Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Otevřený dopis Jiřímu Paroubkovi

21.12.2008 – Zbyněk Novotný

Vážený pane poslanče Paroubku, jsem jedním z poslanců, kteří navštívili naše vojáky v Afghánistánu. Osobně jsme se seznámili s činností, kterou zde v zájmu České republiky vykonávají, a s podmínkami, v jakých zde žijí a bojují…

Několik stovek mužů a žen, které do Afghánistánu Česká republika vyslala zde denně riskují své životy v boji s mezinárodním terorismem. Jejich činnost jako spolehlivého, profesionálního a disciplinovaného spojence západní aliance je v současnosti nejlepší propagandou a službou zájmům našeho státu v zahraničí.

 

 

V případě neúspěchu protiteroristické afghánské operace se toto bojiště přesune do našich domovů.V době, kdy státy NATO zvyšují počty svých vojáků v operaci ISAF jste ve funkci předsedy ČSSD sáhl k bezprecedentnímu kroku. Odmítl jste prodloužit vojákům jejich mandát a pohrůžkou polické likvidace k tomuto postoji donutil i všechny poslance ČSSD, včetně těch, kteří spolu se mnou Afghánistán navštívili.

Vědomě a chladnokrevně jste nadřadil své osobní ambice nad zájmy České republiky a vojáky své země jste použil jako rukojmí. Máte k disposici všechny potřebné informace, abyste byl schopen dohlédnout vojenských důsledků vašeho rozhodnutí. Vaše vyjádření v Poslanecké sněmovně a v médiích jasně ukázala, jak na jednu misku vah kladete životy našich vojáků a bezpečnostní ukotvení České republiky a na druhou třicetikorunový poplatek ve zdravotnictví a Vaší ambici zasednout ve Strakově akademii.

 

 

Pane poslanče Paroubku, jsem přesvědčen, že tento Váš naprosto zásadní čin pro budoucnost České republiky, není možno vojákům v poli zaslat pouze rozkazem. Když jste nalezl odvahu k tomuto kroku, jistě naleznete i odvahu k tomu, abyste naše vojenské jednotky v zahraničí navštívil a vysvětlil jim své stanovisko osobně. Vánoční svátky jsou k takovému činu nejlepší příležitostí.

zdroj 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů   Vstup do diskuze zde 

 

Zhlédněte Inkubátor Atllanky   Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Komentáře na našem webu se zobrazují s určitým zpožděním, omlouváme se Vám, ale je to nezbytná ochrana před hulváty a hlavně před reklamním spamem…

 

Atllanka | Zveřejněno 23.12.2008 | Archivováno 05.05.2012 | 3981 přečtení


pošli na vybrali.sme.sk jaggni to! Linkuj.cz pridej.cz

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 539x