Atllanka

Nebyla uložena žádná novinka

Má Věra Chytilová Alzheimera na krku?

Jen hloupá lůza věří v bezplatné zdravotnictví

 

Motto: Nechápu ty, kteří věří v něco, co objektivně neexistuje. Nechápu ty, kteří v to věří navzdory každodenní realitě a už vůbec nechápu ty, kteří svou hloupost dají najevo veřejně – formou podpisu pochybné petice…

Hloupá lůza prostě v něco věřit musí a čím nesmyslnější jejich posvátná kráva je, tím víc jsou mi k smíchu. Jednou z aktuálních posvátných krav hloupé lůzy je bezplatné zdravotnictví. Něco, co neexistuje, nikdy neexistovalo a nikdy existovat nemůže. Kdo si myslí opak, může si pustit například skvělý film U pokladny stál s Vlastou Burianem.

 

 

Jen hloupá lůza zmanipulovaná největším bigamistou české politické scény a lůzou rádoby intelektuální věří opaku a ještě se odvolává na Ústavu.

 

Jak drzá je ta hloupá lůza!

Výběr „osobností“ vskutku impozantních nás formou petice nabádá k občanského protestu a k nedodržování zákona. Já se ptám všech a hlavně signatářů této petice: „Můžete mi prosím říct kde je a kde se poskytuje bezplatná zdravotní péče, ta posvátná kráva zaručená Ústavou?“. Nějak tomu nerozumím, nějak ji nevidím a asi žiji v jiném světě, možná na jiné planetě.

 

 

 • Vy snad znáte někoho kdo neplatí za léky?
 • Znáte rodiče malých dětí neplatící za očkování proti vážným nemocem?
 • Co rodinu kde dítěti se špatným zrakem rodiče nemuseli přidat ani korunu na brýle?
 • Nikdy jste neplatili u zubaře a že za implantáty, můstky a protézy jsou to pálky?!
 • Copak zuby nejsou „zdravotní péče“?
 • Partnerka nikoho z Vás nebyla konfrontována s realitou, že chce-li k ženskému lékaři, tak musí dát zápisné?
 • Nikdo neví o žádné sbírce pro nemocné dítě, seniory nebo na přístroje pojišťovnami nehrazené?
 • Nikdo neviděl ikonu Novy a další „celebrity“ tancovat ve prospěch srdceryvných případů, ostudných to výsledků našeho zdravotnictví?
 • Nikdo nevidí své staré rodiče a prarodiče jak platí ze svých malých důchodů nemravně vysoké sumy za léky?
 • A hlavně – Vám nikdo nestrhává relativně velkou část z Vaší mzdy za účelem profinancování poskytování zdravotní péče?
 • Vy nevidíte jakou hru s Vámi hrají a co je to za podvod?

 

Nemusí se Vám připravovaná reforma líbit. Chápu, že po 8-mi letech levicových vlád na reformy nejsme zvyklí, ale řekněte proč se Vám nelíbí a jak to navrhujete Vy! Respektuji každý názor, ale ne falešné schovávání za Ústavu!

 

Korunu tomu všemu dal šéf ČLK.

Ten pán mě opravdu pobavil a přemýšlím, jestli jsem se smál víc nad blbostí Věry Chytilové při televizní diskuzi s Tomášem Topferem na téma radaru v Brdech, či zda jsem dal své bránici zabrat víc teď. Tomuto pánovi, Dr. Rathem dosazenému předsedovi ČLK přijde divné a nesouhlasí s tím, že Malý a Velký ve zdravotnictví nejdřív šetří a pak budou přidávat.

Chápu, že by se mu líbil opak – nejdřív do té černé díry nalít další peníze aby pak po úsporách víc zbylo. Já ale děkuju Malému a Velkému, že se tak nestane. Nemusím být manažer abych věděl, že když někde něco nefunguje, tak do toho další peníze dávat nebudu. Že se to musí nejdřív spravit, díry utěsnit, šlendrián vymést a pak teprve můžu investovat dál. Tenhle pán to tak nevidí.

