Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, rusáci, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Komunismus zotročuje

 

Motto: Dodnes nejsou vyčísleny všechny katastrofy, které způsobila komunistická moc ve světě. Desítky milionů mrtvých a duševně či fyzicky poznamenaných, tisíce rozvrácených rodin, zničené životní prostředí, zmrzačená ekonomika, ale především nemocné lidské duše. To jsou výsledky několika desetiletí vlády komunismu… Luboš Hruška

 

Mají komunisté právo volit?

Aristoteles ukázal znamenitě, že někteří lidé se hodí jen pro otroctví. Že od své přirozenosti jsou způsobilí být pouze otroky. Že otroctví je jejich přirozeným, spravedlivým stavem. V tom měl pravdu. Mýlil se však, když si myslel, že někdo je způsobilý být otrokářem.

I když někteří lidé jsou dobří jen na to, aby byli otroky, nikdo není dost dobrý na to, aby jiné lidi jako otroky vlastnil. Žádný člověk není tak dobrý a dokonalý, aby v řádu spravedlnosti měl právo být otrokářem.

Zlo otroctví tedy není v tom, že existuje absolutní, univerzální právo nebýt otrokem, nýbrž v tom, že absolutně a univerzálně neexistuje žádné právo být otrokářem. Kdo jsou ti lidé, kteří jsou hodni být jen otroky?

 

Řekněme to úplně jasně:

Každý, kdo se ve své dospělosti dobrovolně rozhodne být komunistou, nezaslouží nic jiného, než být otrokem. Není dobrý na nic jiného, než být otrokem. Otrocká mentalita je jeho přirozeností. Samozřejmě, otrokem nemá být, z důvodu výše uvedeného.

 

Ale jiná otázka je nasnadě: má mít volební právo?

A odpovědí je: nikoli, komunisté – a nacisté, a islamofašisté – by v řádu přirozenosti žádné volební právo mít neměli.

Náš ústavní řád to v méně brutální, více decentní formě předjímá: politické strany, jež jsou svými cíly a svou ideologií neslučitelné s principy naší ústavní Listiny práv a svobod, mají být soudně rozpuštěny a k volbám nepřipuštěny. Jinými slovy, stoupenci totalitních názorů nemají žádné legitimní a ani ústavní právo vládnout, podílet se na moci.

 

 

Proč je to tak správně?

Protože ten, kdo vládne, rozhoduje nejen o sobě, ale i o druhých, o nás ostatních. Právo vládnout – tj. právo volit a být volen – tudíž není základním lidským právem, daným lidskou přirozeností. Je naopak privilegiem, podmíněným ochotou respektovat přirozená práva ostatních.

Těmi přirozenými právy každé lidské bytosti, ano, i nenarozeného člověka, dokonce i tak hanebných a opovrženíhodných lidí, jako jsou komunističtí, nacističtí či islamofašističtí sympatizanti – jsou právo na život, svobodu a legitimně nabytý majetek (dokud se nedopustí útoků vůči ostatním). Ale právo vládnout, tj. rozhodovat o životech, svobodách a majetcích ostatních, mají jen ti, kdo tato práva respektují. Tedy nikoli totalitáři, jakými jsou nacisté a komunisté.

Ve skutečnosti vyloučení totalitářů z privilegia vládnout, či podílet se na moci, je i k jejich prospěchu. Kdy byla lépe chráněna přirozená práva Rudolfa Slánského – např. právo na život a svobodu -, v režimu buržoazní, svobodné a demokratické 1. republiky, kterou pohrdal a kterou nenáviděl, anebo v režimu, v němž byl osobou č. 2? Určitě by nám dal správnou odpověď, kdyby to byl, pravda, přežil.

Rozpustit a k volbám nepřipustit totalitní, či svobodě a přirozeným lidským právům nepřející strany v našem ústavním systému lze, zbavit konkrétní totalitně smýšlející občany práva volit však nikoli. Což je jistě škoda.

 

Životy těch druhých

Ale zkusme jeden kompromis: Dobrá, volební právo bude všeobecné, a každý, kdo dosáhne věku 18 let, jej bude mít. Ale s jednou podmínku: v den, kdy dosáhne věku 18 let a tudíž získá právo volit, musí shlédnout jeden film. Pokud jej shlédnout odmítne, volební právo nedostane. Ten film není nijak dlouhý a dokonce získal jednoho Oskara. Jeho shlédnutí můžeme považovat za součást vzdělávání zodpovědného občana svobodné země, či za jeho završení.

