Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Šest českých poradců pro Obamu

 

Motto: Demokracie – vláda lůzy, je podřízením rozumu vášni… Platón

 

Šest poradců pro Obamu

Ano, byli to latifundisté, kteří místo bavlny pěstovali v Americe hrozny hněvu. Ano, byl to známý rasista Huckleberry Finn, který se povyšoval nad ubohého černocha Jima. Ano, byli to kravaťáci z Wall Streetu, kteří donutili Jacka Londona pracovat po nocích v prádelnách. Kolik krásných povídek tak díky dolarovým vydřiduchům nenapsal.

Světové války rozpoutal chtíč amerických průmyslníků, nejlépe pak židovského původu. Lstivý Roosevelt vybombardoval Pearl Harbour, aby se mohl pustit do nevinných Japonců. Stará metoda se o půl století později dobře uplatnila, když CIA nechala zrušit dvojčata na Manhattanu.

 

 

A co teprve mandelinka – americký brouk, kterého nad českou kotlinou kdysi rozsévalo washingtonské imperialistické centrum. Měla nám sežrat brambory a rozrušit tak jednotu československého lidu.

USA jsou ničiteli od samého základu, pohleďte na jimi okupované země: jak zbídačily Německo, Jižní Koreu a Japonsko. O kulturním zaplevelení zeměkoule nemluvě. Se skřípějícími zuby musíme žvýkat Mc Donaldovy housky. A ještě, abych nezapomněl – byli to Američané, co nám koncem války vybombardovali v Plzni Škodovku. Fuj!

A to jak příšerně nadržují muslimům? Jak si mohli dovolit bombardovat Jugoslávii? Kdyby kosovské mohamedány Miloševič vyhnal, byl by pokoj a žádné bombardování nemuselo být.

 

 

Internet? Sondy na Marsu? Jen propaganda, stejně bijou černochy a když je nebijou, tak je pozitivně diskriminují – viz volba černého prezidenta.

A co Irák? Vždyť nás neohrožuje. Kurdi a šiíté, mrtví v Hussajnově válce, to je daleko. Že Írán dostřelí do Izraele? No a co? Židi zabíjejí Palestince.

Američané nám nabídli radar. Nedají na rady soudruhů a pacifistů, dokonce nedají na rady šéfa zahraničního výboru Senátu Dienstbiera, že totiž protiraketový systém je nesmysl.

 

 

Kdybych mohl doporučit ministryni zahraničí Clintonové bezpečnostní poradce, byli by to právě předseda Dienstbier, předseda Zaorálek a předseda Paroubek. Amerika by ušetřila moc a moc peněz.

 

 

Jo a ještě bych nechal radit předsedu Filipa, který chce, abychom vystoupili z toho imperialistického spolku NATO. Jak by to za asistence čtyř předsedů v Americe fungovalo!

Do poradního sboru bych pak přidal pátého předsedu (dnes prezidenta) Václava Klause. Toho bych udělal poradcem pro Rusko. Hned by se prezident Obama dozvěděl, že Ruská federace je normální demokratický stát. Že v Praze vyhlášená snaha o snížení počtu jaderných hlavic Medveděva a Putina oslní.

 

 

Možná však, že by se hodil Spojeným státům i jiný poradce. Ten, který by připomněl kacířskou větu Winstona Churchilla:

Cena každé smlouvy podepsané s Ruskem má cenu onoho papíru, na němž je napsána.

 

Třeba se tak stalo při jediném pražském soukromém setkání prezidenta Obamy. Třeba při setkání s Obamou a Clintonovou připomněl prezident Havel svoji prostou větu:

Rusku můžeme pomoci tím, že mu budeme říkat pravdu.

 

 

K ní může patřit i vyjádření nedůvěry nad ruskou upřímností zbavit se jaderného arsenálu.

zdroj  

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | 2. 09. 2009 | USA, Čecháčkovství, Fámyzdat | Archiv 2013 | Přečteno 2886×pošli na vybrali.sme.sk Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 441x