Atllanka

8.5.2008: Klikněte vlevo na Vyhledávání a zadejte co hledáte, např.: Mašínové, islám, socani, atd. Nížeji se Vám zobrazí texty slovo obsahující. Rozklikněte a vyberte si článek. Hezký den, přeje Atllanka… :) … Starší aktuality

Obřízka

Obřízka – zohavení ženského těla, hygiena, žárlivost či boj proti AIDS?

 

Není zase tak moc záležitostí, které by měli muži i ženy společné a zároveň zcela odlišné. Alespoň co se příčin i jejich důsledků týká. Řeč je o obřízce – latinsky circumcise. Jde o tělesné zohavení z falešné morálky, žárlivosti a pokrytectví, nebo také o hygienické důvody a v neposlední řadě o prevenci v zápolení s AIDS?

Mužská obřízka

Jak se praví v knize Genesis, když bylo Abrahámovi devětadevadesát roků, řekl mu Hospodin:

  • Znamením mé smlouvy mezi mnou a vámi i tvým potomstvem , kterou budete zachovávat, bude toto: Každý mezi vámi, kdo je mužského pohlaví, bude obřezán. Dáte obřezat své neobřezané tělo a to bude znamením smlouvy mezi mnou a vámi. Po všechna pokolení každý, kdo je mezi vámi mužského pohlaví, bude osmého dne po narození obřezán, doma zrozený i koupený za stříbro od kteréhokoli cizince, který není z tvého potomsta. Musí být obřezán každý zrozený v tvém domě i koupený za stříbro. Tak bude má smlouva pro znamení na vašem těle smlouvou věčnou. Neobřezanec, který by nedal své neobřezané tělo obřezat bude ze svého lidu vyobcován; porušil mou smlouvu…

Nebývá obvyklé, aby se křesťan zúčastňoval obřadu brit mila, tedy obřízky osmidenních židovských novorozenců. Mně se to zásluhou mých židovských hostitelů poštěstilo a byl jsem tak v Jeruzalémě svědkem ,uzavření Abrahamovy smlouvy´. ,,Obřízka není dovolena pouze v rodině, která trpí hemofilií," řekl mi mohel, což je kvalifikovaný operatér, vyškolený pro tuto čestnou funkci odstranění předkožky zdravého dítěte.

Halašská praktika, při které má mohel během rituální obřízky ústní kontakt s genitáliemi chlapce, je nezvyklostí. Prosím, nezaměňovat s valašskou praktikou, kdy k podobnému dění občas dochází s milou zásadně ženského pohlaví. Při halašském brit mila pak mohel, aby odstranil kapky krve, saje chlapcův penis, zhruba stejným stylem jako medicína předepisuje po uštknutí hadem. Mohel potom vyplivne krev do nádobky.

 

 

Když dospělý muž konvertuje na judaismus, musí se zúčastnit obřízky mila LeŠem gijur jako součásti přijímacího obřadu. Pokud už obřízku ze zdravotních důvodů má, nechá mohel vytéct jen symbolickou kapku krve, vysvětlil mi kmotr sandak, jenž při brit mila držel kojence na svých kolenou.

Sotva obřízka skončila a plačící chlapec dostal hebrejská jména Eli a Moše, zavládlo v synogoze nadšení, že židovský národ je o dalšího obřezance bohatší. A všichni už se těšili, jak se za třináct roků ve stejný den sejdou na bar micva, obřadu jeho vstupu mezi dospělé muže. A všichni věřili, že Eli Moše se dostane do minjanu, tedy mezi deset Spravedlivých, bez nichž se nemůže konat žádná veřejná pobožnost.

Judaismus není jen náboženství, ale především životní filozofie Židů, kteří najdou v pěti Mojžíšových knihách zvaných Tóra i v učení Talmudu nebo Mišně nejen náboženské, ale i veškeré právní či sociální podněty a hygienická pravidla, jako je třeba rituální koupel mikve, v níž musí být nejméně 762 litry přírodní vody, ne z vodovodu, aby se do ní mohl ponořit celý dospělý člověk. Mikve využívají nejen rituálně nečistí kněží a konvertiti, ale i ženy před svatbou, po menstruaci a po porodu – řekl mi Bobby David z Tel Avivu, který se vystěhoval z Ostravy do Palestiny v roce 1946 poté, když přežil Terezín.

Mikve je důležitá též pro umývání nádobí, jež bylo zakoupeno od Nežidů. Talmud přikazuje i zdravý košer způsob stravování, kdy se nesmí požívat dohromady maso a mléčné produkty, stejně jako je zakázáno umývat nádobí od masa ve stejném dřezu, v němž se už oplachovaly talíře a příbory od mléčné stravy… dodává zasvěceně, jako jeden z mála věřících českých Židů v Izraeli.

Jak se zdá, obřízka mužů se brzy stane světovým hitem v boji proti smrtelné chorobě ztráty imunity HIV. Z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News vyplývá, že tým izraelských lékařů učí ve Svazijsku místní chirurgy, jak správně provádět mužskou obřízku, aby se snížilo riziko přenosu viru HIV. Jedná se o první ze tří afrických misí. Svazijsko bylo vybráno proto, že mezi jeho milionem obyvatel je mužská obřízka velmi ojedinělá a současně je zde jedno z nevyšších nakažení virem HIV na světě – zasaženo je až 40 % obyvatelstva.

