Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Zubová zuby socanům už nevyláme

Kdo je to vlastně Olga Zubová a koho reprezentuje v české politice?

 

Motto: Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist… Albert Einstein

Osmačtyřicetiletá žena z Kutné Hory, exposlankyně strany zelených, která vešla v poslední době v poměrně krátkém čase ve známost široké veřejnosti.

Tato nepříliš nápaditá a nevýrazně mluvící žena se stala totiž dvakrát po sobě klíčovou postavou politické scény, když nejprve umožnila chabými výmluvami zvolení Václava Klause prezidentem republiky a brzy poté pomohla socanům naprosto bezprecedentním způsobem a z naprosto malicherných a osobních důvodů svrhnout fungující českou vládu, navíc v době, kdy předsedala Evropské unii.

 

 

Když totiž byla za založení nežádoucí frakce ve straně zelených z této po zásluze vyloučena, pomohla svrhnout zcela bezprecedentně a z pomsty spolu se socany pravicovou vládu, které se strana zelených i ona sama, do té doby zúčastnila, aby pak sama v zápětí založila novou Demokratickou stranu zelených.

Tato odštěpená pidistrana však stejně jako mateřská strana zelených, již pomohla rozbít, ve volbách do europarlamentu u voličů zcela propadla a tak ambiciózní převlékačka názorů nedávno kývla na nabídku šéfa pražské ČSSD Petra Hulinského, a nechala se zapsat na kandidátku oranžových místo Petra Ibla, který svou nominaci údajně dobrovolně vzdal.

Motivace sociálních demokratů, je nasnadě. V rozporu s oficiálním vyjádřením se nabízí, mezi voliči zcela jednoznačně deklarovaná, odměna za svržení Topolánkovy vlády.

 

 

Zubová sice ještě do nedávna mohla částečně přitahovat mladé prvovoliče, které za sebe houfovala sliby o zrušení státních maturit, avšak po fiasku s nedávnou demonstrací…

Pražská demonstrace studentů proti státním maturitám, to měla být totiž velká akce. Ale nestalo se tak protože na ni dorazilo jen zhruba dvěstě lidí, a tak i k naplánovanému pochodu Prahou nakonec nedošlo. Skupinky studentů se postupně odebraly na koncerty, které byly součástí programu, a které byly placeny mecenášem Olgy Zubové, mediálním magnátem Jaromírem Soukupem.

 

 

On a jeho hnutí Green Revolution, které je napojené na Demokratickou stranu zelených Olgy Zubové, byl údajně spolu s prázdninovým obdobím příčinou tohoto fiaska. Na sociální síti Facebook založili totiž studenti skupinu „Nechci státní maturitu, ale nejsem užitečný idiot GR, Zubové a Paroubka“, a tato skupina vybízela všemožně k pražské neúčasti, což se jí evidentně zdařilo.

Navíc tutéž generaci voličů velmi silně irituje Jiří Paroubek s Davidem Rathem, a nedá se tak předpokládat, že by kvůli pochybnému zrušení maturit volili ČSSD.

 

 

Jak velkou roli v jejím politickém životě hraje její manžel, malíř ruského původu Vladimír Zubov, je snad jasné každému kdo slyšel jeho slavný výrok: „Nejsme hlasovací panáci,“ který adresoval sebevědomě šéfovi Zelených Martinu Bursíkovi, který kritizoval Olgu za to, že nedodržela kuloární dohody. Jako by poslanecký mandát měli manželé Zubovi na půl…

Odmítám jakékoliv pokusy zpochybnit manželčinu samostatnost, je inteligentním a samostatně uvažujícím člověkem a já na ní nemám vliv tak, jak se píše, jen spolu občas její kroky konzultujeme – kontruje vzápětí Vladimír Zubov.

 

 

Já bych zase určitě nevyloučil, že za činy paní Zubové může stát její manžel, ambice jsem u něj nikdy nepostrádal, – opáčil v tisku exministr Milan Urban, který kdysi se Zubovem spolupracoval v organizaci ČSSD v Kutné Hoře.

 

A kdo je vlastně Vladimír Zubov?

