Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Dámy a pánové, kdo z vás to má?

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným

 

Motto: Tento způsob léta, děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, zdá se mi poněkud nešťastným. Je chladno a můj dech, jakkoliv jsem nepozřel vody, je mrazivý. Který měsíc nám zbývá, jestliže ani červen není dost vhodný, abychom pečovali o zdraví a o tělesnou čistotu?

Tak si povzdechl veliký Antonín ústy klasika v Rozmarném létu, který jistě netušil, jak díky Menzelově filmové adaptaci tento výrok zdomácní v České kotlině na věky věkův – amen.

 

 

To byly ještě časy, kdy se prostý lid rekreoval na březích Vltavy, Labe a nebo Ohře, či jak se místní veletok právě jmenoval, zatímco majetnější měšťanstvo navštěvovalo místní lázně a plovky, aby si tam tiše špitalo o tom, jak loni byli v té Itálii, ale jak to nebylo ono, a jak tam toužili po tom českém trávníku s tou tekoucí vodičkou… A jak jim ostatní jakoby záviděli a přitom všichni věděli, že byli u sestry na Mácháči, páč tam kousek od něj má chalupu, a protože šetří Pepince, která se předloni na té italské riviéře zakoukala do místního zchudlého šlechtice, na věno…

 

 

Byla to prostě doba her a malin nezralých, každý věděl kde je jeho místo, co se sluší a kam vlastně patří a až na pár hochštaplerů a podvodníků to fungovalo.

Dnes je doba jiná, taková vyvinutější, protože vyspělejší se říct nedá, to by nebylo to ono, rozum nám totiž nepřibyl, jen nám takzvaně narostly kozy a zapalujou se nám lejtka. A lýtka se zapalují nejen něžnému pohlaví, co navštěvuje pravidelně Chorvatsko, Egypt, či Tunisko za účelem Slunce v podobě místních kuli, vznešeně nazývaných animátory.

Lýtka se zapalují i našim zbohatlíkům – soudruhům, kteří po boku svých 20-ti letých IN manželek či společnic navštěvují Thajsko, či jiné sexistické ráje, za účelem poznávání třetího světa přímo v jádru pudla, a ti, kterým rostou už i kozy se vydávají na lovy krokodýlů nejlíp na Kajmany, či jiné ostrovy, kde se z nich v 60-ti letech stávají salónní potápěči do hlubin oceánů, aby se z nich mnozí posléze bez pomoci jiných už nikdy nevynořili.

 

 

Ovšem tzv. kozy narostly nejen lidu obecnému, narostly bohužel i politikům, a řekl bych že se u nich již začíná vyskytovat i ochlupení… Neboť jak jinak si vysvětlit, že spravují naší republiku hůř než pubescenti, zemi vedou od deseti k pěti, neustále se hádají, místo zákonů vytvářejí paskvily a nejen že za celou dobu nevytvořili žádné rezervy, ještě nás všechny astronomicky zadlužili.

Sami přitom mají vysoce nadstandartní úspory, nezaslouženě přehnané příjmy včetně všelijakých funkčních požitků, rekreují se u Arabů nebo na Italských riviérách, slézají bezpečně strmé a nebezpečné Himaláje a kupují rezidence za desítky milionů dolarů či Eur kdesi v Kalifornii, nebo na tolik oblíbeném nedalekém Blízkém východě, či kdekoli jinde

Jak se mají jejich občané naše pubescentní politiky vůbec nezajímá, jsou naprosto bez hanby, veřejně se prostituují, naparují, vidí jen sebe, co dát na sebe, koho pod sebe a co do sebe.

Kdybychom vlastnili firmu, kterou by spravovali lidé, kteří by jí z přebytku dostali do zadluženosti, zcela jistě bychom je vyrazili a ještě na nich požadovali náhradu. Soudy by je odsoudily k úhradě vzniklých škod a jim by při jejich výši nezbylo nic jiného než vyhlásit osobní bankrot a začít splácet.

 

 

Ne tak se chováme v případě politiků, nejen že jim odpouštíme že špatně hospodaří, ale ještě je v tom i povzbuzujeme, nejen tím, že je stále volíme, ale i tím, že si nestydatě už od tak zadlužené země bereme zpět ještě peníze, které jsme podle zákona zaplatili, jak je tomu v případech zneužití podpor a nebo poplatků ve zdravotnictví.

