Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Našijte si Ratha na uniformy, nařídil hasičům kraj

Pro urážku starostenský nohy, nadosmrti zavříno

 

Zvole zhruba před měsícem požádala Středočeský kraj o příspěvek na červnové oslavy založení hasičského sboru…

Asi před dvěma týdny nám z kraje volali, že oproti naší žádosti na sto tisíc korun nám dají deset tisíc. Řekl jsem si, proč ne. Dobré jsou každé peníze – popsal počáteční jednání s hejtmanstvím starosta Marcel Pudich. Pár dnů po telefonické dohodě přišel starostovi e-mail.

Z něho se dozvěděl, co kraj očekává za to, že obci dotaci pošle. V příloze našel loga, která by obec musela nechat natisknout na pozvánky, a plakáty s pozvánkou na oslavy.

 

 

Lidé se měli na tištěných materiálech dočíst následující text:

Pořádáno s přispěním hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha. Nad pódiem by potom visela velká reklamní plachta.

 

Příspěvek by pokryl nařízené nášivky

Největší překvapení ale bylo až na samém konci přílohy. Tam se starosta Marcel Pudich dočetl, že desetitisícovou dotaci mají propagovat hasiči i na svých uniformách. Na nich by si sice lidé nepřečetli jméno Davida Ratha, ale slova:

S přispěním hejtmana Středočeského kraje.

E-mail končil upozorněním, že obdarovaný je povinen dodat fotodokumentaci či tištěné materiály o splnění podmínky. „Z čehož vyplývá, že kdybychom něco nesplnili, tak ty peníze musíme vracet,“ řekl starosta Pudich.

 

 

 

Když si radní Zvole podmínky přečetli, deset tisíc odmítli. Jednak měli propagační materiály už připraveny a museli by je přetisknout, jednak hlavně nesouhlasili s tím, že mají dělat hejtmanovi reklamu.

Kdyby na podmínky přistoupili, nastala by navíc absurdní situace. „Kdybychom nechali vyrobit jen nášivky, zaplatili bychom to z těch deseti tisíc, které by nám kraj dal. Takže bychom z krajských peněz platili reklamu panu hejtmanovi,“ upozornil starosta na to, že peníze by nešly z peněženky hejtmana Ratha, ale z krajských financí.

Částka, kterou obci kraj nabídl, navíc tvoří jen asi pět procent sumy potřebné pro celé oslavy.

Na dotaci upozornil novinář a publicista Ondřej Neff, který v obci žije, na svém webu Neviditelný pes.

„MUDr. Rath podle všeho založil Středočeský kraj, patří mu, rozhoduje o něm, kdyby se mu zachtělo, prodá ho Čingischánovi,“ komentoval ve svém příspěvku dotaci.

 

 

S tím, že obec peníze od kraje odmítla, souhlasí. „Náš starosta ‚dar‘ odmítl. Dobře udělal. Doktor Rath se naší obci bezpochyby pomstí. Možná ji zruší. Možná s ní naloží jako Římané s Karthágem,“ doplnil.

Reálnější než jeho domněnka je ale ta starostova. „Je nám téměř jasné, že si zavíráme kohout financí z kraje. Potřebujeme postavit v obci školku, novou školní družinu. Nebezpečí, že se tohle odmítnutí promítne do dalších žádostí, je velké,“ připustil.

 

 

Požadavek na propagaci kraje připadá absurdní i středočeskému politologovi, který dění v regionu sleduje. „Deset tisíc je prkotina, za kterou lze těžko požadovat takovou reklamu. Navíc je to reklama hejtmana, ne kraje,“ řekl.

 

Pro urážku starostenský nohy nadosmrti zavříno

Tento text jsme převzali zde, protože na původním zdroji zde, dříve, než jsme jej stačili zpracovat zmizel.

Možná redakci iDnesu zachvátil požár, a nebo že by jim též psali nějací Paroubkovic právníci jako zde nám ti Petřini?

 

 

Co všechno si ještě necháme líbit, než nám docvakne, kdo že to tu s námi hraje toho pravého betla?!

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Pátek 22. 05. 2009 | Archivováno 12. 01. 2013 | 3896 x přečtenopošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

 

Komentáře k textu

Dolly Pátek 22. 05. 2009, 14.16

Asi fakt hořelo. Atllanko, myslím, že jsi uhodila hřebíček na hlavičku. Představuji si to tak, že redakci iDnes zachvátil požár, který vznikl od „horké telefoní linky“ spojující redakci iDnes se sídlem hejtmana Středočeského kraje. Vzhledem k tomu, že bdělým hasičům se díky nášivkám hejtmanova portrétu na klopách uniforem podařilo požár včas uhasit, mohla redakce iDnes článek o kterém píšeš opět vrátit na svůj web. Další z velkých úspěchů Středočeského führera. Bez jeho vyšitých portrétů na hasičských uniformách by jistě redakce lehla popelem, ke škodě celé Sociální demokracie. Jinak Orwell u nás boduje!

 

Heli Pátek 22. 05. 2009, 15.16

Je to otřesná vizitka naší společnosti. To, že vyhrajou tací fašos jako Rath a Paroubek je otřesné, myslím, že dobře je to popsáno tady: http://www.axiss.cz/…it-cssd.html Je to k smíchu, kdybych u toho bůhví proč, neplakala…

 

Pauli web Pátek 22. 05. 2009, 21.38

Mrkněte kdo jsou socani! Perou se a potlačují názory oponentů za každou cenu, důchodci s taškou od Lídla… milicionářská sebranka!

http://www.youtube.com/watch

 

jml Pátek 22. 05. 2009, 22.39

to je hitler v novodobem podani. fujtajksl :-?

 

Greenhorn web Sobota 23. 05. 2009, 10.43

Moje troška do mlýna. Test IQ:

http://www.youtube.com/watch:-D

 

Hallyen Sobota 23. 05. 2009, 12.17

Hrůza. Nejhorší je že s tím nikdo nic neudělá a některé podobné obce nebo sdružení tohle přijmou

 

KUK Pondělí 25. 05. 2009, 22.47

Rád bych si přečetl ještě něco takového. Nebylo by něco v archivu? Moc jsem se pobavil.

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 484x