentských volbách. I v těchto volbách s největší pravděpodobností zvítězí prodemokratické politické síly.

I když jsou v současné vládě zastoupeni někteří členové krajně pravicové strany Svoboda, je třeba si uvědomit, že tato vláda je přechodná a musí řešit pouze dva hlavní problémy:

 • (1) ruskou invazi
 • (2) hospodářskou krizi.

 

Kromě toho samotná podpora Svobody ze strany obyvatelstva v průběhu roku 2013 dramaticky klesala.

V parlamentních volbách v roce 2012 Svoboda získala 10,44 % hlasů; na přelomu ledna a února 2014 by podle průzkumů veřejného mínění Svobodě v parlamentních volbách dalo svůj hlas pouze 5,6 % voličů – což sice stačí na překročení volebního prahu, ale zjevně je to příliš málo na to, aby mohla významně ovlivňovat ukrajinskou politiku.

Ještě horší pro stranu je, že prezidentský rating jejího lídra Oleha Tjahnyboka klesl z 10,4 % v březnu 2013 na 3,8 % na přelomu ledna a února 2014, což z něj činí nevolitelného prezidentského kandidáta. Je dokonce docela možné, že podpora Svobody jako strany může dále klesat. Navzdory senzacechtivým, Kremlem inspirovaným „analýzám“, které tvrdily, že Ukrajina čelí „neofašistickému puči“, se Svoboda během revoluce zdiskreditovala a – pokud Ukrajina přežije probíhající ruskou invazi – pravděpodobně nezíská zpět podporu, které se těšila v roce 2012.

Ukrajina je navíc multikulturní zemí a zejména na Krymu žije několik etnických komunit. Je jediným domovem krymských Tatarů, kteří se účastnili ukrajinské revoluce a bojovali proti Janukovyčovu zločinnému autoritářskému režimu. Podle zpráv z Krymu se krymští Tataři chystají v případě plnohodnotné invaze bojovat proti ruským okupačním silám, ale pokud budou krymští Tataři poraženi, bude se to rovnat genocidě krymskotatarského obyvatelstva.

 

 

…pro region

Pokud Ukrajina přežije ruskou invazi, stane se normální evropskou demokracií a zdrojem stability v regionu. Úspěšná demokratická transformace Ukrajiny může navíc inspirovat prodemokratické procesy v Rusku.

Pokud Rusko Ukrajinu napadne a rozdělí, stane se trvalým bojištěm různých mocností a zdrojem nestability přímo na hranicích EU.

 

…pro Evropu

Putin s invazí na Ukrajinu neskončí. Jeho plány jsou nejen revanšistické, ale také horlivě imperialistické. Duginova fašistická eurasianistická ideologie, která zřejmě leží v srdci Putinem plánované Eurasijské unie, je podložena vizí současné verze Thiriartovy eurosovětské říše, která zahrnuje celý eurasijský kontinent.

Ve třech pobaltských státech, které byly kdysi sovětskými republikami, žije přibližně milion etnických Rusů. Co když se Putin rozhodne, že „trpí mučením“ „litevských, lotyšských a estonských nacionalistů“?

 

Invaze do Jižní Osetie a Abcházie vnukla Putinovi myšlenku, že sudetský scénář funguje.

Pokud zafunguje i na Ukrajině, pak budou na řadě pobaltské státy. A pak může Putin změnit scénář, jako to udělal Hitler po invazi do Československa, Polska a anexi Rakouska.

 

Zní to šíleně? Rozhodně ano.

Před několika dny řekla německá kancléřka Angela Merkelová americkému prezidentovi Baracku Obamovi, že si po rozhovoru s Vladimirem Putinem není jistá, zda je „v kontaktu s realitou“. Podle Merkelové žije Putin „v jiném světě“.

 

…pro svět

V letech 1994–1996 se Ukrajina dobrovolně vzdala třetí největší zásoby jaderných zbraní na světě. Výměnou za tento bezprecedentní akt podepsaly USA, Velká Británie a Rusko s Ukrajinou Budapešťské memorandum, které obsahovalo bezpečnostní záruky proti „hrozbě silou nebo použití síly proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti Ukrajiny“.

Rusko již Budapešťské memorandum porušilo. Pokud USA a Spojené království budou ignorovat své právní závazky a nebudou Ukrajinu chránit, pak bude veškeré úsilí o světové jaderné odzbrojení marné.

 

Ukrajina by se stala precedentem:

Proč se vzdávat jaderných zbraní, když jsou jedinou zárukou politické nezávislosti a územní celistvosti? Navíc ty země, které jaderné zbraně dosud nemají, je začnou budovat a ve stále nestabilnějším světě se dají do pohybu nové závody v jaderném zbrojení.

 

Je tedy Putin nový Hitler?

Zatím ne, ale možná se Hitlerem právě stává, protože jeho agresivní akce podporuje fašistická eurasijská ideologie. Pokud ho svět nezastaví, stane se Hitlerem s atomovou zbraní. … By Anton Shekhovtsov

Zpracovalo st@tll 2014

 

Čtěte také:

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

Nezapomeňte také navštívit náš archiv textů

 


««« Předchozí text: Muslimské Rusko Následující text: Krvavé Rusko a Putinovi bastardi »»»

Atllanka | Úterý 24. 05. 2022, 15.26 | Islám, Totalita, Videa | trvalý odkaz | vytisknout | 2689x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?