Malíř pocházející z Ruska, kritik umístění americké radarové základny na našem území. Během sametové revoluce zakládal Občanské fórum, nyní je radním za stranu zelených v Kutné Hoře. Dříve byl členem ČSSD, kde s ním byla krátce i Olga a díky své malířské kariéře se dobře zná s nejvlivnějšími politiky současnosti i minulosti… více zde

 

 

Zubov maloval exprezidenta Václava Havla, stýkal se s exministry Pavlem Dostálem, Milanem Urbanem, Janem Fenclem a dalšími. A především s expremiérem Milošem Zemanem… Byl u mě v galerii a já mu daroval obraz, pozval mě k němu na chalupu, nedávno jsem za ním byl – říká o svém vztahu se Zemanem Vladimír Zubov.

 

 

No a právě toto spojení se Zemanem mohlo být klíčové v prezidentské volbě. Miloš Zeman, jak známo, prosazoval znovuzvolení Václava Klause, a ČSSD se zelenými prosazovala Jana Švejnara. O tom, že Zubová nedorazí na „prezidentské“ hlasování, informovala kolegy krátce před volbou esemeskou. Byla prý po operaci… a potom už nijak nekomunikovala, mluvil za ni manžel.

V našem chování nebylo nic podloudného ani zavádějícího. Není to tak, že by někdo dělal spiknutí, nejsme šachisti. Nechtěl jsem riskovat zdraví ženy – tvrdil tehdy Vladimír Zubov.

 

Na jednom blogu se můžete dočíst

Minulost pana Zubova je velice podezřelá a v souvislosti s nepochopitelným chováním jeho manželky mě napadá možná paranoidní otázka – nepracuje snad pan Zubov pro Rusko? A nepracoval pro něj vlastně celou dobu, co byl u nás? Prostřednictvím své manželky by měl nyní otevřenou cestu k informacím z nejvyšší politiky. Jak bylo vidět, mohl by ji i účinně ovlivňovat – např. dostat na Hrad Putinova oblíbence Václava Klause. A nepokouším se domyslet, co by se mohlo dít, kdyby se – chraň nás ruka Páně – paní Zubovová alias Zubová stala ministryní..... celý text

 

Český Berlusconi Jaromír Soukup

 

 

Politickou kariéru Olgy Zubové financuje český Berlusconi Jaromír Soukup, velmi významný podnikatel, jehož firma Médea má roční obrat kolem dvou a půl miliardy. Soukup se již dlouho snaží dostat do vrcholové politiky. Nejprve investoval do Martina Bursíka a jeho Zelených, později však podporoval Bursíkovou hlavní rivalku Danu Kuchtovou. O spojení Soukup – Kuchtová bulvární tisk spekuloval jako o milencích…

Po pádu Kuchtové pak odvedl zeleným dvě poslankyně, Zubovou s Jakubkovou, a založil vlastní stranu, aby však záhy zjistil, že se ani takto do sněmovny téměř jistě neprobojuje.

Učinil tedy skoro nemožné – do takřka hotové kandidátky mnohem větší strany, než je ta jeho, vklínil svojí oblíbenkyni, Olgu Zubovou. A rovnou na páté, tedy volitelné místo pražské socdemácké volební listiny.

 

 

Soukup říká, že peníze na kampaň dostane jen jeho chráněnkyně Zubová, která je na kandidátce pražské ČSSD, ale nebude to milionů sto, ale pouze deset.

Vděčná Zubová pak o svém sponzorovi řekla, že by byl dobrým ministrem. Přestože se Soukup chce v politice více angažovat, exekutiva prý ale podle něj není ta pravá cesta, míří zřejmě mnohem výš…

Podle Škromacha si Sociální demokraté v Praze myslí, že jim bývalá sociální demokratka Zubová přinese prospěch. Na dotaz, zda tím myslí Soukupovy peníze, odpověděl, že takové informace nemá. Podstatné prý je, že kandidátky byly schváleny a „jede volební kampaň“…

Tak tedy voliči, hurá k volbám, a zvolte si ty nejlepší z našeho středu, sice nepíšu v tomto článku kteří to jsou, ale myslím, že po jeho přečtení pochopíte, kteří to rozhodně nejsou.