Mužská obřízka byla na počátku roku 2007 uznána Světovou zdravotnickou organizací (World Health Organization, WHO) za podpůrný prostředek ke snížení přenosu HIV. Studie ukazuje, že mužská obřízka v subsaharské Africe by mohla během 20 let zabránit až 5,7 milionům nových případů nakažení HIV a třem milionům úmrtí, resp. 60 % nakažení u mužů.

Odstranění předkožky minimalizuje schopnost viru AIDS proniknout do těla přes pokožku penisu. Navíc se zde nacházejí tzv. Langerhansovy buňky a další imunologické prvky, které jsou terčem útoku viru. Rovněž drobná poškození předkožky během sexu napomáhají šíření HIV.

Odhaduje se, že v současnosti je na světě obřezaných okolo 665 milionů mužů, což představuje asi 30 % mužů světa. Mužská obřízka je široce rozšířená také v USA. Naproti tomu v Evropě je, s výjimkou Židů, záležitostí výjimečnou. V židovské sektě Falaša jsou obřezávána obě pohlaví.

 

Ženská obřízka

Jiná situace je u ženského pohlaví, u něhož je obřízka prováděna pouze z nehorázných majetnických důvodů, jež mají zohavit dívčí tělo, ochromit ženské sexuální pudy a tím zabránit jejich případné nevěře a předčasné ztrátě panenství. Obřízka dívek se proto stále odehrává zejména v Africe, částečně pak u muslimů v Asii, na Středním východě, ale bohužel i v Evropě u muslimských komunit

 

 

V Moskvě mě šokoval fakt, že také u zdejší ruské křesťanské sekty Skopců je povinnost obřízky u žen. Virtuální morálka je v tomto případě drsně nevybíravá. Podle Světové zdravotnické organizace je na světě takto postižených asi 120 miliónů žen.

Ne všechny však mají těžší formu obřízky, tedy odstranění všech citlivých částí pohlavního ústrojí včetně malých stydkých pysků. Do těch velkých jsou provedeny řezy, aby srostly až se části kůže k sobě sešijí, hrubými vlákny, které pak vylučují pohlavní styk, anebo je možný, ovšem jen při velkých bolestech po rozříznutí, či roztržení hrubým násilím. A lehčí typ obřízky? Odoperování části klitorisu…

Středovýchodní způsob zahrnuje odstranění nebo rozdělení předkožky, která kryje klitoris. To je známo jako klitoridotomie. Podle OSN Population Fund je to obdoba mužské obřízky. Někdy se této formě říká ‚sunna obřízka‘, poněvadž tento typ je užíván těmi muslimy, kteří věří, že to korán povoluje.

Dalším typem je klitoridektomie, kdy klitoris a malé stydké pysky jsou částečně nebo zcela odstraněny. Extrémní forma zahrnuje odstranění klitorisu, malých a velkých stydkých pysků a spojení obou stran vulvy podél vagíny dokud nesrostou.

 

 

Pouze malý otvor o průměru tužky je ponechán k úniku moči a menstruační krve. To je známo jako infibulace nebo faraonská obřízka. Výjímečný typ se týká piercingu, protahování nebo kauterizace klitorisu a okolní tkáně, trhání nebo řezání vagíny či zasouvání korozivních materiálů nebo bylin do vagíny.

Stejně ohroženy jsou i dívky v USA nebo ve Francii. Jde o potomky afrických přistěhovalců; v USA se jedná asi o 17 tisíc dětí, ve Francii zhruba o deset tisíc, jež zřejmě obřízka teprve čeká, i když často nelegální.

,,Není mnoho zemí světa, kde je obřízka dívek pod 18 let zákonem zakázána. Výjimku tvoří skandinávské země a státy západní Evropy. V USA je tento zákrok trestný jen ve čtyřech státech…„ kroutil nechápavě hlavou počítačový odborník Tomi Shved, který se do Izraele vystěhoval před více než dvaceti lety ze Slovenska. ,,Ženská obřízka je zhůvěřilost prvního řádu. Vůbec se nedivím, že jsou muslimky z toho tak frustrované, že je mezi nimi čím dál víc sebevražedných atentátnic…“

Rozličné formy obřízky se praktikují po celém světě, ale nejobvyklejší jsou v subsaharské Africe. Také se vyskytují na Středním východě, v Severní a Jižní Americe, Indonésii a Malajsii, Somálsku, Súdánu, v jižním Egyptě, Mali, Nigérii, Etiopii a Eritrei.

 

Kibera – druhé nejchudší místo světa

 

 

Na závěr připomenutí, jež by mohly být vážným varováním. Heslo alžírských muslimů, jež pronesl v roce 1976 prezident Alžírska Boumedi, zní: Zalidníme Evropu našimi dětmi. Porazíme bezvěrce dělohami našich žen!