I poslední křupan z nás pochopí, že když nemá na mouku, nemůže péct chleba, natož koláče. Ne tak například krajští radní v Hradci Králové, ti nemají v pokladně peníze na již odsouhlasené granty na opravu památek, kulturu či jiné občanské aktivity, ale na fára pro svoje zadky ano. Ergo, z neexistující mouky pečou koláče pro sebe a svoji rodinu… Jak asi jinak, než že na dluh, který budeme splácet najen my, ale i naši vnuci a pravnuci.

Nepřizpůsobivým občanům vytýkáme, že si koupí chleba, místo aby zaplatili odvoz odpadků a nebo nájem… co dělají naši politici? Ti nejen, že neplatí z rozpočtu to co mají, ale ještě si půjčují na svůj vlastní luxus…

 

 

Nebo kde si myslíte, že se berou peníze na jejich astronomické požitky? Je li rozpočet v mínusu a z něj se berou peníze na jejich platy a na platy jimi vytvořeného přebujelého aparátu, kde už 4% znamenají 7 miliard, tak i blb spočítá, kolik jen státní správa, vesměs šikanující občana, ročně stojí… je to více jak 175 miliard korun! K tomu si připočtěme různé požitky, vybavení kanceláří, pronájmy, energie, atd… atd… včetně těch luxusních vozů, jako v již zmíněném Hradci, a zjistíme kde ty peníze povětšinou jsou. Kdyby se o 50% zeštíhlila jak sněmovna, tak senát a státní správa, tak v tu ránu hospodaříme s třista miliardovým přebytkem.

A u politiků a státní správy je potřeba začít, protože jak známo, každá ryba přece smrdí od hlavy. Tato není výjimkou.

A léto, které jakoby letos ne a ne skončit, by se snad mohlo svoji délkou zasloužit o prozření většiny z nás, abychom se konečně zaměřili na ty, co jsouce z naší práce dobře šaceni a živeni, ještě lžou, kradou, vyvyšují se a přitom se nestydatě ptají: Dámy a pánové, já Vás nechci urazit, ale KDO Z VÁS TO MÁ?

 

 

Tak právě o této aroganci tupé politické moci hovořím, a právě tento způsob vládnutí, zdá se mi býti poněkud nešťastným… Dámy a pánové, já Vás nechci urazit, ale fakt na víc nemáme?

zpracovalo st@atll

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | 24. 09. 2009 | Česko, Politika | Archivováno 10. 03. 2013 | Přečteno 2930×pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře k textu

Hrůza! jura mejl Pátek 25. 09. 2009, 14.16

Dá se stím vubec něco dělat kromě že by národ táhl na Prahu. takhle to dál nejde. Stát zdírá nejvíc lidi kteří dělají(rukama) když ten nezaplatí 3stovky tak je v maléru a muže si jít sednout ale politik prostě jen v televizi řekne že to nebude komentovat nebo si začne stěžovat na pronásledovaní novináři, přinejmenším neměl by být zákon aby když už dostavají takový prachy aby občan o nic mohl vědět cokoliv(když říkam cokoliv tak cokoliv) Nejhorší je ale opravdu Paroubek kterej nevidí že jestli nezačnem šetřit tak mužem vyhlásit bankrot třeba jako v Maďarsku. Kde je tomu konec. a bude huř.

Emigrace jedina volba Emigrant Sobota 3. 10. 2009, 10.40

Jedina volba je si zbalit kufry a emigrovat tam, kde je stredni trida a kde nejsou komunisti. Tim padem to vse hasne. Za par let se dostane cizi jazyk pod kuzi a mate klid. Nemusite si nicit nervy a cekat nejaky obrat. Politikum v CZ nejde o to nas stat nekam dostat, ale udrzet se u moci – viz Paroubek. Dokonce jsou schopni plodit deti na objednavku a jiz nenarozeneho pouzivat jako predvolebni agitku. NEUVERITELNE. Barvi si vlasy, pudrujou nosy a natiraji se nelesknoucim kremem. Proste demokracie po Cesku. Chaos bulba hadr. 8-O clovek jen vali bulvy a nestaci se divit. Kdyz to tak vidim tak si pomalu a jiste uvedomuji, ze neni cesty zpet. A ze muj potomek se bude jmenovat namisto Pepik ci Helenka – Augie or Olivia. God Bye.

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 545x