 

AKTUALIZACE

 

 

To jsou zvraty:

Související články:

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | 14. 09. 2009 | Česko, Socani | Archivováno 2013 | Přečteno 3200×pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře k textu

[1]Síla socanů! Helowen Čtvrtek 13. 08. 2009, 20.23

Ti hajzli si nedají pokoj, psát to neumí, blbí to je jako půlštok, a furt to lže! Kdo je volí ať chcípne! http://zpravy.idnes.cz/…-/domaci.asp?…

[2]Autor je paranoidní magor JK Pondělí 17. 08. 2009, 15.18

Snůška drbů a výmyslů – koho to má oslovit?

[3]Hloupému vše hloupé Královna Pondělí 17. 08. 2009, 18.12

[2] JK: Tebe rozhodně ne, hloupoučká, zkus jiné stránky, třeba Mladé komunisty, nebo ČSSD. Tady to je jen pro normálně myslící lidi, nic pro socanokomoušskou lůzu. ;)

[4] je to fakt hloupost a paranoia jaraby mejl Neděle 20. 09. 2009, 20.03

důvody proč hlasovala proti vládě nebyly malichernost – např.zákon o lobingu se topolánkovi nelíbil, tak radši nechal padnout vládu (to by mu dalík dal) a ta „fungující vláda“ nepotřebuje snad ani komentář ty vůbec nic nevíš o době, co předcházela pádu vlády – nebyla jsi na dovolené?

[5] Zubovka byla nejspíš koupena socany Kalifornia Středa 7. 10. 2009, 14.24

[4] jaraby: Krista pána ty jsi dement – tak Topoš nechal padnout vládu – úžasné… Nechceš nám vysvětlit více věcí, třeba jak je možné, že někdo chodí do školy 9 let a neví, že ve jménech se píše velké písmeno?

[6] díky za pobavení Kalifornio jaraby mejl Pondělí 12. 10. 2009, 19.59

5 minut se směju… díky, miluju lidskou hloupost. Jak si vůbec můžeš myslet, že pravým důvodem pro psaní malých písmen je má neznalost? To je neuvěřitelny, ty se mi snad zdáš… A Tupol mohl klidně zabránit pádu vlády, tak si o tom radši něco zjisti, nebudu tě tady školit. Nehledě na to, že každá vláda má mít dostatek hlasů a pokud nemá, tak ať táhne. Mimochodem, Kalifornia je hezká přezdívka Atllanko.

[7] No vidíš, že to jde ;) Ten pravopis :) Atllanka Úterý 13. 10. 2009, 11.15

[6] jaraby: Nebudu s tebou polemizovat o tvém přesvědčení, od toho tady nejsem, jestli máš jiný názor na Zubovou a politiku ČSSD, či Topolánkovu vládu, než jak ho prezentuje autor článku, tak ho napiš i s důvody, které tě k tomu vedou, napadáním jiných jsi tu za hlupce sám.

Jo, a nick Kalifornia se mi taky líbí, znám dokonce i jeho nositelku, bohužel, k našemu týmu nepatří. Já, jak vidíš, používám nick svůj.

Zdraví Atllanka ;)

[8] Atllanko, jaraby Sobota 17. 10. 2009, 18.00

tak to beru zpět a promiň, že jsem tě „vytáhl z pelechu“. Mě zarazilo, že autorovi článku připadá asi normální náhlá nevolnost Evžena Snítilého po rozhovoru s Ivanem Langerem při volbě prezidenta, když obvinil Olgu Zubovou, že umožnila zvolení Václava Klause. Důvody svržení vlády jsem slyšel při hlasování o nedůvěře – s tím se nedalo, než souhlasit. A po malichernosti ani vidu ani slechu. A fungující vláda? Schodek 67,5 mld nepovažuji za vizitku fungující vlády. Topošova(díky Kalifornie)„fungující“ vláda počítala ještě v lednu s růstem HDP 1–4%, což byla čistá demence. Až Fischerova vláda začala brát krizi vážně, i když šrotovným, z dílny nakřáplých levičáků, se proti krizi bojovat nedá. A o samotných ministrech to je nadlouho. Snad jen krok ministra Langera – zrušení finanční policie – se dá pochopit, přece nebude kamarády, kteří perou peníze, rušit. Jediné, co fungovalo, byla justiční mafie, jo a taky cenzura – který stát se může pochlubit 5 letým trestem za zveřejnění odposlechů, než ten náš, fungující…

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 903x