„st@tll“

Související texty:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

««« Předchozí text: Egypt dolary od USA posílá Hamásu Následující text: Projev k 90.výročí VŘSR »»»

Atllanka | Čtvrtek 8. 11. 2007, 09.16 | Israel, Videa, Islámský terorismus | trvalý odkaz | vytisknout | 29196x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Humus!
milis Čtvrtek 4. 06. 2009, 16.59

nato se neda koukat, je to fakt odporny, jeste jak tomu malymu to delali zaziva aa :(:-x

[2] Nesmysly!
Cameronec mejl Pondělí 8. 06. 2009, 23.09

špatný článek plný nepřesností,dočtete se o viru AIDS, přičemž existuje pouze vir HIV. článek je opět silně fanaticky zaměřený pro zastánce obřezávání. Zkuste si najít něco na youtube par videi o circumsision a zkuste si projit nazory lidi a pripadne komentare uvidite jak spousta lidi ma vysoky eticky kodex moralku dokonce jejich znalosti jsou na vysoke urovni,opravdu skoda procitat tyto clanky

[3] Kdybys četl článek pozorně
Královna Úterý 9. 06. 2009, 08.46

[2] Cameronec: Viděl bys dole pod ním odkazy, kde je všechno o čem píšeš… hmm? Také bys zjistil kdo je autor, ale to by od tak chytrého Camerona chtěl web Atllanka moc, že? A co jsi myslel těmi videi? Zdá se ti, že jich tu má Atllanka málo? :-D :-D :-D

[4] Cameronec
Dolly Středa 10. 06. 2009, 00.09

Nemáš náhodou chybně napsaný nick? Každopádně výstižnější by bylo Cromagnonec.

[5] Nesmysly
Cameronec mejl Pátek 2. 10. 2009, 10.48

Když na tomhle lamáckém webu nejsou schopni napsat ani solidní článek. Ten noob, co to psal nerozezná rozdíl mezi HIV a AIDS a článek si silně zaměřil proti jedné skupině mužů. Ale nebojte, v této kultuře se pořád ještě cení svobodné rozhodování člověka.

[6] Pro lamu Camerunskou
Královna Pátek 2. 10. 2009, 13.04

Prosim tě, proč se pořádně nepodíváš, čí je to článek a jaké jsou v něm odkazy, a také by ti možná mohla lecos napovědět ta videa z toho obřezávání. Opravdu si myslíš, že tento web je na straně obřízek? Pak je mi tě líto, jsi jen zbytečný nadutý hlupák, co vidí jen sebe.

[7] Jestli by nebylo lepší napsat sem toto?
Královna Pátek 2. 10. 2009, 13.31

Pročetl jsem již mnoho informací o mužské obřízce a setkávám se s čím dál větší neinformovaností lidí v naší republice. Spousta z vás vyzdvihuje obřízku jako jeden z nejúžasnějších zákroků našeho světa. Přitom jde o zbytečnou věc.

Zastánci obřízky vám budou tvrdit, jak předkožka z pohledu dnešního světa nemá význam. Jenže, ona má stále svůj význam, podobně jako slepé střevo, kde nalezneme koncentraci lymfatické tkáně, která zajišťuje imunitu. Často se ale dočtete srovnání, že tyto dva tělesné útvary jsou zbytečné. Předkožka má stále své místo a důvody, které vám zastánci jejího obřezání raději moc neuvádějí. Zásadní, podobně jako funkce klitorisu u ženy, je přítomnost několika tisícovek nervových zakončení, která zprostředkovávají příjemné pocity během styku. Nikde se skoro nedočtete, jaké procento mužů přišlo odnětím předkožky o velkou část citlivosti. Zadruhé jde především o zvlhčovací funkci žaludu + produkce lysozymu (antibakteriální látka)- kdekoliv vám napíší, že za předkožkou jsou bakterie,které jsou ale víceméně kdekoliv na těle, záměrně už ale neuvádí, že lysozym je antibakteriální látka( toto záměrné neuvedení této funkce je proto, aby byl vyvolán pocit, že za předkožkou žijí bakterie, které nejsou nijak ničeny), krycí funkci žaludu, který je tak chráněn před oděrkami způsobenými oděvem a stykem s vnějším prostředím. Navíc tím, že je žalud zvlhčován si ponechává původní citlivost. Každý chytrý člověk vám řekne, že po obřízce bude žalud neustále ve styku s oděvem a důsledkem toho se kůže vysuší a citlivost klesne. Pokles citlivosti je u každého muže individuální. Některému toto koupilo pár minut navíc, některému bohužel několik desítek minut. Toto prosím neberte jako legraci. Ti muži často mají potíže s dosáhnutím ejakulace nebo vůbec cítit příjemný prožitek při orálním sexu.