 

 

Je to film o lásce, zradě, Stasi a příšernosti naprosto tupého, šedivého, zhovadilého, polyesterového komunistického režimu v bývalé NDR. A taky film o vykoupení prostřednictvím skutku galantnosti a šlechetnosti, jehož se dopustil jeden do té doby poslušný důstojník Stasi. Ukazuje, že ani individuální komunisté nejsou mimo dosahu milosti a vykoupení – když ovšem nahlédnou zlo své pozice a učiní akt kajícnosti.

Byl bych nejraději, kdybychom komunisty drželi ve speciálních rezervacích a promítali jim tam v rámci jejich převýchovy tento film – stejně jako spojenci členům NSDAP po válce v Německu v rámci jejich převýchovy promítali dokumenty o Osvětimi, Majdanku, Treblince.

 

Vím, je to nerealistické, čehož lituji.

Proto alespoň: od teď, každý mladý člověk, který bude házet do uren svůj první volební hlas, by měl předtím vidět Životy těch druhých. To je to minimum, jež bychom snad mohli od nynějších mladých soudruhů požadovat: aby se alespoň podívali, jak to v jejich režimu vypadalo.

Roman Joch – únor 2008 

 

 

Vážení čtenáři, Atllanka je i na Facebooku, kde je součástí mnoha různých skupin. Pokud máte zájem a chcete v diskuzi vyjádřit svůj názor na přečtený text, obrázek, video či informaci, nebo jen prostě chcete šířit dál, tu u „vrchnosti“ tolik nepopulární, pravdu, pak neváhejte, přidejte se: pište a nebo jen čtěte, rádi vás na našich stránkách a ve skupinách uvítáme. Nestůjte mimo, jde o Vaši budoucnost..

 

 

Související texty:

Upozornění redakce:

  • Podtrhaná slova v textu jsou odkazy, které jsou důležité, čtěte tedy prosím i je. Pod celým textem pak jsou odkazy vedoucí na články související s tématem, text doplňují, nebo jsou jeho pokračováním. Nemáte-li čas číst texty na našem webu pořádně, nečtěte nás raději vůbec! Děkujeme.

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před agresivním reklamním spamem…

 pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

««« Předchozí text: Terorismus islámu slaví výročí Následující text: Začněme odpočítávat kolaps Evropské unie »»»

Atllanka | Sobota 7. 01. 2012, 06.05 | Komunismus, Film, Totalita | trvalý odkaz | vytisknout | 4031x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Erika Pátek 14. 09. 2007, 16.38

Nejvíce chtějí být otrokáři ti , kteří jsou sami povahou otroky.

reaguj[2] Asi to nemá smysl...
FNj mejl web Pondělí 17. 09. 2007, 12.00

každopádně mám nutkání reagovat. Komunismus != totalita – snaha o komunistický stát není snaha o stát jedné strany či dokonce jednoho diktátora. Naopak by z principu věci musel být přímou demokracií, ale v tom je ten rozpor – většina populace si hrabe na své a snaží se nabýt majetku. Bez ohledu na to, zda-li tím někomu neškodí. Ale peněz není nekonečně – když někdo něco vydělá, tak vždy na úkor někoho jiného. To je fundamentální důvod pro snahu o zavedení komunismu.

Komunismus musí jít pochopitelně od většiny. Ne shora ale zdola. V zastupitelské demokracii tudíž musí být strana, která ho podporuje, ale dokud s tím nebude většina souhlasit, tak nezavádět nuceně. Každý, kdo volí komunistickou stranu musí pochopit, že nebude něco jen tak dostávat, ale bude i něco dávat. Ale nikdy ne nuceně – to musí dobrovolně.

Až bude většina lidí solidární a uvědomělá přejde se na komunismus plynule, ne revolucemi. Tak to má být.

Ale přece se tímto nestanu otrokem. Pomáhat lidem kolem sebe a nesnažit se nad ně majetkově povyšovat je otroctví?!

