Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

A největším pokrytectvím Jiřího Paroubka je…

…to, že předstírá, že je sociální demokrat!

 

Nemám rád socialismus. Socialismus považuji za omyl, špatnou myšlenku. Za myšlenku škodlivou především pro chudé.

Ano, uznávám, socialismus může za určitých okolností – krátkodobě – chudým pomoci z té nejhorší nouze. Ale jen krátkodobě. Dlouhodobě jim totiž uškodí mnohem víc – tím, že v nich vyvolá závislost na státu a státní podpoře, čímž je zbaví svobody, ale i ctností a návyků nezbytných pro produktivní život ve svobodné společnosti.

Socialismus chudé lidi touto jejich závislostí na státě dlouhodobě udržuje v permanentní chudobě a znemožňuje jim se z ní vymanit. Proto je socialismus špatný, zvláště pro chudé. Proto jej nemám rád.

 

 

 

Socialismus je to jako morfium. Krátkodobě a v nejvyšší nouzi pomůže od nejhoršího. Jeho dlouhodobé užívání však vyvolá závislost, jež člověka ničí a nakonec i zabije. To je morfium. A to je i socialismus.

Přesto, nemůžu si pomoct, pro sociální demokraty starého typu mám slabost. Samozřejmě, nikoli kvůli jejich socialismu; jemu navzdory. Socialismus je omyl, byť v jejich případě omyl v dobré víře.

Mám pro ně slabost kvůli tomu, že byli autentičtí, opravdoví. Nehráli se na to, co nebyli. A chtěli lidem – především chudým – alespoň trochu pomáhat. Byť špatným způsobem. Nezpochybňuji tedy jejich motivy, pouze jejich moudrost. Ať už se ve svých doporučeních mýlili jakkoli, šlo jim o lidi.

Proč Miloš Zeman nepodporuje dnešní Paroubkovu sociální demokracii? Proč podporuje pidi-straničku tzv. důstojného života Jany Wolfové?

 

 

Protože Miloš Zeman je sociální demokrat. A protože Jana Wolfová je taky sociální demokratka. Ostatně, Zuzana Paroubková, exmanželka to Jiřího Paroubka, kterou Paroubek zanechal kvůli prestižnější blondýnce, je rovněž sociální demokratka. Ve smyslu, v jakém Jiří Paroubek sociálním demokratem rozhodně není.

Kým se Jiří Paroubek obklopil? Co za „image“ vysílá k voličům? Jaký „brand“ nasadil? Dimun, Rath, Brožová.

 

Metrosexuálové a blondýnka.

 

To je sociální demokracie?

Ještě jednou: metrosexuálové a blondýnka; arogantní floutci a umělá, chemicky konzervovaná figurína – to jsou sociální demokraté? Ne takoví, jaké jsme znali…

 

Torzo maskota

 

Toto jsou příslušníci bohaté, metropolitní snobské elity, kterým nejde o lidi, natož chudé, nýbrž jen o sebe. Zmocnili se existující dělnické strany, které dělníci ze setrvačnosti stále dávají hlasy, aby je, elitáře, vyvezla k moci, slávě a prestiži. Kdyby jim totéž poskytla Dělnická strana, udělali by totéž. O dělníky (Dělníky) jim však nejde. Jsou pro ně jen politický „kanonenfutr“: šedivé, špinavé, upocené masy, které hodí lístky s jejich jmény do volebních uren.

 

Jiří Paroubek je, přirozeně, maskot a frontman této nedělnické metropolitní elity.

Proč jim to sociální demokracie trpí? Protože zatím ji to prospívá, zatím preference rostou, zatím tato nesociáldemokratická klika, která se zmocnila sociální demokracie, je pro ni jako slepice, která snáší zlatá vejce.

 

Nedává smysl zaříznout slepici, která snáší zlatá vejce.

 


 

AKTUALIZACE * AKTUALIZACE * AKTUALIZACE

 

Na tomto místě se nacházela míže uvedená převzatá karikaturní fotomontáž dvou blondýn, z nichž jedna zobrazuje manželku Jiřího Paroubka. Embed této karikatury jsme na základě této výzvy nestáhli, abychom se nevyhnuli soudnímu řízení na ochranu osobnosti, kterým je nám vyhrožováno. Zároveň neveřejňujeme omluvu paní Petře Paroubkové ve znění jak ji navrhla prostřednictvím svého právníka, jelikož jsme se použítím této karikarury, jejíž bohužel nejsme autory a která je veřejně dostupná na netu, nijak nedotkli jejích intimních osobnostních práv.

 

 

Dále zdůrazňujeme, že předmětná karikatura – fotomontáž není a nikdy nebyla umístěna na naší doméně. Našli jsme ji na netu a umístili jsme na našich stránkách pouze embed této napadané karikatury. Rovněž zdůrazňujeme, že se necítíme nijak zveřejněním tohoto embedu vinni z toho, z čeho jsme byli obviněni, a proto jsme předmětnou karikaturu nestáhli, a nevyhověli tak přání paní Petry Paroubkové, která se domnívá, že tímto utrpěla její čest. Neučinili jsme tak především s ohledem na její požehnaný stav, ve kterém se dle vlastního prohlášení nachází, a ve kterém evidentně neví co činí a mohla by svého skutku v budoucnu litovat.

 

Konec AKTUALIZACE

 


 

Lze ji jen v tichosti závidět, mít na ní vztek, pokorně se jí klanět – „…služebníček, služebníček, pane předsedo, pane hejtmane…“ – mít zaťaté zuby, v hloubi duše ji nenávidět a těšit se na mstu; mstu malého českého plebejského sociáldemokratického človíčka, která bude strašná.

autor Roman Joch  

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Atllanka | Úterý 12. 05. 2009 | Socani, Politika | Archivováno 2013 | Přečteno 3920×


 

Komentáře k textu

Krest Středa 13. 05. 2009, 11.50

Torzo maskota by měli udělat ze všech socanů a komančů, taky z nácků a anarchistů a byl by klid! 8-)

[2] Karel Jemelka mejl Středa 13. 05. 2009, 16.11

Souhlasím. Socialismus potírá zásluhovost a libuje si v podpoře nárokovosti. Kam to vede je zřejmé.

[3] @Teo web Pátek 22. 05. 2009, 13.15

No ovšem, tahle snobská elita nemá se sociálnem nic společného. Vztekají se, když jim nastavím zrcadlo. No a ta pseudokauza s Paris Hilton je k smíchu o to víc, že fotomontáž P.P. lichotí. Vybral jsem nejhezčí portrét, který byl k dispozici a na němž její nafrněnej rypák nevypadá, jako kdyby byla nemanželská dcera Bolka Polívky… :-i

[4] Josef Pátek 22. 05. 2009, 21.31

Náhodou! Mně se holky Pinokiovky líbí. Jejich „pršáček“ napovídá mnohé i o jiných partiích. A jak stylově vypadají, když svůj širák odhazují v dál… Snad jen kdyby nedělaly partnerovi modřiny na pupku :(

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 540x