Určitě se setkáte se s názory, že člověk už neběhá nahý, nelozí po stromech, a tudíž není potřeba žalud chránit kůží. Ta krycí funkce má svůj význam po celý život. Zastánci obřízky vůbec neuvádí, že předkožka poskytuje ochrannou funkci kojencům před močí a výkaly. Navíc vám vůbec neřeknou, že do ran po obřízce se dostává moč, která kojenci způsobí pálivé peklo. Toto se nikde moc nedočtete, sice si to sami odvodíte, ale nikde se o tom moc nepíše. Proč taky. Zastánci uvádějí, jak je obřízka hygienická a přitom do ran po obřízce se kojencům dostává agresivní moč, která může zanítit místo a způsobit infekci. Toto se nikde neuvádí, ovšem vám ale kdekoliv napíší, že o obřezaný penis je nutné se velmi starat, máčet ho v heřmánkové lázni a podobných antiseptických koupelích, aby se rány nezanítily.

Pokusy o tvrzení, že odstranění předkožky výrazně snižuje riziko rakoviny penisu, jsou dost úsměvné. Je sice pravda, že smegma hromadící se pod předkožkou může mít karcinogenní vliv, ovšem stačí, když své děti naučíte pravidelné hygieně. Jakákoliv buňka v penisu se může malformací změnit v nádorovou a zakládat nádory po celém orgánu. Poslední věc, které byste se měli bát, je rakovina penisu. Odstraněním předkožky nic nevyřešíte. Vaše děti a vás nejspíše zabije Diabetes 2. typu, ateroskleróza (ukládání cholesterolových plátů do stěny cév), infarkt myokardu či ischemická choroba mozku (mozkové mrtvice atd.). Rovněž se objevují snahy svést celou řadu problémů právě na předkožku.

Zastánci vám rádi povypráví o velmi sníženém riziku přenosu papilomaviru(HPV virus, který může způsobit rakovinu děložního čípku). Rakovina děložního čípku je způsobena spousty faktory, není to pouze HPV virus. HPV virus se přenáší pohlavním stykem. Mezi partnery se přenese stykem sliznice penisu s pochvou ženy. U muže najdete HPV virus na mnoha místech: žalud, předkožka, ústí močové trubice, atd. Navíc, pokud se mužům vůbec někdy dělá test přítomnosti HPV viru, provádí se stěr z ústí močové trubice. To, že vám někteří tvrdí, že odnětím předkožky výrazně snižujete riziko přenosu HPV viru, je naprostý nesmysl…

[8] Pokračování - 2.část
Královna Pátek 2. 10. 2009, 13.42

Pokud budete chtít chránit svého partnera před přenosem tohoto viru, použijte kondom nebo nechte sebe a svého partnera naočkovat proti HPV viru před začátkem společného pohlavního života.

Záměrně se také neuvádí, že lidské tělo si často poradí s HPV virem. Odnětí předkožky opět nic neřeší, ovšem její fanatičtí zastánci, vám budou tvrdit opak a mě nazvou lhářem. No, každý svého štěstí strůjce. Dalším rádoby vyzdvihovaným faktem je přenos HIV viru. Někde se dočtete, že se přenáší vir AIDS, což je už naprostá blbost. HIV-( Human Immunodeficiency Virus), lidský virus způsobující selhání imunity je příčinou AIDS- ( Aquired Immunodeficiency Syndrome), je soubor příznaků vedoucí k selhávání vaší imunity, která má po infekci způsobené HIV virem snížený počet T-lymfocytů. Tento virus je jedním z nejagresivnějších virů na naší planetě. Přenáší se krví, semenem, pre-ejakulační tekutinou z pohlavních žláz, poševním sekretem a mateřským mlékem. Virus napadá T-lymfocyty, které zajišťují imunitní odpověď. Zastánci obřízky vám rádí poví, jak si snížíte riziko přenosu z ženy na muže právě odstraněním předkožky.

Bohužel, to je další lež. Tento virus využije jakýkoliv blízký T-lymfocyt na sliznici penisu, aby jej mohl infikovat. Světová zdravotnická organizace uveřejnila, že přenos z ženy na obřezaného muže je až 70 % nižší, avšak nějak neslyšíme, že by svět jásal, protože HIV virus se rozhodně nezastaví tím, že mu do cesty postavíte obřízku. Navíc každý lékař, který vám toto bude tvrdit, tak zároveň rychle přispěchá s tím, abyste raději ještě navíc použili kondom. Oni moc dobře vědí, jaká je skutečná ochrana. Tento virus je už rozšířen po celém světě. Mezi virem a lymfocytem je silná receptorová vazba, kterou zatím umíme blokovat jen velmi málo. Nezajímá ho, jestli muž má předkožku nebo ne. Opět, pokud se chcete chránit, použijte jíž zvýše zmíněný kondom nebo nechejte sebe i svého partnera otestovat na přítomnost HIV-protilátek v krvi a nebuďte příliš promiskuitní.

Zastánci obřízky určitě vědí, že mužská populace v Africe je z valné většiny obřezána a vy se jich hned můžete zeptat: proč, když obřízka tak snižuje přenos HIV viru z ženy na muže, není virus na ústupu. Protože to nefunguje. Kdyby obřezávání fungovalo, tak, jak ho někteří předkládají, byl by to jeden z nejrevolučnějších bojů proti rozmachu HIV viru. Jak lehce se můžete přesvědčit, Afrika stále ,,krvácí,, více a více. Pochopte už konečně, že toto jsou POHLAVNĚ přenášené nemoci. Tyto nemoci se vážou na pohlaví a nezastaví se před chirurgickou úpravou orgánů. Tudy cesta nevede.