Demokracie má zastupovat vůli většiny, ale i vůli menšin, úměrně jejich velikosti. Tzn. odepřít někomu volební právo – to je totalita. Jeho zájmy jíž nebudou zastupovány. Když volím rozhoduji, co je pro mne a veřejnost – co si myslím, že je nejlepši pro stát. Když si většina bude myslet, že kapitalismus, ať máme kapitalismus. Když komunismus, tak komunismus. Tečka.

reaguj[3]
Shal Pondělí 17. 09. 2007, 13.18

[2] FNj: Tohle je Marxova teorie. Pokud sis ale všiml, tak takhle to nikde nechodí ani to tak nikde nebylo. Komunismus byl vždy zaveden násilně zfanatizovanou masou převážně dělníků. To je ale pravý opak Marxova komunismu, kdy ten měl vzniknout nenásilně právě postupnou změnou společnosti a právě ze strany pánů továrníků a vyšších vrstev. O tom by si pánové Lenin, Stalin, Castro, Pol Pot a další soudruzi mohli tak maximálně nechat zdát. Tito se dostali k moci násilně přes potoky krve a hory mrtvol. Všimni si, že většina voličů KSČM volá po znárodnění. TOhle Marx nechtěl. On chtěl, aby se vlastníci dobrovolně vzdali svého majetku ve prospěch společnosti. Samozřejmě že komunismus je utopie – pohádka pro hloupé, protože je nereálná a to je taky důvod proč se to nikde na světě neuskutečnilo a místo toho ovládla část světa banda diktátorů, podporované lůzou se zbraní v ruce. Vznikly jen různé formy socialismu, které nebyly života schopné a pohromadě byly udržovány jen represemi, potlačováním lidských práv a tajnou policií.

reaguj[4]
bart Pondělí 17. 09. 2007, 14.01

Snahy o zákaz komunistických myšlenek považuji za porušení základních demokratický principů. Začíná to komunisty pak socisty a končí liberáli a ekology. Takto začíná totalita!

reaguj[5]
czechian mejl Pondělí 17. 09. 2007, 15.10

[4] bart: Když už, tak to začalo nácky. Na zákazu extrémistických, a s demokraciíí nekompatibilních, názorů není nic špatného.

reaguj[6]
Nemožné Pondělí 17. 09. 2007, 16.05

FNj: Utopie jako od Moora, jednak že lidi v dohledné době přejdou sami od sebe ke komunismu – a také to, že zlu se nemá bránit, zlo kdykoli může vyhrát volby – viz zkušenosti z předválečného Německa – většina = masa, a masa se dá vždy zblbnout jakýmikoli blahobyt hlásajícími sliby, tak asi tak..

reaguj[7] Volby
Pizi Pondělí 17. 09. 2007, 17.42

Samotnou ucasti ve volbach legitimizujes princip ze kdosi ti ma pravo vladnout. Pristupujes na hru, ze si jako vyberes kdo a vubec se nepozastavujes nad tim, ze spravne by to mel byt nikdo.

reaguj[8] Otroci podle ODS
Antonius web Pátek 15. 02. 2008, 19.17

Rad bych poznamenal, ze otrokarina se da zridit jak komunismem, tak kapitalismem. Pokud se podivame napr. na Cinu, tak tam jsou zamestnanci stastni za zamestnavatele, kteri je nebiji, coz jsou vyjimky. Podobne je to i u kapitalistickeho systemu. Vzpomenme na USA, kde za dob komunismu ve vychodni evrope, vladl kapitalismus nejhorsiho zrna. Zamestnancum byly dokonce bez jejich vedomi podavany drogy (ty jsou dnes podavany napr. i pilotum, kteri kdyz je nevezmou, tak nedostanou povoleni ke vzletu). Vzpomenme na zamestnance, kteri za sebou nemeli zadne odbory, obcanske sdruzeni, ani politickou oporu. Kteri nemeli co jist, oblekat se chodili na skladky, kde ti stastnejsi sve obleceni odhodili. Jak je zamestnavatele nutili pracovat temer nepretrzite a nedostavali temer zadnou mzdu. Z podobneho modelu, ktery uz v USA neexistuje, vychazi napriklad nase extremne pravicova ODS. Zatimco se USA uci od Evropy, popr. EU, ODS se chce kamsi vracet. Podle V.Klause, cestneho predsedy ODS, je obcanska spolecnost hrozba demokracie. Angazujici obcane jsou podle nej despoticti fanatici. Nechci se zastavat komunistu, boze chran, ale nedivejme se jen na jednu stranu, kdyz prechazime pres prechod…

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?