Bože! Moje babička by mu řekla: „Panáčku, vyskoč jak si blbej“. A já bych jí řekl ať je v klidu, že platíme za to, že do věcí veřejných mluví převážně lidé za nimiž v reálném životě nic nestojí. Nic nedokázali, nic nevybudovali, ničeho nedosáhli. Na správě věcí veřejných se učí a my jsme jejich pokusní králíci. A taky bych jí řekl, ať mu to snad raději neříká. On by skočil a už se nevrátil a kdo by mě příště tak pobavil.

Bezplatné zdravotnictví neexistuje, někdo ho platit musí a nikdo jiný než my, pracující občané žádné hodnoty nevytváří. Bolševik vytvořil dojem, že stát je tvořen někým jiným než námi a hlavně někým, kdo to za nás všechno zatáhne.

Chyba! Stát jsme my a všechno jsou to naše peníze, tak kdy to už konečně i hloupá lůza pochopí? Bezplatného neexistuje nic!

Štěpán Binko

 

Vzkaz petičním chartistům od Atllanky

 

Čtěte také:

 

Navštivte archiv textů     Vstup do diskuze zde 

 

Stáhněte si naše Prezentace       Atllanka Vás vítá – Welcome

 

Atllanka | Pátek 14. 12. 2007| Archivováno 14.12.2011 | přečteno 2297×


 

Komentáře k textu

[1] King Pátek 14. 12. 2007, 17.39

Už dlouho jsem se tolik nepobavil při čtení nějakého článku jako u tohohle :-D. Po formální stránce tomu nelze nic vytknout, ale o obsahu se radši vyjadřovat nebudu, protože bych musel být sprostý. Doporučoval bych mu přečíst si Listinu základních práv a svobod, poté by si možná uvědomil, jak moc mimo se dostal ve svém článku :-P

 

[2] Chtít zaplatit za práci je nezákonné? Tamilský tygr Pátek 14. 12. 2007, 17.59

[1] King:Prosím tě, a nepřiblížil bys co tím myslíš Kingu? Jinak takový blábol tu může napsat každý… a ještě něco, všude ve světě se platí u lékaře, v lékárnách, atd… Opravdu nikde není nic zadarmo, nebo ty myslíš, že jo? :-D :-D :-D

 

[3] Floyd Sobota 15. 12. 2007, 15.20

I když jsem celý článek nečetl, řekl bych, že je tak trochu (čti úplně) mimo mísu. Každý ví moc dobře, že zdravotní péče není zadarmo. Lidem (včetně mě) ovšem vadí nová forma úhrady za tyto služby. Autor článku napadá jen špatnou definici sousloví „bezplatná zdravotní péče“, která je tak trochu zavádějící. Označuje totiž úhradu lékařského výkonu z pojistky pacienta. Článek jako takový nemá jinak žádnou obsahovou a informační hodnotu a je pouze ukázkou jednostranného vidění, arogance a osočování…

 

[4] Což takhle přečíst celé? Samakissek web Sobota 15. 12. 2007, 16.20

Ale na co, že? Jak dlouho jsi nebyl u lékaře? A co víš o tom, kolik má kdo doma léků do tzv. zásoby? Jakmile je něco zadarmo, a to prostá návštěva u lékaře je, pak se to zneužívá. A v Česku 2×! Jakmile můžeš dostat na recept léky kolik si řekneš, tak si říkáš, a je ti jedno, že je pak vyhodíš. Zajdi se podívat do čekáren, kde sedí ze 70-ti procent důchodci, kteří si tam defakto chodí pokecat, a podívej se u nich doma do lékáren, možná budeš koukat. Dost dobře nechápu, proč bych měl ze své kapsy dotovat právě toto, mnohem raději zadotuji nějaké dítě, které bez nákladné péče nepřežije, a právě proto, že 100 kilové babky chodí pro masti na kolena, které je už neunesou, na takové děti pak už není. Všude ve světě se i přes to, že jsou pojištěni ještě platí: Tak třeba v Irsku stojí návštěva u lékaře 50 Euro, u specialisty 80 Euro, za den v nemocnici 150 Euro, zubař se hradí 100%… atd… Taky tě tam ale nenechají umřít na svalovou dystrofii, sklerozu, nebo na Alzheimera, jako tady, mají totiž na to, protože neplýtvají na drobnosti, a nezlob se na mě, ale 30 korun je na polovinu špatné dvacítky cigaret, a podívej se, kolik toho ti co nejvíce řvou prokouří! A denně! Tak nebuď lůza! Hezký den 8-)