Rovněž se setkáte s názory, jak je obřezaný penis čistý a voňavý. Asi všichni víte, co je hygiena. Nemytý obřezaný penis je stejný hnus jako nemytý neobřezaný. Obřízka neřeší pro vás hygienu, zůstaňte takoví, jací jste a dbejte na svou osobní hygienu. Nakonec, očistu těla musíte provádět tak jako tak. Tak pokud vám tolik ubližuje 6–8 sekundové očištění předkožky, dělejte, jak uznáte za vhodné. Ale rozhodně si nemůžete být jisti, jaký efekt na vás tento zákrok bude mít. Především ženy často píší své nechutenství nad špinavým penisem a vykřikují, ať se muži dají všichni obřezat. Žádná však neuvede, že její pochva se také špiní a je potřeba dbát na její hygienu.

Často se také dočtete, že během spontánního sexu (např. v přírodě) pouze obřezaný muž dokáže poskytnout ženě tu nejlepší hygienu. Nejsem si jistý, ale pokud by partnerka trvala opravdu na precizní hygieně, vezmu si trochu vody a penis si omyji. Navíc to pro ni bude lepší hygiena, než z kalhot vytáhnutý obřezaný penis, který je prý úžasně čistý. Mimoto, ženám také nejsou odřezávány kousky kůže na pochvě jen proto, aby se zajistila lepší hygiena. Celá věc s neustále vykřikovanou hygienou je jen ospravedlnění k provádění tohoto zákroku na dětech, které nemají žádnou možnost říci ne.

Rovněž vás někteří budou nabádat k obřízce jako předcházení infekce močových cest. Já sám jsem jich pár zažil, ovšem ne z důvodů neobřezání, ale proto, že jsem jednoduše prochladnul…

[9] Pokračování - 3.část
Královna Pátek 2. 10. 2009, 13.48

Pitný režim, tělesná kondice a zachovávání teplotního rozmezí vašeho těla posílí vaší imunitu. Ale infekce močových cest si každý z nás musí projít. Ať už malé nebo velké. Bakterie se vám množí všude, a pokud byste penis, nedejbože neamputovali, budou se vám tam množit do konce života. Celé naše tělo totiž žije pospolu s bakteriemi, které pokrývají celé naše tělo i množství vnitřních tělesných struktur a hygienou pouze snižujeme jejich počet, který začne opět narůstat po jejím dokončení. Pravidelný pitný režim má také efekt proplachování močových cest, čímž snižujeme opět počet bakterií. Pak jsou zde bakterie, které občas vaše tělo napadnou, vy vyhrajete nebo třeba prohrajete a máte na čas vystaráno.

Obřízka má v naší zemi místo pro nemocné muže, u nichž už není možná léčba léky. Ti z velké většiny trpí fimozou( zúžení předkožkového vaku a podobnými změnami( např. parafimoza-stáhnutí předkožky a neschopnost jejího opětovného navrácení při erekci). Fimoza se v některých případech úspěšně léčí, u některých léčba nezabírá, ale přesto fimoza zcela vymizí a u některých případů se obřezává. Kojenec má po narození předkožku slepenou( ne srostlou, jak se někde chybně uvádí) s povrchem žaludu. Ta se v počátečních letech života začíná vlivem hormonů oddělovat a stává se stahovatelnou. Věkové rozmezí retraktibility(stahovatelnosti) se liší zem od země. (Pro získání pravdivých seriozních informací od pediatričky navštivte stránku http://www.rodina.cz/clanek5274.htm, kde jsou uveřejněny informace především pro starající se rodiče). U 90% mužů proběhne vývoj v pořádku, sem tam se mohou objevit malé komplikace, které jsou velmi jednoduše řešeny krátkodobým podáním lékům nebo jemným fyzickým namáháním předkožky. U zbylých 10 % se objevují problémy zmíněné výše, které se řeší opět podáváním léků a v posledním případě se sahá k obřízce. Bohužel, někteří lékaři, aby nemuseli řešit problémy, posílají matky s dětmi na okamžitou obřízku, i přesto, že by léčba mohla zabrat.

