Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Smrt za pojmenování medvídka

Plyšový medvídek Mohamed se stal muslimům důvodem k vraždě

 

Britská učitelka, která v Súdánu dětem na základní škole dovolila pojmenovat plyšového medvěda Mohamedem, údajně schválně urazila urazila proroka.

Soud jí poslal na patnáct dní do vězení, poté bude vyhoštěna. Súdánci ale nejsou s verdiktem spokojeni a tisíce muslimů požadují v ulicích Chartúmu její smrt.

Čtyřiapadesátiletá Gillian Gibonsová z Liverpoolu zasvětila celý život dětem. Do školy v Chartúmu přišla v srpnu a děti učila o zvířatech. Původně nevinná záležitost skončila nakonec mohutnými demonstracemi.

 

 

Učitelka požádala děti ve třídě, aby pro plyšového medvídka vybraly jméno. Ty navrhovaly různá jména, Abduláha, Hasana, nejvíce dětí – 23 navrhlo Mohameda a bylo to odhlasováno. Vytvořily sešit, který nadepsaly „Mé jméno je Mohamed“ a zvířátko si mezi sebou na víkend půjčovaly. Do sešitu pak měly psát, co s medvídkem dělaly.

Minulou neděli zatkla učitelku policie. Zabavila sešit a vyslýchala i dívku, které medvídek patřil. Někdo z rodičů dětí si totiž stěžoval na ministerstvu školství, jednalo se podle nich o urážku proroka.

 

 

Učitelky Gibbonsové se zastali její křesťanští i muslimští kolegové ze školy. U soudu potvrzovali, že jde o kulturní nedorozumění.

Učitelce zprvu hrozilo 40 ran bičem nebo rok vězení. Nakonec jí soud poslal do vězení na patnáct dní, po návratu z něj bude vyhoštěna ze země.

Súdánci ale nejsou spokojeni a požadují smrt učitelky, která podle nich urazila islám a proroka úmyslně. Do ulic hlavního města vyrazily tisíce rozzlobených muslimů. Žádali její popravu zastřelením, pálili její fotografie a provolávali „Hanba Británii.“

 

Islám je bití žen náboženskou policií kdykoli, kdekoli a za cokoli

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Zase ti cigáni Následující text: Do koncentráků s přistěhovalci, pravil ministr! »»»

Atllanka | Neděle 2. 12. 2007, 17.52 | Islám, Zločiny, Násilí | trvalý odkaz | vytisknout | 2051x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.