 

[5] King Neděle 16. 12. 2007, 21.43

[3] Floyd:v zásadě souhlasím ;-)

[4] Samakissek: Mno,co na to říct? Myšlenka článku vznešená, fakta jsou jiná. Zřejmě nevíš, že poplatky placené u lékaře zůstavájí lékaři, tudíž děti, na které se nedostává, na tom budou stejně. Pokud jim chceš pomoct už teď, co ti brání? To, co bys zaplatil u lékaře jim můžeš poslat. Dále bych chtěl podotknout, že v čekárnách sedí ze 70% důchodci možná proto, že ve stáří je lidské tělo opotřebované, je náchylnější k poškozením a potřebuje intenzivnější péči (tím nevylučuji, že někteří si tam popovídat chodí, ale jako obecný fakt bych to nebral). Že se platí pojištění a ještě návštěva lékaře bych taky netvrdil tak kategoricky. Někde se skutečně platí oboje, ale podívej se pak na výši povinného pojištění, to je nebe a dudy. Většinou je to udělané tak, že platíš pojištění, návštěvu lékaře si zaplatíš, ale pojišťovna ti to z tvé pojistky následně uhradí…

 

[7] to Tamilský tygr King Pondělí 17. 12. 2007, 12.25

2 – Kdybych to chtěl více přiblížit, bylo by to na celý článek, do komentáře se to nevejde… Pokud chceš vědět, proč jsem se zasmál, přečti si čl.31 LZPS a k tomu čl.41 odst 1) téhož dokumentu na který jsem ve svém komentáři odkazoval. Když k tomu přidáš Evropskou sociální chartu, budeš chápat ještě víc, proč mi to přijde tak směšné. Je sporné, zda přijatý zákon je, či není protiústavní. To by měl rozhodnout Ústavní soud, ale ten článek byl prostě tragický. Autor v domění své erudovanosti „sofistikovaně“ popisuje problém, o kterém toho ví zhruba stejně jako pes o fotbale. Odvolává se na špatné dokumenty, má tam faktické chyby a styl podání je také otřesný.

 

[8] Zelee mejl web Pondělí 17. 12. 2007, 23.40

No, Kingu, zdá se, že máš pravdu (jsi konec konců skoro právník, že), ale já zažil a zažívám dobu, kdy bez „všimného“ jsi si u lékaře ani neškrtl. Když jsi nedal obálčičku, byl a jsi jen věc, nikoli pacient. Ne, že bych s touto reformou bezvýhradně souhlasil, ale takhle budou úplatky alespoň zlegalizovány… Skutečně nic není zadarmo. Nemáš? Vydělej si. Nemůžeš si vydělat? Dokaž to a stát tě chcípnout nenechá. V tom je základ pravicového vnímání světa, tak, jak jej chápu já.

 

[9] Hombre Středa 19. 12. 2007, 10.25

Celý článek je vlastně o něčem jiném. Autora rozčiluje, že svět v němž žije (a nemůže si vybírat) není striktně direktivní. Je jen náhodně efemérní, a co kdosi zadá do jakési ústavy, nemusí mít nutně nic společného s realitou. To autora štve. Nějak nechápu proč, protože nic na světě, pokud to neovlivníme sami, není tak, jak si to představujeme. ;o)) Takže oč jde? Že autor článku je nespokojen s tím, že věci nejdou tak, jak by on považoval za efektivní? A jaké věci vůbec tak fungují? Blábol…

Napsal Atllanka, vytisknout, přečteno 368x