Jistě se také dočtete, že v USA se obřezává velký počet novorozenců, že Američané vše vědí nejlépe. Toto se často uvádí, aby ve vás byl vyvolán pocit, protože to přece je běžné v Americe a abyste k tomu také sáhli. Rutina novorozenecké obřízky ve Spojených státech vzešla z rozšířeného strachu, že masturbace způsobuje různé nemoci. Obřízkou se také zamýšlelo redukovat masturbaci a jiné sexuální chování a údajné agresivní chování chlapců. Dokonce někteří tvrdili, že to dělají pro dobro všech mužů, aby nemohli masturbovat. Tím, že muže obřezali, nedosáhli toho, že muž omezil masturbaci. Nakonec zjistili, že obě skupiny mužů masturbovali stejně a že agresivita mužů byla stejná. I obřezaní muži si našli způsob, jakým uvolnit sexuální napětí. Pak se ale vyskytl velký problém, protože spousta mužů si stěžovala nejen na sníženou citlivost, ale i se ptali na důvod, proč jim byla obřízka provedena. Navíc už nešlo dále tvrdit, že masturbací se přenáší něco nakažlivého, to už bylo dlouho vyvráceno. Také se ptali, proč jim nikdo nedal možnost volby, jestli jejich pohlavní orgán projde chirurgickým zákrokem. Proto bylo nutné najít alespoň nějaké argumenty, které by muže uklidnily. Pro ospravedlnění a uklidnění mužů se rychle vyrojily spousty zajímavých studií o redukci pohlavně přenosných chorob. Bohužel, zjistili, že nic není vázané pouze na předkožku a že většina chytrých lidí zná mnohem lepší a účinnější metody. Dolary za provedenou obřízku jsou někde pro lékaře nádherným lákadlem, tak nač se zabývat nějakými etickými kodexy. Viděl jsem mnoho vyjádření amerických lékařů, z nichž někteří tvrdili, že není vůbec nutné děti obřezávat a někteří tvrdili přesný opak. Jedné skupině se ale blýskal v očích dolarový znak. Jsou sice napřed v mnoha věcech, tato to ovšem není.

V poslední době jsem slyšel vyjádření mnoha matek, které nechali svého prvního syna obřezat, ale další už ne, když viděli, co jím ten zákrok způsobil…

[10] Pokračování - 4.část
Královna Pátek 2. 10. 2009, 13.52

Zastánci obřízky vám rovněž neuvedou, že v Americe tento trend klesá( od šedesátých let je to ku dnešku přibližně 55% a stále klesající, ovšem, někteří vám budou tvrdit, že je obřezáváno 70,80,90 procent populace nebo dokonce, někteří si troufají i na celou populaci). Trend se snižuje, protože čím dál více lidí souhlasí s názorem, že chirurgické zásahy do vašich orgánů, pokud nejsou naprosto lékařsky nutné, by měly náležet pouze vám spolu s vaším dosáhnutím plnoletosti. Tento fakt vám raději nikdo nepoví, protože je to dosti silný argument, proč právě neprovádět obřízku jen tak. Nicméně, aby zastánci obřízky dosáhli svých záměrů, musí tento argument zašlapat pořádně hluboko do země a zajistit, aby o něm moc lidí nemohlo přemýšlet. Jak jsem už zmínil o pár řádků výše, tento názor se cení v ČR spolu s celou západní Evropou( ve které je počet obřezaných ještě menší díky pokročilejší medicíně), Jižní Amerikou, Austrálií, Slovenskem, Velkou Británií […později se Diana, princezna z Walesu vzbouřila proti královské tradici a odmítla své syny obřezat. Princ William z Walesu a Princ Harry z Walesu však byli též obřezáni…], skandinávskými zeměmi a asijskými nemuslimskými zeměmi. Nejsem si jistý se zeměmi Beneluxu a částí východní Evropy.

Blízký východ a muslimské země netřeba zmiňovat, stejné v Izraeli.(Obřízka nařízena smlouvou s Bohem) plus Jižní Korea(velké ovlivnění Američany v průběhu korejské války 1950–1953). Asi vám to ode mě připadá jako lež, ale je tomu bohužel tak. Nejsme žádná zaostalá rozvojová země, ale vcelku rozvinutý stát, kde není žádná skupina tlačena k plošnému chirurgickému zákroku. Tento názor sdílí i výše zmíněné země (kromě muslimských zemí a Izraele, Jižní Koreje a USA (nyní se již stále více lidí zde přiklání k nezasahování). Stačí si jen vyhledat seriozní informace o počtu obřezaných v USA a skutečně zjistíte, že trend je opravdu klesající. I USA se stále učí. Jednu chvíli tam vědci šokují lidi, podruhé zase mění stanoviska. Jistě mi někteří potvrdíte, že obřízku doporučuje i spousta lékařů. Setkávám se s nimi velmi často. O to víc mě pobaví, když tito lékaři operují na soukromé klinice, díky čemuž si od vás naúčtují 10 – 15 tis. Kč. Obrázek si asi uděláte sami.

Zkušený lékař vás ihned neposílá na obřízku, ale doporučí léky a jemné fyzické namáhání předkožky. Tudíž typické použití metod od nejšetrnějších po nejtvrdší. Možná bude stačit, když si uvědomíte, že tento chirurgický zákrok sebou nese dost rizik. Nevím, zda-li si uvědomujete, jak velká ztráta citlivosti může potkat chlapce či muže nebo třeba vůbec jen riziko infekce po operaci.

Zastánci obřízky mnohdy uvádí, že předkožka není vůbec citlivá, že je pouze citlivý pouze žalud, jinde se zase dočtete, že odřezáním předkožky se sice zničí tisíce nervových zakončení, ale poté se údajně zase aktivují ty, které se nacházejí v žaludu. Sami ani nejsou schopni vymyslet a shodnout se na společné věci. Žalud i předkožka nesou tisíce nervových zakončení, která spolupracují při tření mezi žaludem a předkožkou a naopak. Proč se tak ženete do tohoto zákroku, když jste v tomto případě zdraví. Nepopírám, že u některých mužů byla obřízka ku prospěchu. Je tu spousta mužů, kterým pomohla právě od velmi předčasné ejakulace a zmíněných patologických stavech předkožky, které už nemohly být léčeny jinak.

Zastánci obřízky vám však nechtějí ukazovat muže, kteří znatelně ztratili citlivost po tomto zákroku. Proč by taky? Jejich snahou je udělat z obřízky naprosto rutinní běžnou věc, takovou, jaká byla v USA před několika desetiletími. Proč si myslíte, že tento trend tam klesá? Zkuste si sami vyhledat skutečně seriozní stránku věnovanou obřízce. Nenajdete takovou…

[11] Pokračování - 5.část
Královna Pátek 2. 10. 2009, 13.53

První vyjetá stránka z Googlu je SEXUS, kde najdete typické ale opravdu naprosto typické vynášení obřízky do nebes. Protiargumenty pošlapány, nevysvětleny žádné funkce předkožky, žádná rizika ani následky, spousta informací zkreslených a spousta chybně, dokonce i lživě uvedených. Vždy pouze najdete čisté pro, pro, pro. Nesetkáte se tam ani s žádnými negativy, ta jsou záměrně zatajena. Typickou snahou je vyvolat ve vás pocit, že je tento zákrok velmi běžný. Často pomocí věty:,, Na světě je obřezáno přibližně 25 % mužů, ovšem se už raději neuvádí, kolik jich bylo obřezáno z vlastní vůle. Pokud by se totiž tento údaj uváděl, řeklo by vám to mnohem více. Zkuste si sami najít odpověď.

Můj výklad si nezachoval neutrální postoj, to nepopírám. Jsem neobřezaný kluk, vychovaný matkou, doktorkou, která nenašla jediný důvod, proč by mě měla obřezávat. Toto téma se mnou nikdy nediskutovala. Informace jsem si nacházel především v seriozních lékařských publikacích. Naučila mě hygieně, té, kterou všichni moc dobře znáte. V některých z vás vyvolá tento text přehnanou fanatičnost právě jako odpůrce obřezávání. Ovšem já nejsem odpůrcem obřízky jako lékařského zákroku pro nemocné muže, jsem odpůrcem obřízky jako zákroku, který má pokrýt co možná nejširší skupinu pomocí lživých informací, že odstraněním předkožky získáte tak masivní výhodu nad nemocemi, na které lidstvo stále hledá léky. Navíc pokud jsou vaše názory tak svobodné, jak by se vám líbilo, kdybyste pozorovali sami sebe, jak vám někdo provádí chirurgický zákrok, který je pro vás nepotřebný, pokud správně dodržujete hygienu a jste jinak fyzicky zdraví.

Věřím, že vy Češi, jste s hygienou na vysoké úrovni. Stejně jako si musíte umývat své vlasy, zuby, uši, tak si snad umýváte i své pohlavní orgány. Ženy a muži, sami mi potvrďte, že s hygienou si rozumíte. Nač obřezávat právě narozené, když nevíte, jakým směrem se jejich vývoj bude ubírat. Vážíte si vůbec toho, že se vám narodilo zdravé dítě. Dokážete si vůbec představit, že tohle je štěstí. Někteří si vůbec neváží života právě narozeného dítěte. Ženou jej na chirurgický zákrok, i přesto, že je zdravé. Obhajujete své činy slovy typu: Dělám to jen pro jeho dobro, nebo Ještě mi za to jednou poděkuje. Rozmařilé matky, které okamžitě nechají svého syna obřezat bez zjevných důvodů. Obřezaní otcové, kteří nepředpokládají, že by to mohlo vůbec nějak uškodit a nechají to bezmocného syna podstoupit, aby se snad náhodou od nich neodlišoval.

Víte co je další zajímavá věc? Tito lidé vědí, že starší muž ,např. 18 let ,by si jen tak nenechal obřezávat penis, proto, aby dosáhli svých cílů, musí na tento zákrok poslat dítě, které se nemůže bránit. Oni zatraceně dobře vědí, že dospělého muže jen tak lehce nepřesvědčí, aby si nechal řezat do penisu. Už vůbec ne, když muž projde pubertálním věkem, ve kterém celý jeho penis hrál úlohu. Zkuste někdy zapřemýšlet, jestli to tito otcové nedělají proto, aby pouze kompenzovali své osobní pocity nad prodělaným zákrokem, kterému se sami nemohli bránit. Neustálé odsuzování předkožky jako naprosto zbytečné kůže, ačkoliv je to fakticky mužská erotogenní zóna s tisíci nervovými zakončeními velmi podobná klitorisu a silně pochybuji, že by ženy nechávaly své dcery podstupovat chirurgický zákrok jejich pohlavních orgánů.

Žijete v moderním státě a velmi rádi se oháníte svými právy, pokud cítíte, že je vám ukřivděno, kde ale pak berete právo rozhodovat, jestli cizímu člověku bude děláno toto či ono.

S pozdravem Tom

[12] obřízka
lukon4485 mejl Pondělí 30. 11. 2009, 19.45

[2] Cameronec:Cameronec napsal/a: špatný článek plný nepřesností,dočtete se o viru AIDS, přičemž existuje pouze vir HIV. článek je opět silně fanaticky zaměřený pro zastánce obřezávání. Zkuste si najít něco na youtube par videi o circumsision a zkuste si projit nazory lidi a pripadne komentare uvidite jak spousta lidi ma vysoky eticky kodex moralku dokonce jejich znalosti jsou na vysoke urovni,opravdu skoda procitat tyto clanky Jenže ne všude se provádí obřízka tímto drastickým způsobem, který já sám neuznávám. Ty odsuzuješ jiné, že jsou zaměřeni jedním směrem. Ale ty jsi stejný.

katerina Sobota 9. 01. 2010, 13.20

chtela bych s nekym mit sex

[14] Milá Kačo.
Nemo mejl Sobota 9. 01. 2010, 17.41

Hoď se z okna. Ale nanejvýš tak z druhého patra. Pokud přežiješ určitě budeš tak dojebaná, že tě na delší dobu přejde chuť na voloviny. ;-)

kikina Sobota 6. 03. 2010, 00.16

Pane bože to snad nejsou ani lidi. co jim ty děcka udělali. S tím chlapečkem jsem vyděla úseky ale s tou holčičkou jsem nezvládla ani kousek. Měli by to zakázat všude. Je to děsné. jestli to někdo chce tak by měli nechat rozhodnutí no toho člověka až bude plnoletej.


Atllanka reaguje:

Bohužel se to děje všude tam, kde stále vládne náboženství a co se týče obřezávání žen tak navíc i tam, kde stále platí totální patriarchát – muži ovládaná společnost.

V takové společnosti je žena jen věc, stroj na práci, vak na potomky, a nemá žádnou hodnotu. Není náhodou, že nejhorší ženské obřízky se provádějí tam, kde se tyto dvě podmínky spojují, například u somálských či marockých muslimů, nebo u Vahábitů ze Saudi.

Ale nebojte se, dle našich politiků to jsou jen zapomenuté kulturní zvyklosti, o které je třeba nás, zdegenerované západní obyvatele, obohatit a tak nás tady bohatě infiltrují přistěhovalci z Afriky, Blízkého východu ale i Čečni atd…

Obávám se, že návrat do středověku je již na obzoru, pokud to těm se všemi jen ne s námi, „sociálně cítícím“ politikům nepřekazíme.

Atllanka děkuje za váš názor.

[16] No a?
Ahmed Sobota 6. 03. 2010, 23.39

Co bys čekal od Židáků, je to pakáž. Na tomhle podělaném webu se Židi vyzdvyhují a přímo se tu hlásá smrt Muslimům, ale běda když to někdo udělá naopak. Takže jak se tu píše o Muslimech, čili Arabech tak já budu ve stejném duchu psát o Židech, neboť si to plně zaslouží narozdíl od Arabů. Takhle malé děťátko obřezávat při plném vědomí je prostě hnus. To video jsem zkrátka nezvládl a že mám silný žaludek. Je to sice židovské děťátko, ale je to stále něžný malý tvoreček. Jinak kdyby nebylo na Blízkém východě Hnusraele (Izraele pro méně chápavé) tak by tam bil klid a mír. Ať žije Islám! A všechny ty keci, které se tu o Islámu píší jsou jen a jen hnusnou židáckou a USA propagandou, kterou mají autoři těchto stránek pořádně vymytý mozek. Přečtěte si Korán (já ho doma mám) a zjistíte, že Bibli snadno strčí do kapsy. ALLÁH AKBAR!

Vendula Čtvrtek 13. 01. 2011, 06.43

Aby jsi mohl cist Koran, tak to by jsi musel umet arabsky. A protoze Koran se nesmi prekladat, tak jsi cetl nejaky preklad, ktery uz vlastne Koranem neni. To jen tak pro upresneni a tvou informovanost. A navic Koran byl vytazen z Bible az temer + / – 600 let naseho letopoctu. Kdosi si precetl Bibli vytahl z ni to co se mu hodilo, nazval to Koranem a Boha prejmenoval na Alaha, to uz je taky zname. Takze si myslim, ze Koran je normalni kradez Bible a splecnost pro autorizaci by s tim mela neco delat (no to mel byt ted spis vtip). Takze, Pan Buh s tebou.


Atllanka reaguje:

Děkujeme za pochvalu a za vaše komentáře. Jsou pro nás povzbuzením do budoucna.

Zuzana mejl Sobota 15. 01. 2011, 16.03

No, tak ted mam spatny svedomi, mam dva obrezany syny. Ale z vlastni zkusenosti musim rict, ze jsem si nikdy nevsimla nejakych casovych rozdilu v dosazeni orgasmu u obrezaneho versus neobrezaneho muze. To je zalezitost nejen fyzicka, ale i mentalni a podle myho dost tezko meritelna. Nicmene, asi jsem to doktorum nemela povolit. Ale uz je to udelano, vratit se to neda.

Nelze přidávat nové komentáře.